Skocz do zawartości

Współczynnik 1,33 zestawu


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

 

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, zoltar1 napisał:

Sluchajcie

juz mowilem ze teorie znam.I zgodnie z aktualnymi przepisami współczynnik 1,33 obowiązuje pomimo wyższego wpisu w polu O1.

Interesuje mnie praktyczne podejście do tematu polskiej policji,ITD,ubezpieczalni.

prosze o wypowiedzi mających takie zestawy.

co do oc, są określone w ustawie sytuacje kiedy nie obowiązuje, np jazda pod wpływem, przelicznik nie gra tutaj roli. co do itd i policji, nie słyszałem żeby przy jakiejkolwiek kontroli do tego się doczepili. mało tego, raz ciągnąc lawetę nie miałem jeszcze b+e dostałem tylko mandat za prędkość, braku uprawnień nie zauważyli. kiedy indziej ta sama laweta, przekraczała 1,33 o jakieś 300kg, miałem kolizje, gość mi na doope najechał, drogówka też nie doczepiła się do 1,33. ale czy tak będzie zawsze to nikt Ci nie powie. jedynie może być problem z AC jak ktoś się dopatrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem jednoosiówke ale  z powodu ze łatwiejsze jest to w manewrowaniu bo to duża przyczepa a często zmieniam kempingi i jeżdżę z nią objazdowo  a przy tych rozmiarach nie jest to najłatwiejsze (2,5 szeroko , 8 m długości ), moover który mam zamontowany to ułatwia ale ma co robić . nie napisałes do czego ma ta przyczepa służyc. 

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre opony co 4 lata i jest ok (opony o odpowiedniej nośnosci) . Moja w papierach ma DMC 1700 ale z klimą moverem i całym majdanem napewno wazy wiecej. Jezdze po kraju i europie , byłem zima na nartach w Austri       

Daje rady ... dobry holownik i bedzie smigac ,

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oc, to zadziała tylko jak się dopatrzą na papierze to możesz np dopłacić 50/50 do szkody jako przyczynienie. To jednak tylko teoria.

W praktyce wolałbym mieć wypadek przyczepą przeciążoną niż cięższą niż mogę holować na papierze.

Poza tym to co jest dziś a za rok czy dwa może być zupełnie inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ten idiotyczny przelicznik obowiązuje tylko do granicy kaczogrodu. Później jest już istotne tylko to co masz w dowodzie. Ja przy zmianie zestawu będę miał to głęboko w poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ten idiotyczny przelicznik obowiązuje tylko do granicy kaczogrodu. Później jest już istotne tylko to co masz w dowodzie. Ja przy zmianie zestawu będę miał to głęboko w poważaniu.
Dla policji tak. Dla Twojego ubezpieczyciela nie.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, biorę na klatę. Tak czy inaczej powinni to jak najszybciej zlikwidować. Kilkadziesiąt lat to jednak sporo w dziedzinie systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy z przyczepą wyposażoną w hamulec najazdowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zamykając temat moje przemyślenia:

1.Współczynnik 1,33 jest obecny w obecnych przepisach,tyczy się możliwości poruszania po drodze przyczepy z hamulcem najazdowym jeśli spięta jest ona z holownikiem o masie mniejszej niż pozwala na to ten współczynnik.

2.Uważam,że nikt tego współczynnika nie zniesie bo jest jak najbardziej słuszny według mnie.W innych krajach europy nie jest to usankcjonowane prawnie ale dla bezpieczeństwa zalecają aby masa przyczepy w stosunku do holownika wynosiła 83%.Po prostu jeśli ciągnął bym przyczepę o DMC 2500(taką mam wpisaną w dowód rejestracyjny pojazdu) samochodem ,który ma DMC 2500 kg ale realną masę około 2300 kg przyczepa by była cięższa od samochodu i jazda w skrajnych sytuacjach byłaby bardzo niebezpieczna.

3.Z informacji ,które uzyskałem w ITD nie za bardzo ich ten współczynnik interesuje.Z policją nie rozmawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając przepisy i papiery  to wg moich doświadczeń najfajniej i najbezpieczniej jest wtedy gdy masa rzeczywista ppy nie przekracza 60-70% masy rzeczywistej holownika.

Wszystko co powyżej to zaczyna się różnego rodzaju walka z sytuacjami.

Piszę oczywiście o trudnych warunkach drogowych i pogodowych a nie o przejażdżce na trasie Kalisz - Kołobrzeg ?

Tak czy tak nie zdecydowałbym się na wałek z tą dwuosiówką o jakiej była mowa. Przerabiałem to w praktyce . Za dużo poważnych ryzyk na takie kroki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szybkie pytanie, przelicznik 1.33 w Polsce obowiązuje niezależnie od posiadanych uprawnień? Z prawem jazdy B + E też trzeba się do niego stosować?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, borek6 napisał:

Szybkie pytanie, przelicznik 1.33 w Polsce obowiązuje niezależnie od posiadanych uprawnień? Z prawem jazdy B + E też trzeba się do niego stosować?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

krótko - TAK, zwalnia jedynie posiadanie innego hamulca w przyczepie niż najazdowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za informację. Z tego co wiem jedynie podobno nie podlegają temu auta terenowe który mają jakiś tam wpis w dowodzie, ale nie wiem czy to prawda.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Piotrek zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.