Skocz do zawartości

Mała skromna lekka 2+2


Dzakart

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

właśnie wróciłem z wyjazdu na Słowacji, niestety bez mojej N126N, która tam zbiegiem okoliczności znalazła nowego właściciela...

Wobec powyższego muszę znaleźć jej godnego następcę. Jedynym powodem decyzji sprzedaży był fakt, iż brakowało nam miejsca dla drugiego dziecka, a w przyszły roku w trójkę 5 latkiem na większym łóżku było by nam bardzo ciasno. Kryteria wobec nowej przyczepy to:

  • uklad 2+2
  • WC
  • masa własna w okolicach 700-800 kg

zależy mi aby była możliwe niewiele większa od N126 jak i cięższa. Nie sa istotne dla mnie wygody typu TV, panele, etc. Ma to być prosta, skromna przyczepa. Bardzo podobają mi się produkty KIP ale przyczep w Polsce tej marki jak na lekarstwo. 

Budzet 15k ale może dojść do 20k. Chętnie też pochylę się nad ofertą sprzedaży kogoś z forumowiczów jeśli ma przyczepkę spełniająca moje oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj

Nie wiem czy aktualne ale przypomniałem sobie, że widziałem KIPa w ogłoszeniu na forum:

 

gdyby w kraju się nie udało to może warto rozważyć wyjazd po KIPa do Holandii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zuczek napisał:

Witaj

Nie wiem czy aktualne ale przypomniałem sobie, że widziałem KIPa w ogłoszeniu na forum:

 

gdyby w kraju się nie udało to może warto rozważyć wyjazd po KIPa do Holandii ...

Cześć Zuczek!

Tak, oglądałem go, ale jest za mały, w zasadzie to to samo co N126, mniejsze łóżko nie pomieści dwójki dzieci. Rozważałem też Holandię, ale myślę, że w moim budżecie taki wyjazd raczej nie będzie opłacalny.

Znalazłem takie coś, miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą? Ma kilka braków, myślę, że do ceny należy doliczyć z 1-2k by je uzupełnić:

Caravelair Rubis 400

Edytowane przez Dzakart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja maiłem Eifellanda 395 TK DMC 1050 kg , dodatkowa zaleta że górne łóżko piętrowe jest składane i możesz zamiast niego mieć szafki a na dole stolik dla dwóch osób, taką przyczepkę można kupić w dobrym stanie za kilkanaście tysięcy  :

 

układ wnętrza jak w obecnie produkowanym Knausie SPORT 400LK:

http://knaus.pl/przyczepa-kempingowa/sport/400-lk

Ja swoją sprzedałem bo kupiliśmy większą  ale mogę polecić z czystym sumieniem dla rodziny 2+2 raz nawet spaliśmy w niej  przez kilka dni w trzy osoby dorosłe + 3 dzieci :) przyczepka uważam że super układ przy niewielkiej wadze i gabarytach , ma dobre wyważenie i dobrze się ją ciągnie .

 

 

 

20170622_161525_resized.jpg

20180826_110815.jpg

20180826_110916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Suzu4x4!

Tak, taki układ jaki pokazałeś bardzo by mi odpowiadał, niestety nie ma w ogłoszeniach nic podobnego ba sprzedaż co wydaje się być w dobrym stanie.

A co sądzisz o powyższych propozycjach?

Edytowane przez Dzakart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 11:37, Dzakart napisał:

Cześć Suzu4x4!

Tak, taki układ jaki pokazałeś bardzo by mi odpowiadał, niestety nie ma w ogłoszeniach nic podobnego ba sprzedaż co wydaje się być w dobrym stanie.

A co sądzisz o powyższych propozycjach?

nie jestem specjalistą od wydawania ocen na podstawie zdjęć, więc się nie wypowiem ;)

jeśli chodzi o układ to mogę odpowiedzieć na podstawie swoich preferencji:

- mając dwójkę dzieci wolę żeby spały osobno, więc wszelkie układy typu francuz + podkowa dla mnie odpadają

- przy normalnym użytkowaniu przyczepy  (30-50 nocy w roku) fajnie mieć stałe łóżko z wygodnym materacem , w przypadku zakupu przyczepy jak mój były Eilelland zastąpił bym poduszki "dużego" łóżka stałym materacem, spanie na dłuższą metę na "łączonych" poduszkach jest nie wygodne

- rzeczą bardzo przydatną jest dodatkowy stolik rozłożony na stałe niezależny od łóżek (tego brakowało mi w Eifellandzie ) przy czterech osobach zawsze ktoś wcześniej wstanie , a ktoś chce dłużej pospać , stolik umożliwia mi w przypadku niepogody np. chwilę popracować na laptopie czy zjeść śniadanie jak reszta jeszcze śpi bez konieczności składania /rozkładania czegokolwiek robienia hałasu  i wychodzenia z przyczepy jak jest zimno/mokro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Suzu4x4! Dla mnie najoptymalniejszy byłby układ duży materac + 2 piętrowe ale takiej to raczej nie znajdę.

1 godzinę temu, Commander napisał:

Cześć.

Ten Burstner na bank jest bity...bo w tym roczniku powinien kosztować min 35.

Sprawdzałeś nasz dział ogłoszeń? Często są właśnie niewielkie przyczepki do sprzedania.

Codziennie zerkam lecz niestety posucha z ofertami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była lekka z piętrusem, chyba Leszno. Poszukaj na olx.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-campingowa-CID5-IDvasJm.html#2796e999af

Tylko łóżko z przodu raczej wąskie :(

Edytowane przez Walt
Link (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.