Skocz do zawartości

Przyczepa z 1999 roku - warto?


Synapse

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - witam wszystkich jako nowy :)

Myślę o zakupie przyczepy - mam w swojej okolicy przyczepę Hymer Eriba 545 z 1999 roku (podobno modelowo 2000 r. ale nie umiem tego ocenić..). Byłem, oglądałem - wygląda dobrze. Sucha, fajnie utrzymana i wyposażona. Ma jeden problem jaki zauważyłem i nie wiem na ile poważny - pęknięte okno kuchenne (zdjęcie, zaklejone przez właściciela w tym roku - pękniecie jest świeże) i delikatnie połamaną kratkę pod nim (skutek wyjmowania lodówki w serwisie - wymiana grzałki lodówki), również widoczne na zdjęciu - wyszczerbienie dwóch żaluzji po lewej stronie na dole kratki od lodówki). Czy to okno można gdzieś dostać w normalnej cenie lub zastąpić? I drugie pytanie - czy przyczepa w tym wieku (niezależnie od dobrego jej stanu) to problem z serwisowaniem? Nie ukrywam że to moja pierwsza przyczepa i zwyczajnie nie mam doświadczenia a świat podróży z domem na plecach mocno mnie pociąga.. :)

Co powiecie?.. 

IMG_6230.JPG

IMG_6231.JPG

IMG_6233_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to model 2000, a raczej 1996-1997.

Co do nieprawidłowości to tylko pęknięte okno zauważyłeś? A nie zauważyłeś że to jest jakiś ulep po wypadku? Ściana wymieniona, jakieś dziwne wstawki - listwy maskujące, wstawione jakieś drzwiczki od innej przyczepy, nieoryginalne malowanie:

Bez-nazwy-1.thumb.jpg.f9441ebf26db1df19336591f121d3d31.jpg

 

Dla porównania masz fotkę jak ta przyczepa powinna wyglądać w oryginale. Jest różnica? :D

 

image.thumb.png.dd13afeadf9bfdb64f50bb7e42924d04.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NieKumaty napisał:

Z tyłu przy raczkach tez nie jest za ciekawie.

To pewnie przy okazji wyjmowania tej lodówki ;) Wyrwali całą boczną ścianę i przy okazji dostało się też tyłowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/hymer-eriba-nowa-545-klima-naped-boiler-led-wc-prysznic-serwisowana-CID5-IDvm5J9.html

Patrzyłem na te listwy, ale wyglądają jakby były tam seryjnie zamontowane.. Tak drzwiczki zwróciły moja uwagę - nie pasują do malowania, ale z drugiej strony malowanie wygląda jakby było tam od początku.. Wrzucę jeszcze kilka zdjęć koło 14-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe rok produkcji 98, Isza rej 1999, ale model 2000r.

Jak czytam te handlarskie bajki to płakać mi się chcę.

Nawet by mi się nie chciało scrollem ruszyć i czytać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Synapse napisał:

Tu jest link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/hymer-eriba-nowa-545-klima-naped-boiler-led-wc-prysznic-serwisowana-CID5-IDvm5J9.html

Patrzyłem na te listwy, ale wyglądają jakby były tam seryjnie zamontowane..

Jakieś listwy przypodłogowe seryjnie zamontowane? :D 

Cytat

Tak drzwiczki zwróciły moja uwagę - nie pasują do malowania, ale z drugiej strony malowanie wygląda jakby było tam od początku.. Wrzucę jeszcze kilka zdjęć koło 14-15.

Masz moje foto jak ta przyczepa wygląda w oryginale. To co pokazałeś to ulep po wymianie całej dolnej ściany. 

Do tego handlarz to bajkopisarz. Pisze, że rok produkcji 2000, a potem że 1998, ale I rejestracja 1999 :D Mistrz. Szkoda tylko, że zapomniał napisać o tej rzeźbie, jakiegoś artysty rzeźbiarza ;)

 

Tu masz Hymer Moving 545 z 2000 roku. Delikatnie się różnią ;) No ale kto wie, może ta sprzedawana też tak wyglądała, ale po naprawie wyszło co wyszło :P

image.png.3d1bef9796a5906b110fff43172bdb0e.png

image.png.90a2812b9f9b7d008aa0f04f1d56e9b4.png

image.png.e430aae739b6009d29d9f788937f1eed.png

image.png.22c421ffc528a4adab9649d252d0b7b8.png

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cos z okolic roku 1997-1998. Tak wtedy wygladała Eriba-Moving (podobna bardzo do Eriba-Nova była którą ja mam z 98r). Załączam katalog z 1998 i widać jak wygląda model 98r.

Tak jak piszą koledzy powyżej naprawiana jest i malowana na 100%.

Eriba-caravanprogramma-1998.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli temat się wyjaśnił - dziękuję wszystkim za pomoc. Nie wysyłam zdjęć bo to nie ma sensu, :) ale uczciwie muszę przyznać że w środku i pod względem wyposażenia było dobrze.. A - i to nie handlarz - w czasie rozmowy widziałem zdjęcia z kilku lat z wyjazdów nią z rodziną, więc to przynajmniej prostuję. A ja szukam dalej..

I jeszcze jedno - czy (pytanie na przyszłość) takie sytuacje jak to okno są naprawialne inaczej niż wymiana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Synapse napisał:

I jeszcze jedno - czy (pytanie na przyszłość) takie sytuacje jak to okno są naprawialne inaczej niż wymiana? 

Wymiana. Tego nie naprawisz. A nawet jak jakoś Ci się uda posklejać, to prędzej czy później pójdzie dalej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślałem, że rynek przyczep trochę normalnieje, a tu proszę ...

Przyznać muszę, że sprzedający (jednak handlarz) opanował sztukę marketingu do perfekcji :winner:

Poza opisanymi przykładami, to mi utkwiło w pamięci:

" Dzięki bdb stanowi technicznemu, stabilizatorowi toru jazdy i dobremu wyważeniu, bezstresowo można z nią pomykać w każdą podróż i to z prędkościami rzędu 110 120 km/h. Mógłbym o niej tak jeszcze długo, ale kto to czyta"  :thank:

:jump:

" Mogę rozważyć sprzedaż z holownikiem widocznym na jednym ze zdjęć, świetnie sobie z nią radzi, ale to już oddzielna historia."

Świetnie, bo normalnie holuje zazwyczaj lawety z uszkodzonymi autami :>

2 godziny temu, Synapse napisał:

A - i to nie handlarz - w czasie rozmowy widziałem zdjęcia z kilku lat z wyjazdów nią z rodziną, więc to przynajmniej prostuję.

Handlarz, handlarz - m.in. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak jest, że wciska się kit. I tu jeżeli chodzi o przyczepy, niestety, więcej "przechodzi", niż w przypadku sprzedaży samochodów.

W naszym kraju każdy zna się lepiej od fachowców na prawie, medycynie i... samochodach, więc w przypadku samochodów nabywcy są w miarę już świadomi i krytyczni, a poza tym, łatwo jest znaleźć serwis czy rzeczoznawcę, który to realnie i rzetelnie oceni. 

Przyczepy stanowią wąską niszę, która dopiero zyskuje w szerszym wymiarze na popularności, serwisów (zwłaszcza naprawdę kompetentnych) nie jest wiele, zwykle jest do nich dość daleko (np. Bieruń, czy nasz "forumowy" niezależny warsztat Anrewy w Cz-wie), a o rzeczoznawcy znającym się na przyczepach kempingowych - nie słyszałem jeszcze. 

Akurat w przypadku przyczep jest chyba odwrotnie niż z samochodami - popyt rośnie chyba szybciej niż podaż, do tego pod silną presją ceny, można wciskać takie "knoty", bo nie każdy podejdzie do tego z wiedzą, rozeznaniem i dostatecznie krytycznie. I tak biznes się kręci. Przyjedzie pięciu rozsądnych i kumatych, a po nich szósty, który i tak to weźmie, ucieszony że utargował "tysiaka", i w swojej nieświadomości i tak... będzie zadowolony (np. napalony i musi kupić przyczepę przed sezonem)

I zwykle będzie to jego pierwsza przyczepa, i przeważnie te kwiatki trafią do debiutantów, lub co najwyżej tych, którzy znają co najwyżej niewiadówki, w których takimi banałami jak stan skorupy nie było sensu się przejmować. A że jest ich sporo, i łatwo wywołać opad szczęki (np. wyposażeniem - łazienka, lodówka, kuchnia, przedsionek, solar, mover, satelita), kwestie najważniejsze (stan konstrukcji budy, że niegrzebana, nie powypadkowa itp.) przechodzą, nawet w takich kwiatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.