Skocz do zawartości

FEND PLATIN 650 Potrzebna opinia, czy warto kupić ?


Artur677

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Artur677 napisał:

Ta druga nie ma piętrusa  

Nie jest to istotne. Z powodu piętrusa przyczepy nagle nie stają się tańsze o 50%. Cudów nie ma. Jeśli chcesz tanio to wiedz, że nie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, BIENIEK2712 napisał:

poczytaj trochę i pomyśl ,mam na myśli duże okna z prawej strony . Dużo jest na forum że takiego typu przyczepy zamieszkują cyganie za granicą stacjonarnie

Z tym piętrem żartowałem,wiem że to nie o to chodziło,ale że o okna ? Dzięki,czytam i czytam ale widocznie muszę jeszcze poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur677 napisał:

Z tym piętrem żartowałem,wiem że to nie o to chodziło,ale że o okna ? Dzięki,czytam i czytam ale widocznie muszę jeszcze poczytać.

Chodzi o to, że takie duże przyczepy marek premium - Fendt, Tabbert itp są często wybierane przez cyganów, którzy w nich mieszkają cały rok. Takie przyczepy mają duże okna, ze względów jakiegoś ichniego (francuskiego) bezpieczeństwa i nie mają kibelków. Często też kanapy są skórzane, do tego pokryte folią. Tak samo blat kuchenny może mieć folię. Można je kupić w "promocyjnych" cenach na różnych (przeważnie) francuskich licytacjach. Są często ściągane do Polski w stanie opłakanym - zagrzybiałe, rozkradzione, bardzo zniszczone. Na miejscu u nas trochę się je sprząta, picuje, tu dołoży materac, tam wsadzi kibelek przenośny i sprzedaje z odpowiednią marżą. Sam sobie odpowiedz co i za ile musi być kupowane, jesli po doliczeniu kosztów transportu i zysku handlarza taka przyczepa jest nadal tańsza o około 50% niż odpowiednik w dobrym stanie.

Cudów nie ma. Przyczepa, która na dzień dobry w salonie kosztowała 200-250k złotych, po 8-10 latach nie kosztuje 10% ceny wyjściowej. Przyczepy, w przeciwieństwie do samochodów, zdecydowanie wolniej tracą na wartości.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur677 napisał:

na 3 foto dziwne malowanie

Inked907842912_5_1080x720_2006-rok-kilka-sypialni-przedsionek-zadbana-nie-hymer-hobby-knaus-dolnoslaskie_LI.jpg

Inked907842912_12_1080x720_2006-rok-kilka-sypialni-przedsionek-zadbana-nie-hymer-hobby-knaus-_LI.jpg

Inked907842912_8_1080x720_2006-rok-kilka-sypialni-przedsionek-zadbana-nie-hymer-hobby-knaus-_LI.jpg

Edytowane przez BIENIEK2712 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde był jakiś unfall...

Chyba dam tu ogłoszenie że kupię jakąś przyczepę z piętrusem i jak się trafi to kupie bo inaczej to nabędę jakąś minę...

Edytowane przez Artur677 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur677 napisał:

Kurde był jakiś unfall...

Chyba dam tu ogłoszenie że kupię jakąś przyczepę z piętrusem i jak się trafi to kupie bo inaczej to nabędę jakąś minę...

Podjedź do Kamionnej, mają tam kilka z piętrusami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Funiaki napisał:

Podjedź do Kamionnej, mają tam kilka z piętrusami. 

 

Też do tego wniosku powoli dochodzę,najpierw ich skreśliłem bo gdzie z takimi cenami ?! 

Ale no co,nie kupię fajnej cepki za 25 tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur677 napisał:

Też do tego wniosku powoli dochodzę,najpierw ich skreśliłem bo gdzie z takimi cenami ?! 

Ale no co,nie kupię fajnej cepki za 25 tysi

jak znam życie to i tak poniżej wartości rynkowej z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur677 napisał:

Też do tego wniosku powoli dochodzę,najpierw ich skreśliłem bo gdzie z takimi cenami ?! 

Ale no co,nie kupię fajnej cepki za 25 tysi

Z cenami nie ma dramatu, są porównywalne do innych takich miejsc, a zapewne i do lekkiej negocjacji.

Ważne też, że do wielu jest przedsionek lub markiza, co też pozwala lżej znieść cenę.

Odniosłam też wrażenie, że nie ściągają zupełnych śmieci, ale jestem świeżak, więc tu musieliby się wypowiedzieć mądrzejsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur677 napisał:

Moi rodzice są Cyganami,nie wiem co od nich chcesz

Do twoich rodziców nic.

Czystość dla Cyganów to nie tylko kwestia komfortu, ale standardów moralnych. Dokonują wyraźnego podziału pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem karawany, tak jak pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem ciała. Przywiązują wielką wagę do czystości w domu. Kobiety i dziewczęta poświęcają znaczną część dnia na pranie i sprzątanie, dopóki wszystko nie lśni czystością. W przeciwieństwie do samochodu kempingowego pojazd cygański nie posiada toalety chemicznej. Posiadanie toalety w tym samym miejscu, w którym przygotowywane jest jedzenie, uważane jest za odrażające i zagrażające zdrowiu. Do codziennego jedzenia i picia używane są naczynia z dobrej jakości porcelany. Każde pęknięte lub zarysowane naczynie jest wyrzucane, ponieważ uznawane jest za rytualnie nieczyste. Za nieczyste uważane jest także używanie do mycia się lub prania ubrań miski, która używana jest do mycia naczyń i ścierek kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.