Skocz do zawartości

Czy ktoś posiada bojler typu Cascade 2 firmy Carver


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki bojlerek i nie wiem jak go obsłużyć.Na ścianie jest panel sterowania w którym są 3 diody zielona żółta i czerwona.Zauważyłem jak bojler jest pusty to świeci zielona.Jak odkręcę kran z ciepłą wodą i zaleję bojler to świecą się dwie na raz,zielona i czerwona.Z tego co zauważyłem to bojler jest na gaz.Ale jak go obsłużyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-mam w swojej przyczepie ten sam bojler z tym że mój ma dodatkowo grzałkę 220v.,ale pewnie u Ciebie też ona jest.Sam straciłem w cholerę czasu żeby go rozgryźć.Mam wprawdzie do niego instrukcję ale po holendersku heh.Jedna sprawa -bojler musi być pod napięciem 12 V.Teraz odpalanie.Zalewasz instalację wodą,puszczasz gaz,następnie włączasz główny przełącznik-powinna się palić zielona kontrolka.Jeżeli zaświeci się czerwona to znaczy że palnik zgasł i trzeba na chwilę wyłączyć i ponownie włączyć.Natomiast kontrolka żółta informuje że spadło zasilanie np. z akumulatora.Gaśnięcie palnika czasami się zdarza przy np. silnym podmuchu wiatru.Bojler działa oczywiście samoczynnie tzn.załącza się co pewien czas i dogrzewa wodę.Istnieje możliwość regulacji temperatury w pewnym zakresie ale do tego należy zdjać zewnętrzny panel (żaluzję)pod nią jest klapka z opisem.Poprzez opuszczanie lub podnoszenie diody reguluje się temperaturę.Jeżeli jest coś niezrozumiałe to proszę na gg.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki.Widzisz ja też po długim czasie doszedłem to tego.Sprzęcik wspaniały.Poprzednio miałem Niewiadowa 126 przez jakieś 10 lat.Niewiadow przeszedł generalny remoncik i został sprzedany do Radomia (ku wielkiej uciesze kupującego).Rodzinka się powiększyła i trzeba było zmienić przyczepę na większą.Stąd u mnie mała niewiedza w obsłudze niektórych urządzeń.Dzięki za radę.POZDRAWIAM. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 lat później...
Rokkev nie działają linki

@dawidnet1

Temat z 2008 kolega[mention=1938]rokkey[/mention] nie logowalał się od 2016 raczej nie odpowie.

Może to Ci pomoże. Wystarczy poszukać znalazłem na forum.

http://www.arcsystems.biz/

Zapraszam do lektury.

https://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim.

Mam nadzieję że ktoś tu jeszcze zagląda. Bo mam problem z zakupioną przyczepką. Jest na etapie odświeżania (odłączone całe zasilanie) i nagle z bojlera zaczął dochodzić systematyczny pikający dźwięk. Średnio raz na pół minuty. Cały prąd i gaz odłączony bo przyczepka stoi w remoncie. Wie ktoś może o co chodzi?

Będziemy wdzięczni za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.