Skocz do zawartości

Kamping union lido w cavallino .


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

witam Unionistów :) na psim kempingu pustki takie, że w badmintona gramy zawsze w cieniu jakiegoś drzewa.. generalnie tylko komary czasami wkurzają i tu moje pytanie do stałych bywalców, jak to się ma do "komarzej średniej wieloletniej'?

P.S. Generalnie na te dziobate s...syny dobrze działa połączenie Antyinsekta firmy Zajia z Off'em. Skuteczność 100% przez ok 1,5-2h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam , wybieram się za tydzień w kierunku UL bez rezerwacji czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja z parcelami i ewentualnie która opcja najlepsza.

A i jak wygląda własnie historia z komarami.

 

Dzięki za info 

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy w zeszłym tygodniu , można było wjechać bez rezerwacji , obłożenie parcel nierezerwowanych oceniam na jakieś 80%  więc można było coś wybrać , choć większość wolnych parceli było pozbawionych cienia.

kolejek nie było żadnych ani na wjeździe ani na wyjeździe

komary były, ale dało się z tym żyć (i tak było ich dużo mniej niż np na Spiaggia e Mare )

ogólnie kemping fajny pomimo że moloch to można znaleźć spokojne miejsce i nie odczuwa się tłumów (poza "deptakiem" w części centralnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za info mam jeszcze pytanko odnośnie pływania ( czy są meduzy i czy jest basen do pływania sportowego chciałbym zrobić treningi pływackie ) i może jest jakiś kolarz i podpowie czy są fajne traski na rower szosowy.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy krótko, ponieważ był to tylko jeden z kempingów na którym się zatrzymaliśmy podczas "objazdówki" po Włoszech , ale w trakcie naszego pobytu meduz nie było a dzieciaki siedziały praktycznie cały czas w wodzie, basenu sportowego na pewno nie ma w tym kompleksie gdzie są zjeżdżalnie, jest jeszcze drugi kompleks basenów bliżej morza ale tam nie byłem, może tam jest ?

co do tras rowerowych to na pewno jakieś są , zobacz na : http://opencyclemap.org/?zoom=15&lat=53.6098824&lon=-9.8499336&layers=B00

my zrobiliśmy tylko jedną wycieczkę rowerową na latarnie morską (ok 7 km w jedną stronę) i była wyasfaltowana ścieżka rowerowa od samego kempingu

czy fajne to zależy jak dla kogo , ja wolę trasy MTB czy ścieżki leśne czy widokowe, dla mnie wyasfaltowana droga rowerowa biegnąca przez środek turystycznej miejscowości to nic fajnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompleksie basenowym bliżej morza, koło amfiteatru, jest basen 25m z wydzielonymi torami - jak najbardziej do pływania, choć woda też nagrzana, bynajmniej nie rześka...

Na UL lepiej jednak rezerwować - ja miałem parcelę w części rezerwowalnej i jak już pisałem - na 3 alejki, w każdej 16 parcel - czyli 48 w sumie, zajętych było przez cały mój tygodniowy pobyt 8. Czyli odwrotna sytuacja jak na części nierezerwowalnej (80% wolne vs. 80% zajęte).

Zarezerwować można bodajże nawet na dzień przed przyjazdem - nawet z trasy. Na pewno na kilka dni wcześniej. Przy rezerwacji, jak jest dużo wolnych miejsc to możesz też zgłosić preferencje (np. w głębokim cieniu, w bezpośrednim sąsiedztwie dużego aquaparku, czy - tak jak my - w najbliższym sąsiedztwie domków touroperatora, gdzie rezerwację mieli nasi znajomi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zameldowalismy w poniedziałek na UL i bez kolejki mogliśmy wybrać wolną parcele z zakresów zaznaczonych mazakiem. Wolnych parcel było tak z 20-30% ale było z czego wybrać.

Faktycznie w przeciwieństwie do MdV tu wina ze sciany jest brak... podobno jest w miasteczku... tylko gdzie? 

IMG_20190701_143143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartd napisał:

Też się zameldowalismy w poniedziałek na UL i bez kolejki mogliśmy wybrać wolną parcele z zakresów zaznaczonych mazakiem. Wolnych parcel było tak z 20-30% ale było z czego wybrać.

Faktycznie w przeciwieństwie do MdV tu wina ze sciany jest brak... podobno jest w miasteczku... tylko gdzie? 

IMG_20190701_143143.jpg

O ile się nie mylę, to stoimy nawet w tej samej alejce... ?. Tylko Was ciągle nie ma przy cepce ?. Wino z nalewaka jest w miasteczku, trzeba wyjechać w prawo z kempingu i kawałek dalej po lewej stronie  jest warzywniak, tam jest na pewno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, porzeczka napisał:

stoimy nawet w tej samej alejce...

Jeżeli wybraliście ten żółty prawie centralny punkt kempingu to tak?

Nas faktycznie tam prawie nie ma, ale myślę że jakoś jednak się spotkamy przez tydzień... 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.