Jump to content
Wirek

ogrzewanie Primus 2490

Recommended Posts

Wirek

Czy ktos z Was spotkał się z takim orzewaniem PRIMUS 2490 i jak ono sprawuje sie w przeczepce , ponoc rozprowadzane jest za pomocą rurek wewnątrz przyczepy , podobnei jak w meiszkaniach. [/code]

[/center]

post-58554-imported-461665b0-fb81-4653-9827-5e9380384524_thumb.jpg

Jule

Rys, to jest najlepsze urzadzenie i rozwiazanie jakie istnieje na rynku. To jest poprzednik ALDE ... a nawet nie poprzednik, tylko kiedys byly dwie firmy Primus i Alde ale ze Alde byla mocniejsza na rynku i lepiej stojaca finansowo przez robienie ogrzewania do jachtow itp to wykupila i zamknela Primus-a.

Ale zasada dzialania jest taka sama.

Wirek

Dzięki Jule :( jak wiesz rozglądam sie za przyczepka i zobaczyłęm właśnie z takim ogrzewaniem .

Jule

Nie moge nic napisac o przyczepie, bo nie wiem jaka jest... ale ogrzewanie to non-plus ultra ogrzewan karawaningowo-jachtowych.

Jak ktos jezdzi w zimnawe pory roku, a juz jezdzenie z takim ogrzewaniem zimowa pora na urlopy narciarskie, to jest nie do pogardzenia.

Oczywiscie nie moge powiedziec jak instalacja jest poprowadzona, bo tu roznie bywalo, ale u mnie sa grzejniki konwektorowe naokolo przyczepy... do tego takimi rurkami jak na zdjeciu ogrzewane sa zbiorniki na brudna i czysta wode... w lazience zrobione jest ogrzewanie podlogowe, ktore ogrzewa brodzik i przy okazji kasete WC.

noemi_s
Czy ktos z Was spotkał się z takim orzewaniem PRIMUS 2490 i jak ono sprawuje sie w przeczepce , ponoc rozprowadzane jest za pomocą rurek wewnątrz przyczepy , podobnei jak w meiszkaniach.

Spotkałam się z takim ogrzewaniem - mam go u siebie w przyczepie :( - co prawda starszy model 2470, ale zasada działania będzie identyczna. Instalacja faktycznie taka, jak w mieszkaniach - piec C.O. umieszczony w luku bagażowym, a w części mieszkalnej nie tyle rurki co ... grzejniki, sprytnie schowane za siedzeniami. Panel sterowania z możliwością ustawienia temperatury i ilości działających palników (max. 3) - piec bezobsługowy i bezpieczny. Do pieca fabrycznie podłączony jest boiler na ciepłą wodę.

Zamieszczałam już kiedyś na foum jego dokumentację techniczną - oto ona .

Pozdrawiam!

Wirek

noemi_s czy to ogrzewanie tylko na propanie, czy też może byc propan-butan?? wiesz coś na ten temat

noemi_s
noemi_s czy to ogrzewanie tylko na propanie, czy też może byc propan-butan?? wiesz coś na ten temat

Wiem, że w instrukcji było napisane o propanie, ale myślę, że to raczej błąd w tłumaczeniu -piec działa na najzwyklejszym propanie-butanie z najzwyklejszej butli gazowej.

Wirek

Dzięki noemi_s :( przymierzam się do zamiany budki i mam na oku z takim właśnie ogrzewaniem o którym nie wiele wiem i okazuje sie , że jest całkiem fajne.

noemi_s
Dzięki noemi_s :( przymierzam się do zamiany budki i mam na oku z takim właśnie ogrzewaniem o którym nie wiele wiem i okazuje sie , że jest całkiem fajne.

Nie ma za co dziękować. Udanego zakupu!

Tomii
piec C.O

Kocioł :). Jeśli spaliny ogrzewają wodę (roztwór woda-glikol) to takie urządzenie nazywamy kotłem, chociaż tu trafniej by było nazwać to "kociołkiem" :(.

Piecem za to będzie Truma :).

noemi_s
piec C.O

Kocioł :(. Jeśli spaliny ogrzewają wodę (roztwór woda-glikol) to takie urządzenie nazywamy kotłem, chociaż tu trafniej by było nazwać to "kociołkiem" :).

Piecem za to będzie Truma :).

Tomii - litości :)... Zwał jak zwał - ważne, że ogrzewa... Ale swoją drogą "przyczepowy kocioł gazowy" :) brzmi dumnie - więc może jednak?! :)

Tomii
Tomii - litości :( ... Zwał jak zwał - ważne, że ogrzewa...

:):):P Jest źródłem ciepła :):):), ogrzewa grzejnik lub wymiennik ciepła. Od razu uprzedzam nazwa kaloryfer tez jest niepoprawna :P:P:).

Pozdrawiam!

noemi_s
Tomii - litości :) ... Zwał jak zwał - ważne, że ogrzewa...

:(:):P Jest źródłem ciepła :):P:), ogrzewa grzejnik lub wymiennik ciepła. Od razu uprzedzam nazwa kaloryfer tez jest niepoprawna :):):).

Pozdrawiam!

:) Strasznie skomplikowany ten karawaning się zrobił :P:) ...

To mam od razu pytanie do fachowca: czy wedle powyższego ognisko :P ogrzewa czy może jest źródłem ciepła :P ???????

Bo jako karawaningowo uświadomiona kobieta nie chciałabym się niepoprawnie wyrażać przy okazji ewentualnych spotkań w terenie. :):P:P:)

Ja również pozdrawiam!

Tomii
To mam od razu pytanie do fachowca: czy wedle powyższego ognisko :) ogrzewa czy może jest źródłem ciepła :) ???????

Ognicho to jest ognicho - byle by gitara grała i piwa nie zabrakło :(.

Wirek

Fakt jak zwał tak zwal , ale to ogrzewanie ogrzewa i rozprowadza cieplo po calej budce i sterowane np ustawia sie temperature 20 stopni i gdy ta temperatura bedzie w budce , piecyk się wyłacza i włacza sie jak temperaruta spada .

Tak można to nazwać kotłownią :( , a w przyzcepce niech to bedzie kaloryfer , wązne , że działa i człek włacze i juz nie myśli czy bedzie zimno , bo za to odpowiada sterowanie piecyka.