Skocz do zawartości

Caramatic


EmilP

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Obydwa systemy działają podobnie, więc którego byś nie kupił, to różnic nie odczujesz, jednak to tylko systemy "przełączające". Moim zdaniem, jeśli już kupować taki system, to dający jednak coś więcej, niż tylko przełączanie pustej butli na pełną, czyli jednak możliwość używania go podczas jazdy i mający zabezpieczenia w razie kolizji (crash sensor) , czyli np. Duokontrol CS Trumy. No, chyba, że zastosowanie ma być wyłącznie stacjonarne, to wtedy Caramatic lub Duomatic mają oczywiście sens.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Z opisów wyglądają b. podobnie, jeśli chodzi o funkcjonalność. Ten Caramatic wydaje się być nawet prostszy w instalacji. I dlatego chciałem sprawdzić, czy ktoś tego używa i czy faktycznie tak jest, jak to opisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat. Główne zastosowanie to używanie lodówki w trakcie jazdy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, spostrzeżenia itp w zakresie Trumy CS lub GOKa CS? Czy są jakieś różnice (oprócz oczywistych) w systemie naściennym lub podsufitowym?  

Na tym filmie, widać cylindry po bokach reduktora, co to jest ? Czy to filtry? Czy są w zestawie, bo z opisu wynika że nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał:
Już wszystko wiem...znalazłem info:),  Czy montujecie takie filtry? 

W Adrii nie miałem filtra. W Knausie mam fabrycznie wsadzone filtry. Czy to coś daje? Nie mam pojęcia

Co do reduktora to brałbym GOKa. Jest tańszy i ma 10 lat trwałości. Truma tylko 5 lat

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

W Adrii nie miałem filtra. W Knausie mam fabrycznie wsadzone filtry. Czy to coś daje? Nie mam pojęcia

Filtr dobrze mieć, szczególnie jak się używa gasbanków - poziom zasyfienia lpg do aut jest znacznie wyższy niż w butlach. Bibułkę filtrującą wymieniam po każdym tankowaniu. 

Ja mam filtr trumy (ale nie taki jak na filmie, tylko nowszy, mały, czarny), a reduktor GOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, w79 napisał:

A zamawiałeś z tym reduktorem? 

Nie, w wersji 60Y ten reduktor i filtr  jest jako wyposażenie seryjne. Tak to bym przełożył reduktor GOKa z Adrii, bo tam miałem go 1 sezon. 

Właśnie dlatego zdziwiło mnie, że Truma ma ważność tylko 5 lat, a GOK Caramatic 10 lat. GOK jest też tańszy. Plusem Trumy jest to, że można go montować w pionie i poziomie. U GOKa musisz wybrać odpowiednią wersję. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 09:19, jacek00 napisał:

W Adrii nie miałem filtra. W Knausie mam fabrycznie wsadzone filtry. Czy to coś daje? Nie mam pojęcia

Co do reduktora to brałbym GOKa. Jest tańszy i ma 10 lat trwałości. Truma tylko 5 lat

Jak nie masz filtrów to tracisz gwarancję :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomii napisał:

Jak nie masz filtrów to tracisz gwarancję :skromny:

Gwarancję na co? Na reduktor? A z czego wynika obowiązek stosowania filtra? Ja niczego takiego nie znalazłem, a w dokumentacji GOKa jest jedynie zalecenie a nie obowiązek stosowania filtra. W warunkach gwarancji też nie ma ani słowa o filtrze. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie jestem na kupnie dwóch butli  i chyba zdecyduję się na  gas bank - albo kompozytowe, albo z lekkiej stali ( są  na ich stronie  takie butle  z zaworem odcinającym powyżej 80 %,  ze wskaźnikiem poziomu gazu i zestawem złączek do tankowania w całej europie , różnica wagi to ok 3 kg na pustej butli więc niewiele) oto link https://carbonzorro.com/pl/products/zestaw-gasbank-ls-11-kg-ultrasoniczny-wskaznik-poziomu-gazu-mopeka-zestaw-adapterow-na-europe-1048.html . i do tego  taka sama druga druga butla bez tych dodatków za 499. Wydaje mi się, ze to byłby dobry zestaw  W przyczepie mam już  założony Caramatic Two z dwoma wężami ciśnieniowymi ale nie mam filtrów ( jak na poniżej załączonym zdjęciu). Więc dla spokoju chyba muszę je założyć jeśli będę napełniał butle nie w rozlewniach a na stacjach auto gazu,  żeby nie stracić tej gwarancji na GOKa jak napisał @Tomii

20210627_102724.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pawel1966 napisał:

W przyczepie mam już  założony Caramatic Two z dwoma wężami ciśnieniowymi ale nie mam filtrów ( jak na poniżej załączonym zdjęciu). Więc dla spokoju chyba muszę je założyć jeśli będę napełniał butle nie w rozlewniach a na stacjach auto gazu,  żeby nie stracić tej gwarancji na GOKa jak napisał @Tomii

Ja do GasBanków oprocz filtra przed reduktorem, mam jeszcze filtr do tankowania, który wyłapuje zanieczyszczenia jeszcze przed butlami. Jest w carbonzorro, szukaj pod hasłem filtr ceramiczny lpg, koszt ok 140 zł o ile dobrze pamiętam. Zwróć uwagę na końcówki, bo tych filtrów jest kilka, w sensie filtr jeden, ale kilka kombinacji z końcówkami. Ja ma wkręcany M10 (wkręca się go w gniazdo dish) i z drugiej strony z gniazdem dish, czyli w zasadzie przedłużka z filtrem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.