Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała lodówka w sprzęcie za 90 tys.zł - dla mnie nie do zaakceptowania.Poza tym,przyczepa fajna.

Ta wydaje się ciekawa,jeśli z piętrusem

http://cckutno.pl/przyczepy-campingowe/przyczepy-campingowe-knaus/knaus-500-kd-sport-2018-kutno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w knausie otwierając drzwi możemy urwać okno, w mojej rodzinie to kwestia czasu. Do tego drzwi zachodzą na schowek. Pisałem o moim zdaniem wadach projektowych. Układ jak u mnie, pół metra mniej w środku i to lekko czuć. Za to MW i DMC mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej co w linku - 500 KD tak rzeczywiście jest. O ile schowek to nie problem - nie jest za często otwarty - o tyle przy otwartym oknie huczne otwarcie drzwi oznacza kłopoty...

Rzeczywiście można to uznać za wadę projektową.

A brak konkretnej lodówki w tym Tabbercie rzeczywiście go dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przez ten układ to okno staje się całkowicie bezużyteczne i lepiej go nie używać. Co do schowka to pół biedy bo schowek akurat otwieramy zero-jedynkowo, albo otwarty całkowicie albo zamknięty Ale i tak byłoby lepiej aby dostęp do schowka był z drugiej strony.

Szkoda, że w nowym modelu na 2019 rok nie wyeliminowali tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pierzasty napisał:

Aktualnie jestem po zakupie 10 letniej za 40 tysięcy plnów. Walczyliśmy z żonką z myślami czy się "zarżnąć"i kupić nową , czy używkę. Kupiliśmy używkę i jesteśmy zadowoleni, jednak ilość mankamentów (raczej drobnych co prawda) skutecznie podpowiada, że lepiej było kupić nową.

Jesteśmy w tej samej sytuacji co Pierzaste, jednak nie mogę się zgodzić z ostatnią tezą gdyż jestem tego samego zdania co kolega Rafał:

3 godziny temu, zuczek napisał:

Uważam, że w kwocie 30 - 40 tysięcy PLN można znaleźć naprawdę dobrą przyczepę używaną. Większość spraw na forum to zakupy do 20 tys. PLN, tutaj już trzeba się naszukać ... (temat - rzeka ?) .

Różnica pomiędzy wydatkiem 40 tys. PLN a 80 tys. PLN jest znacząca (choć to przede wszystkim kwestia zasobności).

Swoją przyczepę kupiłem stosunkowo niedawno (dla rodziny 2+2 nastolatków +1 spory pies), wszystko dokładnie sprawdziłem, mnóstwo "bzdurek" znalazłem i usunąłem. Przyczepa jest odnowiona i służy doskonale. Znalezienie "bzdurek" i odnowa mi osobiście dała dużo radości i pozwoliła poznać budowę i technikalia przyczepy. Nic poważnego nie wyszło, wydatków ponad miarę nie poniosłem a zyskałem bezcenną wiedzę. Nową rozpatruję w przyszłości ale dzięki temu że mam tą obecną będzie to ewolucja.

Nasza ma 10 z czego 4 stała w salonie, a kolejne użytkowane przez "dziadków". Po tygodniu odnawiania widzę światełko w tunelu, ale jednocześnie wiem gdzie i jak wszystko wygląda zarówno eksploatacyjnie jak i technicznie. Zdobyte doświadczenie nieocenione....  No i szczęśliwi....

Polecamy używaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof75 napisał:

Mała lodówka w sprzęcie za 90 tys.zł - dla mnie nie do zaakceptowania.Poza tym,przyczepa fajna.

Ta wydaje się ciekawa,jeśli z piętrusem

http://cckutno.pl/przyczepy-campingowe/przyczepy-campingowe-knaus/knaus-500-kd-sport-2018-kutno

Ta świetna, ale proszę o podpowiedź, jak sprawdza się taki prysznic (nie cały plastik tylko z jakimś meblowym laminatem i zasłonką).

 

2 godziny temu, w79 napisał:

Ta też fajna, ale juz wychodzi więcej niż założone około 80 tys. (wiem, wiem, w końcu chodzi o nową, ale jednak).

13 minut temu, Malinki napisał:

Jesteśmy w tej samej sytuacji co Pierzaste, jednak nie mogę się zgodzić z ostatnią tezą gdyż jestem tego samego zdania co kolega Rafał:

Nasza ma 10 z czego 4 stała w salonie, a kolejne użytkowane przez "dziadków". Po tygodniu odnawiania widzę światełko w tunelu, ale jednocześnie wiem gdzie i jak wszystko wygląda zarówno eksploatacyjnie jak i technicznie. Zdobyte doświadczenie nieocenione....  No i szczęśliwi....

Polecamy używaną

Gratuluje zakupu, jeśli trafilibyśmy na taką, też bym się nie zastanawiała.

 

Jeszcze znalazłam niedrogie hobby - i prawie się napaliliśmy, ale ogólnie zniechęcacie do tej marki - czy jest ktoś kto taką ma i jest zadowolony?

 

A co  powiecie, na którąś z niższej półki z tego http://www.buerstner.pl/nowe-przyczepy-kempingowe/

zaczynają się od 10 tys. euro netto (do 70-80 tys. jest teoretycznie co wybierać). 

Edytowane przez Funiaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Malinki napisał:

Jesteśmy w tej samej sytuacji co Pierzaste, jednak nie mogę się zgodzić z ostatnią tezą gdyż jestem tego samego zdania co kolega Rafał:

 

Może we wrześniu uda się gdzieś spotkać, to pogadamy :) Generalnie nie jest to bułka z masłem jak by się wydawało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hobby (bardzo leciwe) teraz jest Burstner. Każda ma plusy i minusy i obie są fajne. O każdą trzeba dbać czyli konserwować. Nie ma rzeczy nie do opanowania, szczególnie biorąc pod uwagę korzystanie z naszego Forum i uprzejmości kolegów.

Moim zdaniem na nowej więcej stracisz $. Jeśli sądzisz że kupisz nową bez wad to moim zdaniem jesteś w błędzie.

Edytowane przez Malinki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Malinki napisał:

 

Moim zdaniem na nowej więcej stracisz $. Jeśli sądzisz że kupisz nową bez wad to moim zdaniem jesteś w błędzie.

Wiem,

jednak boję się, że znaleźć dobrą za około 30.000 - 40.000 zł to niełatwa sprawa, sami piszecie co wychodzi po fakcie  a w nowej przynajmniej  będzie gwarancja. My nie mamy takiego oka jak większość z Was, która wypatrzy kit i ściemę.

Oczywiście podrzucanie ogłoszeń w mniejszym budżecie - około 10 lat - które będą dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci, a które budzą Wasze zaufanie :) - bardzo mile widziane.

Edytowane przez Funiaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

W tej co w linku - 500 KD tak rzeczywiście jest. O ile schowek to nie problem - nie jest za często otwarty - o tyle przy otwartym oknie huczne otwarcie drzwi oznacza kłopoty...

Rzeczywiście można to uznać za wadę projektową.

A brak konkretnej lodówki w tym Tabbercie rzeczywiście go dyskwalifikuje.

Ale ten Tabbert ma drzwi otwierane w droga strone:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata to tylko jedna strona medalu. Nowa za 80tys bedzie po 10 latach warta ok. 40tys. Za to kupiona dziś za 40tys będzie po 10latach warta z 15-20tys. Czyli i tu i tu z 50% mniej więcej straty, ale przeliczając na kase to ok. 20tys roznicy "straty". Jednak przy nowej dochodzi duzo rzeczy ktore sie dostaje za te pieniądze: m.in.  zawsze jest się 1 właścicielem, pełna historia przyczepy, gwarancja na początku, możliwość wybrania w miarę idealnego układu itp. itd.

Ja po pierwszej przyczepie "za 20" juz sie zastanawiam czy nie wejsc w przyszłości w nową "za 80" niż właśnie szukać takiej średniej "za 40". A potem to już kamper :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funiaki napisał:

Ta świetna, ale proszę o podpowiedź, jak sprawdza się taki prysznic (nie cały plastik tylko z jakimś meblowym laminatem i zasłonką).

 

Ta też fajna, ale juz wychodzi więcej niż założone około 80 tys. (wiem, wiem, w końcu chodzi o nową, ale jednak).

Gratuluje zakupu, jeśli trafilibyśmy na taką, też bym się nie zastanawiała.

 

Jeszcze znalazłam niedrogie hobby - i prawie się napaliliśmy, ale ogólnie zniechęcacie do tej marki - czy jest ktoś kto taką ma i jest zadowolony?

 

A co  powiecie, na którąś z niższej półki z tego http://www.buerstner.pl/nowe-przyczepy-kempingowe/

zaczynają się od 10 tys. euro netto (do 70-80 tys. jest teoretycznie co wybierać). 

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-eriba-living-565-najnowszy-model-2018

Ta moim zdaniem jeszcze lepsza. Zwlaszcza wagowo i funkcjonalnie, zwlaszcza dzieki klapie serwisej z tylu. Niestety tutaj drzwi zaslaniaja okno, ale cos za cos... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.