Skocz do zawartości

Pole namiotowe Brandysówka


smok_wawelski

Rekomendowane odpowiedzi

Pole namiotowe Brandysówka

Schronisko i pole namiotowe. Bardzo miłe miejsce, pole położone u stóp Sokolicy na początku Dolinki Będkowskiej. Sanitariaty i prysznic z ciepłą wodą w Schronisku przy polu. Korzystanie - bezpłatne - wolne datki. Schronisku jest bar - czynny w weekendy na pewno - w pozostałe dni nie wiem. Nieco trudny wjazd na pole , mało miejsca na złożenie się długim zestawem na wąski mostek. Zasilanie 230v tylko w pobliżu wiaty na początku pola, nie ma problemu w dalszej części jeśli mamy odpowiednio długi przedłużacz. Dojazd polecałbym raczej od strony Brzezinki lub Kobylan, jeśli ktoś jechałby od strony Olkusza to ewentualnie ostrożnie od strony miejscowości Łazy. Odradzam zdecydowanie dojazd od Będkowic przez Czarcie Wrota - wąska szutrówka, miejscami wyboista - byłem świadkiem jak poddawały się osobówki solo.
małopolskie
Będkowice

Pod Sokolicą 127, Będkowice
32-089 Wielka Wieś
GPS - 50.17269, 19.74094


Zobacz cały kemping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Byłem na majówce - polecam.

Bezproblemowy dostęp do wody pitnej. Trochę trudniejszy do zrzutu szarej i WC (bardzo głupio zamykany zbiornik). Prysznice i toalety dostępne przy budynku/restauracji. Dość tanio - za 2 osoby z psem (ten akurat gratis) + prąd zapłaciłem 49zł/dobę. Dostęp do prądu jest już na polu - dwie skrzynki od strony skał i dwie od strony strumyka. W dalszej części pola brak prądu.

Świetna okolica na spacery - droga jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Sam miałem obawy wjeżdżając pod zakaz, ale mijana służba leśna tylko ładnie zjechała z drogi i zrobiła mi miejsce :).  Wkoło sporo fajnych skałek, ścieżek leśnych i strumyków. Nocą cisza i spokój.

Dojazd trochę ciężki - wjeżdżając od strony Krakowa/Kobylan mamy naprawdę stromą górkę (jak już wjechałem, byłem przerażony jak ja wyjadę...). Ale można wjechać/wyjechać od strony miejscowości Łazy - jest dużo łagodniej. W opisie mamy, że droga szutrowa - teraz jest asfaltowa. Szutru jest dosłownie ok. 30metrów i jest w dość dobrym stanie. Od miejscowości Łazy mamy ok 2,3km, a od Kobylan 3,1 km bardzo wąskiej drogi. Mało mijanek, więc jest trochę kombinowania i uważania, żeby się nie obsunąć na poboczu, albo nie zahaczyć o jakieś drzewa. Ale jak już mówiłem - ruch jest dość mały, więc wjeżdżając/wyjeżdżając minęliśmy w sumie 2 auta.

Sam wjazd na pole - mostek nad strumykiem jest dość wąski, wszystko u mnie wchodziło "na styk" (kombii + przyczepa chyba 5,5m). Ale prawie na przeciwko wjazdu jest parking, gdzie stały pachołki jak się domyślam po to, żeby nikt nie stawał miejsc które mogą ułatwić właśnie wjazd dużym zestawom (ja tych pachołków nie przestawiałem - wjeżdżałem po tym, co miałem dostępne).

Ogólnie raz jeszcze polecam - w moim przypadku na pewno będzie to miejsce na jakieś spontaniczne weekendowe wypady.

IMG_20190503_120528-2016x1134.jpg

IMG_20190503_130058-2016x1134.jpg

Edytowane przez archivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Byłem w tym roku z przyczepą i za rok też się wybiorę. Kemping fajnie położony, miła obsługa i przystępne ceny. Jedyny problem to dojazd, szczególnie w niedzielę. Dużym zestawem trzeba się trochę po gimnastykować ale można dojechać ;). Polecam bo warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.