Skocz do zawartości

Ratunku -moja przyczepa się wygięła :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Koledzy,z moją przyczepką dzieje się coś dziwnego, wygięła się jak banan na wysokości osi ? Przyczepa nie jest zgniła, zrobiłem fotki i wygląda to tak, jakby ściana się oddzielała od podłogi z jednej strony (jest szpara około 2 cm). Czy możecie mi podpowiedzieć dlaczego tak się dzieje, czy powodem mogło być to, że ją mocna (nawet bardzo) podkręcałem na "łapach" (dopóki nie doczytałem że tak nie wolno) ? Odkręciłem też skrzypiącą deskę (kantówkę) która była przymocowana od spodu do osi i podłogi,nie wiem po co, ta kantówka miała około 40 cm, tak mniej więcej na środku osi. Załączam fotki i proszę o diagnozę i ewentualne sugestie jak to naprawić. Pozdrawiam

IMG_20180823_193103.jpg

IMG_20180823_193111.jpg

IMG_20180823_193153.jpg

IMG_20180823_193229.jpg

IMG_20180823_193339.jpg

IMG_20180823_194424.jpg

IMG_20180823_194434.jpg

IMG_20180823_194443.jpg

IMG_20180823_194818.jpg

IMG_20180823_194826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ostatnim zdjęciu można wnioskować że "na pewno" nie jest zgniła. Moim zdaniem mogłeś złamać tym wypieraniem na łapach konstrukcję podłogi i dlatego się dzieje to co widać. Przyznam że jeszcze nie widziałem czegoś podobnego. A co z ramą nie jest wygięta ?

Edytowane przez roadwarrior23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, roadwarrior23 napisał:

Patrząc po ostatnim zdjęciu można wnioskować że "na pewno" nie jest zgniła. Moim zdaniem mogłeś złamać tym wypieraniem na łapach konstrukcję podłogi i dlatego się dzieje to co widać. Przyznam że jeszcze nie widziałem czegoś podobnego. A co z ramą nie jest wygięta ?

To zdjęcie przekłamuje,tapeta jest po prostu brudna ze starości i odchodzi ale to wszystko jest twarde, nic nie cuchnie. Zresztą, tam nie ma skąd zaciekać więc wszystko suche. Podłoga leży na ramie równo, nie wygląda na wygiętą.

7 minut temu, Commander napisał:

Cześć.

To wina tej kantówki od osi. Przykręcić to musisz...

No zrobię to niezwłocznie, ale co by ta kantówka miała za cel ? Dlaczego tak się stało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal_k napisał:

Kantówkę zazwyczaj się montuje, aby usztywnić podłogę, jak się ugina podczas chodzenia. Być może właśnie po odkręceniu u Ciebie wszystko poszło w dół..

Oczywiście bo straciło podparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maarec napisał:

Oczywiście bo straciło podparcie.

No właśnie miałem to napisać, że środek (tam gdzie było podparcie) poszedł do góry a boki, tam gdzie podparcia nie było poszły w dół. No qrde, o co chodzi ? Poprosiłem Andrewa1 o pomoc, może Jego doświadczenie pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szablasty napisał:

No właśnie miałem to napisać, że środek (tam gdzie było podparcie) poszedł do góry a boki, tam gdzie podparcia nie było poszły w dół. No qrde, o co chodzi ? Poprosiłem Andrewa1 o pomoc, może Jego doświadczenie pomoże :)

najgorsze jest to, że kombinując sam narobiłeś kłopotów, pomogłeś się roździelić ścianą od podłogi, wyrwało mebelki z podłogi.  Czasem warto coś przemyśleć przed zrobieniem.

patrząc po fotkach, to obciążyłeś podłogę stolikiem, na którym śpicie a mebleki odciążyłeś wiec podłoga nie podparta poszła w dół, meble zostały mniej więcej na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andrewa1 napisał:

wieczorem opisze  problem    jaki tu  jest   

   czy  ściany boczne  przy  kołach  są  przykręcone  do podłogi  ?  czy  odchodzą ?   

Wygląda na to, że odchodzą - fotka z listewką dla przykładu. Odkręciłem meble i zrobiłem dodatkowe zdjęcia. Wygląda też na to, że mam "dwie" podłogi. Ta w "kropki", to płyta o grubości około 5-7 mm oddzieliła się od tej, co jest poniżej,można rękę włożyć :( . Na nadkolu jest jakaś srebrna taśma, tak wygląda jakby ściana "zeszła" z tej taśmy ...  sam już nie wiem co o tym sądzić . . . 

 

IMG_20180825_173455.jpg

IMG_20180825_173459.jpg

IMG_20180825_173531.jpg

IMG_20180825_173602.jpg

IMG_20180825_173611.jpg

IMG_20180825_173616.jpg

IMG_20180825_173705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

  wygląda na to ze  podłoga się rozwarstwiła   tym samym straciła  sztywność dodatkowo  pościnałeś wkręty ścian bocznych   i teraz się wygina   ściany z podłogą dają sztywnośc tej konstrukcji   bo nie masz  pełnych ścian  i mebli które mogą usztywnić przyczepę     takie uszkodzenia  występują  w  kilku przypadkach 

1 podnoszenie  na łapach  dosć wysoko  -koła w powietrzu   (obrazowo )

2  rama  przyczepy  w miejscu mocowania osi  (najcieńszy fragment  pracuje   lub jest pęknięta

patrzac na  śrebrną taśmę  -uszczelnienie to   ściany  trzymają się  na  końcu -rogach środek nie trzyma -pozrywane  wkręty

co mogę więcej napisać  nie widząc w realu  przyczepy   całość to tylko gdybanie   co by nie było  to  na 100% da się   naprawić 

pozdrawiam 

 

moze być jeszcze jedna sytuacja  ze  listwa ramy  podłogi  ta między  sklejkami -warstwami podłogi się odkleiła  od  warstwy górnej i dolnej   tez  będzie  tak  pracowała   i chyba  bym  to obstawił   patrząc na  te fotki  z nadkolem   ale  to  tylko gdybanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.