Skocz do zawartości

Jesień nad Bałtykiem pomiędzy Trójmiastem i Łebą.


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie września i października wybieram się nad Bałtyk i podobnie jak WotjEwa proszę o info dotyczące czynnych kempingów lub pensjonatów, przy których można bezpiecznie przenocować, zostawić przyczepę, wylać ścieki i doładować akumulator. Interesuje mnie inny odcinek wybrzeża - od Łeby do Trójmiasta, dlatego nie podłączam się do tematu WojtEwa tylko zakładam nowy.

Edytowane przez kocur
literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kempingi masz w Łebie, Dębki - Kaszub, w okolicach Ostrowo (między Karwią a Jastrzębią Góra) domki holenderskie (pewnie da się dogadac). Później Władyslawowo/Chłapowo. No i może coś na półwyspie jeszcze się znajdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio, szukam czynnych obiektów w październiku. A to nie jest proste. Większość bazy wyszukanej w sieci lub znana z poprzednich wyjazdów już jest zamknięta. Reszta zamyka się na koniec września. W pensjonatach do których dzwoniłem nie chcą słyszeć o zaparkowaniu przyczepy i podłączeniu do sieci ee. Liczę na info o miejscach, gdzie przygarną moją przyczepę na kilka nocy. W październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi miejsc, to w listopadzie i grudniu można postawić przyczepę na Chałupy 3 w Chałupach na półwyspie. W Łebie jest też kemping Rafael przy kanale i tam, albo sąsiednim   drugim kempingu można postawić kamper/ przyczepę w listopadzie. Przynajmniej tak było 2 lata temu. Październik będzie ciepły - będą turyści, będą otwarte kempingi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Wiem to to co właśnie Ci pisałem...

Ja raczej jeżdżę na dziko więc mnie to nie obchodzi...

Jak chcesz to jeszcze jedną miejscówkę w Karwienskich Blotach mogę Ci podrzucić...tylko co tam będziesz robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagodek, dzięki za podpowiedź. Co prawda Chałupy 3 czynne są tylko do 23 września - czyli słabo - ale za to Rafael w Łebie działa przez cały rok. ?

 

Misio, to co napisałeś to ja sprawdziłem już dawno, wszystko pozamykane.

Co do biwakowania na dziko - po pierwsze w październiku to nawet na kempingu jest na dziko, bo nikogo nie ma i sanitariaty są często wyłączone, zwykle można skorzystać z ee. Po drugie nie wyobrażam sobie zaparkowania zestawu przy drodze i pozostawienia go tam na kilka godzin potrzebnych na spacer po plaży albo na wycieczkę rowerową. Albo na pojechanie samym holownikiem na oglądanie czegoś fajnego. Może jakbym non stop siedział w przyczepie albo obok niej to mógłbym parkować na poboczach, tylko po co taki wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wróciłem z  wczesno-jesiennej wyprawy nad Bałtyk. Warto było pojechać, żeby zobaczyć polskie wybrzeże po sezonie. Jest słabo ?.  Niektóre miejscowości całkowicie "zamknięte na zimę", inne prawie zamknięte. Mało znalazłem w sieci czynnych kempingów, mało też pomogli mi forumowicze. Miałem pewne trzy kempingi ( wcześniej zadzwoniłem ) ale po cichu liczyłem, że będzie można skorzystać z bezpiecznego noclegu i parkingu na zamkniętych ( ale przecież pilnowanych ) kempingach i polach z domkami. I tu zdziwienie - otóż nie można nocować na nieczynnym kempingu bo właściciel pola zawiesił działalność, nie ma kasy fiskalnej i nie może przyjąć opłaty, a za darmo też nie może pomóc...

Nocowałem w Sopocie na Park 45 - było tu 5 kamperów i dwie przyczepy, czyli ruch w zasadzie żaden. Ale przyjmują gości przez cały rok. Do molo i Monciaka spacerkiem po plaży 20 min. Do stacji kolejki SKM Gdańsk Żabianka spacerkiem 25 min.

Nocowałem na Helkampie w Helu. Byłem ja i jeden kamper, czyli bardzo słabo. Kempingi wzdłuż Półwyspu były pozamykane, jedynie Małe Morze ( to w zasadzie Władysławowo ) chciało mnie przyjąć na noc, ale sanitariaty były już nieczynne. Może trochę źle trafiłem, bo akurat był sztorm i wiało ponad 90 km/h, ale Hel wyglądał na całkowicie opustoszały.

Nocowałem na Rafaelu w Łebie. Tu spotkałem kampery i przyczepy głównie z Niemiec, ale byli też Polacy. Rafael czynny jest cały rok. A Łeba wypadła najlepiej, jeśli chodzi możliwość zjedzenia obiadu czy wypicia kawy. Wiele lokali było zamkniętych ale wiele jeszcze działało.  

I nałykałem się jodu na cały rok. I miałem piękne plaże praktycznie tylko dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.09.2018 o 13:37, Misio napisał:

Ja raczej jeżdżę na dziko więc mnie to nie obchodzi...

Jak chcesz to jeszcze jedną miejscówkę w Karwienskich Blotach mogę Ci podrzucić...tylko co tam będziesz robił...

 

Odnowię temat.

Czy możesz polecić jakąś miejscówkę na dziko przy morzu w okolicach Łeby?

Jesteśmy niezależni więc każde spokojne miejsce będzie dobre z widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna miejscówka Lubiatowo

Już bliżej Łeby

Parking Płatny „Pod Olchami”

Fajne miejsce...

 

W Łebie też można stać...pod krzyżem lub na wschodnim końcu Łeby

Tak samo okolice Smołdzino - Czołpino ... tu trzeba poszukać...

Dalej to już okolice Ustki...też kilka miejsc jest fajnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

Parking Płatny „Pod Olchami

A vis a vis tego parkingu stałeś? Po drugiej stronie tej „głównej” ulicy.

To jest teren tego samego właściciela czy kogoś innego? Pytam bo tam jest szerzej. Tak przynajmniej na Google wyglada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Misio napisał:

Fajna miejscówka Lubiatowo

Już bliżej Łeby

Parking Płatny „Pod Olchami”

Fajne miejsce...

 

W Łebie też można stać...pod krzyżem lub na wschodnim końcu Łeby

Tak samo okolice Smołdzino - Czołpino ... tu trzeba poszukać...

Dalej to już okolice Ustki...też kilka miejsc jest fajnych

Lubiatowo i parking koło plaży to rewelacyjne miejsce ale w tym roku nadleśnictwo życzy sobie   4 zł za godzinę parkowania a przy pobycie całodobowym 80 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 15:18, Misio napisał:

Fajna miejscówka Lubiatowo

Już bliżej Łeby

Parking Płatny „Pod Olchami”

Fajne miejsce...

 

W Łebie też można stać...pod krzyżem lub na wschodnim końcu Łeby

Tak samo okolice Smołdzino - Czołpino ... tu trzeba poszukać...

Dalej to już okolice Ustki...też kilka miejsc jest fajnych

Dziękuję za namiary. Nie mam pewności czy nad morzem w sensie widoku morza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.