Jump to content
Sign in to follow this  
smok_wawelski

Pole namiotowe Brandysówka

Recommended Posts

smok_wawelski

Pole namiotowe Brandysówka

Schronisko i pole namiotowe. Bardzo miłe miejsce, pole położone u stóp Sokolicy na początku Dolinki Będkowskiej. Sanitariaty i prysznic z ciepłą wodą w Schronisku przy polu. Korzystanie - bezpłatne - wolne datki. Schronisku jest bar - czynny w weekendy na pewno - w pozostałe dni nie wiem. Nieco trudny wjazd na pole , mało miejsca na złożenie się długim zestawem na wąski mostek. Zasilanie 230v tylko w pobliżu wiaty na początku pola, nie ma problemu w dalszej części jeśli mamy odpowiednio długi przedłużacz. Dojazd polecałbym raczej od strony Brzezinki lub Kobylan, jeśli ktoś jechałby od strony Olkusza to ewentualnie ostrożnie od strony miejscowości Łazy. Odradzam zdecydowanie dojazd od Będkowic przez Czarcie Wrota - wąska szutrówka, miejscami wyboista - byłem świadkiem jak poddawały się osobówki solo.
małopolskie
Będkowice

Pod Sokolicą 127, Będkowice
32-089 Wielka Wieś
GPS - 50.17269, 19.74094


Otwórz kemping na mapie

Share this post


Link to post
Share on other sites
archivi

Byłem na majówce - polecam.

Bezproblemowy dostęp do wody pitnej. Trochę trudniejszy do zrzutu szarej i WC (bardzo głupio zamykany zbiornik). Prysznice i toalety dostępne przy budynku/restauracji. Dość tanio - za 2 osoby z psem (ten akurat gratis) + prąd zapłaciłem 49zł/dobę. Dostęp do prądu jest już na polu - dwie skrzynki od strony skał i dwie od strony strumyka. W dalszej części pola brak prądu.

Świetna okolica na spacery - droga jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Sam miałem obawy wjeżdżając pod zakaz, ale mijana służba leśna tylko ładnie zjechała z drogi i zrobiła mi miejsce :).  Wkoło sporo fajnych skałek, ścieżek leśnych i strumyków. Nocą cisza i spokój.

Dojazd trochę ciężki - wjeżdżając od strony Krakowa/Kobylan mamy naprawdę stromą górkę (jak już wjechałem, byłem przerażony jak ja wyjadę...). Ale można wjechać/wyjechać od strony miejscowości Łazy - jest dużo łagodniej. W opisie mamy, że droga szutrowa - teraz jest asfaltowa. Szutru jest dosłownie ok. 30metrów i jest w dość dobrym stanie. Od miejscowości Łazy mamy ok 2,3km, a od Kobylan 3,1 km bardzo wąskiej drogi. Mało mijanek, więc jest trochę kombinowania i uważania, żeby się nie obsunąć na poboczu, albo nie zahaczyć o jakieś drzewa. Ale jak już mówiłem - ruch jest dość mały, więc wjeżdżając/wyjeżdżając minęliśmy w sumie 2 auta.

Sam wjazd na pole - mostek nad strumykiem jest dość wąski, wszystko u mnie wchodziło "na styk" (kombii + przyczepa chyba 5,5m). Ale prawie na przeciwko wjazdu jest parking, gdzie stały pachołki jak się domyślam po to, żeby nikt nie stawał miejsc które mogą ułatwić właśnie wjazd dużym zestawom (ja tych pachołków nie przestawiałem - wjeżdżałem po tym, co miałem dostępne).

Ogólnie raz jeszcze polecam - w moim przypadku na pewno będzie to miejsce na jakieś spontaniczne weekendowe wypady.

IMG_20190503_120528-2016x1134.jpg

IMG_20190503_130058-2016x1134.jpg

Edited by archivi (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites
MazurR

Bardzo fajne miejsce na piesze wędrówki , a przede wszystkim baza wspinaczkowa :)

Z lotu ptaka:

 

b3.jpg

Edited by MazurR (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites
GregPower

Byłem w tym roku z przyczepą i za rok też się wybiorę. Kemping fajnie położony, miła obsługa i przystępne ceny. Jedyny problem to dojazd, szczególnie w niedzielę. Dużym zestawem trzeba się trochę po gimnastykować ale można dojechać ;). Polecam bo warto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...