Skocz do zawartości

Żółtodziób i jego QEK Junior


kjpkjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od jakiegoś roku wiedziałem o starej przyczepce stojącej w stodole u dziadka. Raz do niej wszedłem, ale zaduch + niezliczona ilość pajęczyn szybko mnie z niej przepędziła :). Kilka miesięcy temu przypomniałem sobie o niej i postanowiłem sprawdzić dokładniej. Okazało się, że wnętrze jest suche, nie zgnite (bo praktycznie wszystko z tworzywa, więc nie miało co gnić), całkiem przestronne… Pojawiły się jakieś pierwsze myśli o renowacji. Z racji tego, że nie znałem nawet marki przyczepy, przeczytałem relacje z remontów Niewiadówek …stwierdziłem, że to nie na moje dwie lewe ręce, porzuciłem temat.

Jakiś czas temu postanowiłem jednak dowiedzieć się jaka jest marka owej przyczepy. Chwila poszukiwań na portalach o „legendach” DDR i jest – QEK Junior! Okazało się, że to dosyć kultowa przyczepka, a jej renowacja wydaje się dużo prostsza niż w przypadku N126. Zdecydowałem, że mimo braku doświadczenia, narzędzi i zdolności, trzeba zadziałać. Zapewne nie będzie to jakiś spektakularny remont bo:

1)      umiejętności raczej „nie te” ?,

2)      nie czuję potrzeby urządzania luksusów we wnętrzu, tak naprawdę nawet nie potrzebuję tam bieżącej wody i prądu.

Zależy mi przede wszystkim na odświeżeniu wnętrza i żeby generalnie w środku było schludnie, z myślą o użytkowaniu przez dwie osoby – mnie i narzeczoną. Tak więc w planach mam odnowienie ścian, sufitu, mebli czy podłogi. Zobaczymy, czy karawaning jest dla nas i będziemy myśleć dalej :)

W tym temacie zamierzam pokazywać postęp prac i ogólne odczucie. Mam nadzieję też uzyskać pomoc w przypadku – zapewne licznych – wątpliwości. Zapraszam do obserwowania i dzielenia się spostrzeżeniami ?.

 

 

 

 

 

40269196_2350425775185042_4681183262201085952_n.jpg

40326720_2122184131387380_6895424956977381376_n.jpg

40337308_511108169316884_4244973408523124736_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mały przestój w remoncie, spowodowany oddaniem koła do wulkanizatora, trochę mu zeszło. Udało się znaleźć (wiejskie stodoły i ukryte w nich skarby ?) trzy nowe opony 13 cali, także akurat będą 2 na oś i 1 na zapas.

Jako, że środek jest praktycznie cały z plastiku, zdecydowałem się pomalować wnętrze emalią do PCV. Na pierwszy ogień poszły drzwi - wyszło rewelacyjnie. W ścianach było dużo dziur po śrubkach, gwoździach, napach więc zaszpachlowałem to akrylem, a resztki kleju po niepotrzebnych haczykach mozolnie szlifowałem (niektórych niestety nie udało się oderwać). Nie mogłem się oprzeć i pomalowałem już kawałek ściany. Generalnie póki co obraz nędzy i rozpaczy, ale już czuję, że będzie miło i klimatycznie.

Następny krok to zerwanie wykładziny z podsufitki, pomalowanie wszystkich ścian, mebli i drewnianej podłogi. Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać.

40950783_2234045586865508_5586784542561140736_n.jpg

41039131_262309694610585_3879280359430422528_n.jpg

41172695_669475706767102_5894974490730823680_n.jpg

41264746_288882278381168_3354736471721377792_n.jpg

Edytowane przez kjpkjp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Commander napisał:

Jest pięknie bez dwóch zdań...ale.

Czy nie lepiej by ją było wykleić w środku styropianem dla dobrej izolacji...a na to winylową tapetę. Pomyśl...

 

2 godziny temu, klonik058 napisał:

A jeszcze lepiej styropianem z ekranem.
Wejdź sobie na forum niewiadówek i zobaczysz jak tam i czym wyklejają.
Fajna ta przyczepa.


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Może lepiej, ale QEK ma w środku gładkie plastikowe ściany w dobrym stanie, więc myślę, że też będzie nie najgorzej. 

Mam na uwadze wyklejenie wnętrza, ale na razie nie chciałem za bardzo pakować się w koszty i trudną robotę. Jak nam się spodoba karawaning w tej przyczepce i nabiorę trochę "manualnych" zdolności to jak najbardziej można pomyśleć o generalnym remoncie.

Dzięki :)

Edytowane przez kjpkjp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, maluję ściany. Jeśli pogoda pozwoli, to może na weekend ściany i meble będą gotowe (pomalowane). 

W tym momencie pojawia się temat, który trochę budzi moje obawy - sufit. Oderwałem starą paskudną wykładzinę no i trzeba coś z tym zrobić. Na początek na pewno zeskrobanie resztek kleju itp. i przyklejenie czegoś... tylko czego i jak? Na myśl przychodzi mi zwykła wykładzina dywanowa + klej butapren i podpieranie tego deskami. Ale czy dam radę przykleić płat 2m x 2m w jednym kawałku? Jakb ktoś miał jakieś rady czy materiały to są mile widziane :).

IMG_20180911_183907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojne da radę przykleić taki kawałek wykładziny w całość. Trzeba tylko zostawić lekki nadmiar na wszystkich bokach, bo jak przykleisz trochę krzywo to obetniesz nadmiar równo ze ścianami i nie będzie widać. Jak masz ochotę to zapraszam na http://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php tam w dziale Remonty znajdziesz kilkadziesiąt opisów z remontów i zobaczysz czym i jak ludzie wyklejają laminaty. Najczęściej są to styropianowe ekrany zagrzejnikowe z folią alu i na to wykładzina dywanowa tzw. remontowa. Ekrany dla izolacji, wykładzina dla ozdoby. Na ekrany trzeba zwrócić uwagę, bo nie wszystkie się nadają gdyż niektóre się rozwarstwiają. Zdarza się też, że ludzie kleją zwykłe wykładziny dywanowe i wtedy już nie dają ekranów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.