Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, borek6 napisał:

Ok, dzieki za informację. Z tego co wiem jedynie podobno nie podlegają temu auta terenowe który mają jakiś tam wpis w dowodzie, ale nie wiem czy to prawda.
 

Nieprawda. 1/33 dotyczy hamulca w przyczepie a nie holownika. To w związku z zastosowaniem hamulca najazdowego mamy obowiązek stosować przelicznik. Mówiąc w skrócie hamulec najazdowy dopuszczony jest warunkowo właśnie pod warunkiem stosowania przelicznika.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, Cezarr napisał:

Tomek, a widziałeś komentarze pod tym artykułem ? Zupełnie jak u nas na forum :) "moja racja jest najmojsza " :-] mimo że nie wie do końca co pisze, albo pisze ze słyszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić przeciętnemu kierowcy, że nic nie słyszał o "jakimś tam" dodatkowym rozporządzeniu. Nie tylko ja się spotkałem, że drogówka, inspekcja czy diagności powinni znać te przepisy na wyrywki a tylko robią wielkie oczy gdy się ich o to zapyta. Z tablicami wyróżniającymi jest dokładnie tak samo jeden każe zakładać drugi ściągać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pierzasty napisał:

Tomek, a widziałeś komentarze pod tym artykułem ? Zupełnie jak u nas na forum :) "moja racja jest najmojsza " :-] mimo że nie wie do końca co pisze, albo pisze ze słyszenia :D

To tak jak z zamachem na Johna F. Kennedy’ego, nikt nic nie wie na pewno  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thomas napisał:

Nie ma się co dziwić przeciętnemu kierowcy, że nic nie słyszał o "jakimś tam" dodatkowym rozporządzeniu. 

Tam jest nawet kłótnia o to co można ciągnąć na "B", czyli nie takie "jakieś tam" dodatkowe rozporządzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czytam komentarzy pod artykułami bo zazwyczaj są tam bluzgi, które nic nie wnoszą do tematu.

Fakt jest taki, że zamiast tworzyć proste prawo dla nas to  produkuje się masowo przepisy oderwane od rzeczywistości, niezrozumiałe nawet dla osób, które "w tym" pracują. To jest " jakieś tam rozporządzenie" bo w "normalnym" kraju człowiek miał by wszystko w dowodzie rejestracyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thomas napisał:

Nigdy nie czytam komentarzy pod artykułami bo zazwyczaj są tam bluzgi, które nic nie wnoszą do tematu.

Fakt jest taki, że zamiast tworzyć proste prawo dla nas to  produkuje się masowo przepisy oderwane od rzeczywistości, niezrozumiałe nawet dla osób, które "w tym" pracują. To jest " jakieś tam rozporządzenie" bo w "normalnym" kraju człowiek miał by wszystko w dowodzie rejestracyjnym. 

W każdym kraju do którego jedziesz są odrębne przepisy i limity prędkości...skoro z tym dajesz radę, to czemu masz problem z kilkoma prostymi przepisami. Na starcie masz już rozgraniczenie przyczepa z hamulcem lub bez. Hamulec  najazdowy jest ułomną rzeczą więc dlatego można ciągnąć mniej. Proste?

Przepisy podatkowe są dużo bardziej skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, z tego co widzę w komentarzach pod artykułem, to ir&ed - człowiek legenda - wciąż żyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Commander napisał:

koro z tym dajesz radę, to czemu masz problem z kilkoma prostymi przepisami

W którym miejscu napisałem, że to jest problem. Prawo ma być jasne i spójne a przepisy proste możliwie jak się tylko da. Ten "twór" o 1.33 jest nie zrozumiały nawet dla ludzi, ktorzy mają to coś egzekwować. Akurat dla mnie logicznym jest, że skoro hamulec przyczepy działa w taki sposób to holownik musi być odpowiednio cięższy. Znasz może jakieś przykłady z innych państw odnośnie mas przyczep holowanych ( poza tym co jest w DR ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Walt napisał:

Oooo, z tego co widzę w komentarzach pod artykułem, to ir&ed - człowiek legenda - wciąż żyje ?

hehehe :) faktycznie. Ciekawe jaki ma teraz login na karawaningu. Swoją drogą w artykule fotka z katalogu Adria a nie podają źródła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.