Skocz do zawartości
w79

Przedmuchanie instalacji wodnej

Rekomendowane odpowiedzi

w79

Szykujac sie do zimy zastanawiam sie nad przedmuchaniem instalacji wodnej. Pomysl mam taki: zrodlo powietrza podlaczyc do jednego z kranow. Otworzyc zatyczki na grzewaczu truma oraz na pompce w zbiorniku i sru..... :). 

Mam pewne watpliwosci. Po pierwsze czy wystaczy kompresor samochodowy? Bo mysle ze to za slabo. Po drugie czy jesli wezme wiekszy kompresor to czy instalacja, a w szczegolnosci kran, wytrzyma?, Jak oxlaczyc kran zeby pompka sie nie wlaczala (bezpieczniki, aku?) i jal odlaczyc pompke od rurki..? A moze ktos ma onny pomysl i widzi bledy w moim zalozeniu? Nie wiem czy woda zaqsze przechodzi przez ogrzewacz Trumy czy to jakas "odnoga"? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Ale z trumy nie masz zaworów do spuszczania wody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Lato w pełni a Ty o simie myślisz.

Wystarczy dmuchnąć ustami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Socale
1 godzinę temu, w79 napisał:

Szykujac sie do zimy zastanawiam sie nad przedmuchaniem instalacji wodnej. Pomysl mam taki: zrodlo powietrza podlaczyc do jednego z kranow. Otworzyc zatyczki na grzewaczu truma oraz na pompce w zbiorniku i sru..... :). 

Mam pewne watpliwosci. Po pierwsze czy wystaczy kompresor samochodowy? Bo mysle ze to za slabo. Po drugie czy jesli wezme wiekszy kompresor to czy instalacja, a w szczegolnosci kran, wytrzyma?, Jak oxlaczyc kran zeby pompka sie nie wlaczala (bezpieczniki, aku?) i jal odlaczyc pompke od rurki..? A moze ktos ma onny pomysl i widzi bledy w moim zalozeniu? Nie wiem czy woda zaqsze przechodzi przez ogrzewacz Trumy czy to jakas "odnoga"? :)

Już myślałem że w takich tematach nie będę brał udziału, bo są aktywniejsi Koledzy ode mnie z wiedzą co najmniej lepszą niż moja, a tu sru...

No dobra, skoro bardzo chcesz dmuchać w instalację...

Lepiej i skuteczniej zadziała pompka do dmuchania w materac niż sprężarka. Czyli nie ciśnieniem, tylko ilością a jak nie masz pompki to wydech z odkurzacza starego typu z ujściem bocznym.

Ilość powietrza jest duża a ciśnienie bezpieczne.

.

Ja wodę tylko wypuszczam przez odpowiedni zawór z uniesionymi kranami i nikt mnie nie przekona że powinienem zrobić coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Dzieki, odkurzacz mam nowy a i dmuchanie za pomoca wiekszych urzadzen mi nie lezy:)... Wiec moze pozostane przy grawitacji... 

PS materace pompuje kompresorem samochodpwym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Socale

Odnoszę wrażenie że mnie nie zrozumiałeś.

Sprężarka daje mało powietrza z dużym ciśnieniem.

Pompka/odkurzacz daje dużo powietrza z małym/bezpiecznym ciśnieniem.

Ilość powietrza nie równa się ciśnieniu a tylko duża ilość przepchnie wodę skutecznie.

Nawet płuca są lepsze od sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Zrozumialem, pisze jeno ze nie mam pompki do materaca ani odkurzacza z odpowoednim wylotem:) 

2 godziny temu, Voku napisał:

Ale z trumy nie masz zaworów do spuszczania wody?

Mam, mam, pisalem o zatyczkach:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Pomysł dobra ale to dopiero połowa sezonu Nie wiem jaka masz budę ale możesz też odkręcić kran i dmuchnąć w niego ale najpierw weź kabel od pompki odkreć plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sandbeck

Ja nigdy nie przedmuchiwałem. Odkręcam krany i podnoszę zawór w okolicach pompki i wszystko spływa. Z bojlera na pewno też bo leci dużo a zbiornika wody w przyczepie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Kupilem pompke do materaca i wio... Okazalo sie ze pomimo wczesniejszego spuszczenia wody przez zawory, sporo jej zalegalo w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Pompuję dętkę samochodową potem wentyl na przewód przy pompce i samo leci. Wcześnie spuszczam wodę przy otwartych kranach potem je zamykam i dmucham z dętki przy otwartym zaworze spustowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sandbeck

Moja przyczepka już w garażu czeka na zimę. Zanim ją wstawiłem to otworzyłem zawór spustowy i odkręciłem krany - wszystko zleciało. ale po przeczytaniu postów poszedłem jeszcze dmuchnąć tak paszczękowo i trochę jeszcze zleciało. Na mrozie na pewno by zamarzło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Mimo dmuchania, podczas ostatniej drogi, i tak troche polecialo z zaworu:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi