Jump to content
Wirek

ogrzewanie Primus 2490

Recommended Posts

Tomii
Tak można to nazwać kotłownią :)

Kotłownia to pomieszczenie gdzie zlokalizowano źródła ciepła, ich armaturę oraz początek instalacji rozprowadzającej ciepło :(

Ewunia

Kotłownia to pomieszczenie gdzie zlokalizowano źródła ciepła, ich armaturę oraz początek instalacji rozprowadzającej ciepło :(

A czy ktoś podpowie mi gdzie szukać takiego kociołka? Mam Primusa 2490 ze spaloną płytą główną , uszkodzonym iskrownikiem i silniczkiem do pompki, więc pomyślałem że prościej mi będzie kupić zastępczego primusa niż bawić się w naprawy. Czy mając całą instalację na 2490 mogę pod nią podpiąc inny starszy model tego pieca? Gdzie go szukać, bo jak na razie angielski e-bay, oraz allegro nie dają zadawalających rezultatów.

California

Witam, łatwo nie będzie bo w naszym pięknym kraju ten system ogrzewania jest Bardzo egzotyczny :( , choć są w europie miejsca gdzie ten sprzęt jest stosowany na co dzień    

http://www.nettivaraosa.com/en/matkailuvaunujen-varaosat-ja-tarvikkeet/1801042

http://www.timrafritid.se/sv/alde-primus/primus/

http://www.mlcaravan.fi/kauppa/product_catalog.php?c=10

Życzę powodzenia bo walka nie jest równa.

Edited by California (see edit history)

siwy dym

Gdzie można znaleźć świece żarowe do piecyka PRIMUS ?

Jakim39

Gdzie mogę kupić taki piec bo mi padł 

15580788961987567317153475985710.jpg

California
W dniu 17.05.2019 o 09:48, Jakim39 napisał:

Gdzie mogę kupić taki piec bo mi padł 

15580788961987567317153475985710.jpg

Witam, a co dokładnie sie dzieje z tym piecem jakie objawy ??

Pozdrawiam serdecznie.

Kubik801

Dzień dobry 

Kupilem przyczepe kempingową  z piecem Primus 2490 i potrzebuje do niego wymiennik ciepła lub cały kocioł. Niestety poprzedni właściciel zalał wodą i wymiennik przerdzewiał.😣

Widzę że ciężki temat z tym piecem 

California
W dniu 27.12.2019 o 19:22, Kubik801 napisał:

Dzień dobry 

Kupilem przyczepe kempingową  z piecem Primus 2490 i potrzebuje do niego wymiennik ciepła lub cały kocioł. Niestety poprzedni właściciel zalał wodą i wymiennik przerdzewiał.😣

Widzę że ciężki temat z tym piecem 

Witam, to faktycznie kolego to problem bo zakup takiego pieca to dość kosztowna sprawa. Jesli elektronika nie ucierpiała od tej wody to sam metalowy korpus do reanimacji, wszystko da się odbudować.

Pozdrawiam serdecznie.

ps. jeśli kolega zdecyduje o zakupie innego/nowego pieca to starym mogę się zaopiekować za rozsądną cenę.

Kubik801

Witam

Jeżeli chodzi o ten wymiennik ciepła to dałem do fachowca i stwierdził ze jest zbyt zniszczony przez wode zeby go naprawic a zeby zrobic od nowa to czasu nie ma zeby sie w takie cos bawić. 

Kolega california napisales ze to drogi temat tz. o jakiej kwocie mówimy i gdzie taki kocioł można kupić ewentualnie kto by mi to naprawił bo nie ukrywam że chciałbym mieć przyczepę w oryginale ewentualnie co byś polecił do zamontowania żeby ogrzewanie bylo przez te oryginalne grzejniki no i oczywiście ciepła woda.

Jeżeli coś sensownego wymyślę to co do sprzedaży to możemy się dogadać pozdrawiam .