Skocz do zawartości

A gdyby nowa lub poekspozycyjna, to..?


Funiaki

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Zulos napisał:

Nomad jest jak mi się zdaje oczko wyżej od Campera, który z kolei jest oczko wyżej od C'go.

Tak Nomad jest wyżej co widać w cenie i wadze modeli :) 

29 minut temu, Zulos napisał:

Weinsberga z "prawdziwym" Knausem, ale zapewne trochę przerysowywuję;-)

Jakoś stylistycznie (wnętrze) najbardziej pasuje mi Camper...

Weinsberga trzeba dotknąć. Bo o ile na zdjęciach wygląda wszystko pięknie, to na żywo czar pryska. Użyte materiały to w wielu miejscach zwykły plastik imitujący drewno. Coś jak tanie listwy przypodłogowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety,albo "stety" wiele rzeczy kupuję "impulsem".Nie obejrzałem wiele przyczep.Przyjechałem na otwarcie nowego przedstawicielstwa firmy w W-wie,obejrzeliśmy z żoną kilka sztuk i padł wybór na to co mam.U mnie nie wchodziły w grę łóżka piętrowe,bo moje starsze dziecko ma 18 lat.Chciałem nową przyczepę,bo spędzam w niej min.30 dni w roku.Prysznic nie był priorytetem(choć prowizorkę z kotarą mam), dzisiaj pewnie bym go rozważył - nie pojechałem w fajne miejsce,bo nie byłoby gdzie się wykąpać.Miejsce na expres - pewnie ważne,sam piję 3 kawy dziennie i koniecznie z ekspresu.U mnie stoi w miejscu kuchni gazowej,której nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jednak czasem korzystamy z kuchni wewnętrznej, bo często jest tak, że gotujemy dla 7-8 osób i wówczas zewnętrzna nie nadąża:-)

Dlatego przestawianie ekspresu z miejsca na miejsce byłoby upierdliwe.

No ale piszę o tym ekspresie, żeby zobrazować, że jednak ten dodatkowy blat - czy to w obrębie samej kuchni, czy też w postaci jakiejś niskiej szafki - na prawdę się przydaje w najprzeróżniejszych celach i IMHO warto na to zwracać uwagę przebierając pomiędzy różnymi układami.

Ostatecznie, jaki by układ nie wybrać, to zawsze z biegiem czasu znajdzie się coś, czego będzie brakować;-)

Odnośnie lodówki to można też przecież dokupić zewnętrzną i będzie ok - zwłaszcza, jak ktoś nie gotuje za dużo.

Nie wiem jak teraz, ale widziałem, że Dethleffsy oferowały układ z dużą lodówką, albo małą podblatową - co dawało właśnie duuuży blat kuchenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 22:29, Funiaki napisał:

Na ten moment z nowych wyeliminowany burstner, ...

możesz napisać dlaczego, podoba mi się opcja z opuszczanym dużym łóżkiem (na zdjęciach), ale nie ma kiedy pojechać zobaczyć na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

A my używamy tylko kuchni wewnętrznej, natomiast ekspres do kawy stoi na zewnątrz na szafce :)

No masz - i opcja ekspresu się rypła...;-)

No ale ja jednak wolę go trzymać pod zamknięciem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, osiołkowi w żłoby dano: dostałam już ofertę na Hobby De Luxe 545, prawie wysłałam zamówienie.

Teraz dostałam fajną wycenę na adrię avivę 552 pt

20 tys, taniej

i co teraz? Warto za dużo ładniejsze, nieco większe Hobby dopłacić czy nie ma sensu (w avivie brzydkie szafki!!! - wiem, wiem, ale nie zapominajcie, ze ja baba - jeden ma ekspres ;) ,inna ma szafki).

Chyba jednak Dusseldorf.

Godzinę temu, Zulos napisał:

No masz - i opcja ekspresu się rypła...;-)

No ale ja jednak wolę go trzymać pod zamknięciem;-)

Ze specjalną dedykacją dla fanów ekspresów - przesunąć do 1.25:

 

przesunąć do 1.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Funiaki napisał:

O matko, osiołkowi w żłoby dano: dostałam już ofertę na Hobby De Luxe 545, prawie wysłałam zamówienie.

Teraz dostałam fajną wycenę na adrię avivę 552 pt

20 tys, taniej

i co teraz? Warto za dużo ładniejsze, nieco większe Hobby dopłacić czy nie ma sensu (w avivie brzydkie szafki!!! - wiem, wiem, ale nie zapominajcie, ze ja baba - jeden ma ekspres ;) ,inna ma szafki).

Pamiętaj, ze to zupełnie dwa różne światy. Aviva to przyczepa budżetowa, dlatego jest taniej. Hobby De Luxe to już raczej poziom Adrii Adora. 552 PT nie ma prysznica osobnego.

 

Cytat

Chyba jednak Dusseldorf.

Zdecydowanie. Jedź i na żywo obejrzysz wszystkie marki i wszystkie segmenty.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Funiaki napisał:

O matko, osiołkowi w żłoby dano: dostałam już ofertę na Hobby De Luxe 545, prawie wysłałam zamówienie.

Teraz dostałam fajną wycenę na adrię avivę 552 pt

20 tys, taniej

i co teraz? Warto za dużo ładniejsze, nieco większe Hobby dopłacić czy nie ma sensu (w avivie brzydkie szafki!!! - wiem, wiem, ale nie zapominajcie, ze ja baba - jeden ma ekspres ;) ,inna ma szafki).

Chyba jednak Dusseldorf.

Ze specjalną dedykacją dla fanów ekspresów - przesunąć do 1.25:

 

przesunąć do 1.25

Zobacz na żywo avive, ja też byłem swojego czasu na taką napalony, ale jak zobaczyłem na żywo to mnie delikatnie mówiąc odrzuciło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2018 o 12:39, maarec napisał:

o Adrię możesz zapytać w Szczecinie, niedawno mieli w bajecznej cenie ok 65.000 chyba. Tylko nie pamiętam czy brutto i pewnie jej już nie ma. Adria a tabbert to jak Skoda i Porshe. Tabbert nie robi tego układu wnętrza. Jest natomiast przynajmniej 10 producentów, którzy mają ten układ. Chyba dethlefs ma go w szerokości 230cm.

Awaryjnie zapraszam do mnie, kawałek jednak jest, jednak nie byli byście pierwsi :)

Markiza to temat ciężki, dziś prawdopodobnie bym jej wcale nie zakładał lub jakąś sprytną w worku w kedrę. Najbardziej dziś odpowiada mi daszek typu lekkiego oraz lekki przedsionek 390cm

https://www.obelink.pl/viera-390-pl.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7318

Mam markizę ze ścianami pełnymi, niby prawie jak przedsionek. Rozkłada się to minimalnie szybciej niż przedsionek i w jedną osobę. Osobiście przerobiłem już wszystkie wersje przedsionków po za tymi dmuchanymi pompką. Ściany do markizy zakładam raz w roku - na majówce nad Bałtykiem. Markizę kasetową rozkłada się w 20sekund i masz porządny cień, co jest nieocenione np podczas rozpakowywania sie w upale. Nogi rozpierasz o ściany przyczepy i ostrożnie można nawet na moverze jechać.

Polowałem i jest ;) trzeba tylko zamówić kadrę 5mm aby wszedł w markizę i będzie elegancko.

IMAG1957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusseldorf - koniecznie. Byłem kilka razy.

Jest jednak pewne zagrożenie - to się może skończyć całkowitym rozstrojem "wyobrażenia".       I co wtedy ?      :blagac:

Edytowane przez Jarosław69
ć (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Pamiętaj, ze to zupełnie dwa różne światy. Aviva to przyczepa budżetowa, dlatego jest taniej. Hobby De Luxe to już raczej poziom Adrii Adora. 552 PT nie ma prysznica osobnego.

Jest w ogóle Aviva 552 PT? Mam ręku papierowy katalog 2018 i Avivy sa pokazane tylko 522 PK, 522 PT i 563 PT (z tych na 5xx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.