Skocz do zawartości

Zabezpieczenie ściany bocznej po uderzeniu rurki namiotu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie doty czące zabezpieczenia uszkodzenia jak na zdjęciu poniżej, powstałego od uderzenia rurki namiotu. Uszkodzenie nie jest duże (wielkość monety 5zł), ale niestety przecieło poszycie ściany bocznej. To co naracie zrobiłem to zrównałem płaszczyznę wgięcia z płaszczyzną reszty ściany i tymczasowo zakleiłem. Pytanie co dalej uszczelniać jakimś uszczelniaczem (typu sikaflex) czy może coś nakleić (jakiś kawałek aluminium) czy może próbować to jakoś łączyć? Generalnie chciałbym zrobić to dobrze i żeby nie szpeciło za bardzo.

photo_1.thumb.jpg.35a5a2796be95bf62fba78a2e2f913d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Cezarr said:

Normanie kleisz srebrną taśmą  i już ? a tak na serio może taki klej ?

https://allegro.pl/klej-do-aluminium-super-metal-pasta-aluminiowa-i5866814311.html#thumb/1

W ostateczności tak też zrobię, ale wolałbym nieco bardziej elegancko, żeby mnie to nie denerwowało jak będę patrzył.

17 hours ago, automaciek said:

Jeśli masz dostęp od środka (szafka, albo jakiś zakamarek) to może mały otwór, uszczelnić od środka sikaflexem, krawędzie oczyścić i na zewnątrz naklejka......

to jest tak jakby pod zlewem wiec szansa jest żeby tam wywiercić dziurkę w ścianie od środka i podać uszczelniacz, ale moglbym też teoretycznie odgiac to lekko na zewnątrz, napuścić od zewnątrz uszczelniacz i z powrotem trochę docisnąć, chyba wyszłoby na to samo?

16 hours ago, chris_66 said:

A ja bym do środka wstrzyknął klej żeby trochę wypełnić zgnieciony styropian, potem ładnie wypełnił pęknięcie i zaszpachlował , przy odrobinie chęci i czasu da się zrobić bez śladu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

To rozwiązanie wygladą na najbardziej praochłonne, ale może efekt byłby najlepszy. Rozumiem że proponowałbyś wstrzyknięcie kleju jak kolega Cezarr (czy może jednak uszczelniacz?) a po wyschnięciu nałożyć trochę masy szpachlowej (jakąś konkretną byś  polecał?). I na koniec ten fragmencik zamalować?

15 hours ago, Tsport said:

Zobacz nie możesz dać w tym miejscu zewnętrznego gniazda elektrycznego, gazowego wyjścia do grilla, wlewu do wody itp...

Niestety nic z tych rzeczy w tym miejscu nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jsk czytam wiekszość skłaniałaby sie do użycia uszczelniacza (typu sikaflex) w kolorze zbliżonym do koloru ściany. Ewentualnie dodatkowo po uszczelnieniu umieszczeniu na obszarze naprawianym np. jakiejś naklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.