Skocz do zawartości

Zakup "dobrej" przyczepy kempingowej


Mati43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nadszedł czas na zakup budki. Po moich przygodach z Niewiadówką(pozytywnych) i następnie po Beyralndce (negatywnych) była pauza i chęć budowy czegoś od 0. Tu też poległem( czas czas czas). Zdecydowaliśmy się na cepkę w budżecie 20tys zł +- 2tys. Znalazłem 2 oferty. Byłem już oglądać cepki w okolicy 13tys u tego sprzedawcy i bardzo mi się spodobały ale zwiększyliśmy budżet do 20tys i teraz mam pytanie.

Czy te przyczepki z linków, chodzi mi o jakość/firma przyczepki.

Gdzieś znalazłem informację że HOBBY to niska półka i częste problemy z rozszczelnieniami budy, natomiast Calista jak dobrze znalazłem jest francuską i to też nie grzeszy jakością i trwałością. Jak to wygląda?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/chateau-calista-zadbana-przyczepa-kempingowa-knaus-hobby-z-holandii-ID6APRoP.html#c59d54fa7b      https://www.otomoto.pl/oferta/eifelland-holiday-jak-nowa-przyczepa-kempingowa-knaus-hobby-z-holandii-ID6AmPCV.html  https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-de-luxe-400-jak-nowa-przyczepa-kempingowa-knaus-burstner-z-holandii-ID6AkvPI.html

HOBBY i CHEATAU  ok coś gdzieś można znaleść w necie ale o tej HOLIDAY nic nie znalazłem. OD razu zaznaczam że nie napalam się ale też nie mam zamiaru tracic fortuny na jeżdżenie po Polsce bo w warszawie jest taniej.Nie o to tu chodzi. Chciałbym uzyskać jakieś inf.czy to faktycznie tak bywa z Hobby że leją się, czy to wymaga większej uwagi uszczelnienia niż inne cepki, jak to z Francuskami? jak z tym Holiday? 

Bardzo dziękuje za odp i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Mati43 napisał:

Bardzo dziękuje za odp i informację.

 

firma z sulechowa powinna nazywać się "silikon i kit"   , kiedyś byłem u nich przejazdem i chciałbym zapomnieć to co widziałem na placu

nie sądzę, żeby przez kilka lat zmienili podejście do pojęcia "dobry stan przyczepy" oraz podejścia do technilogii napraw trupów

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris. Nie wiem czy mówisz o tym czy o innym bo oglądałem 2 Beyrlandki i 2 kipy i nie widziałęm nic podejrzanego, oglądaliśmy je podczas ulewy i facet nic nie ukrywał.Wiem że w sulechowie był taki sprzedawca ale już się zwinął więc nie sądzę aby to był on.

Podoba nam się Hobby, wizualnie i środek.Tylko kiedyś naczytałem się że HOBBY to taka niska nawet bardzo niska półka jakościowa. ALe nie znalazłem potwierdzenia tego.Po porstu ktoś kiedyś napisał a temat został zamknięty.

Jadę oglądać je z fachowcami być może z tego forum także będę miał dodatkowe oczy i nosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris. Nie wiem czy mówisz o tym czy o innym bo oglądałem 2 Beyrlandki i 2 kipy i nie widziałęm nic podejrzanego, oglądaliśmy je podczas ulewy i facet nic nie ukrywał.Wiem że w sulechowie był taki sprzedawca ale już się zwinął więc nie sądzę aby to był on.


Lokalizacja chyba ta sama


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeden był na widoku od głównej drogi a ten jest schowany w małej miejscowości. Te małe zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.Dziś jade oglądać Caliste i hobby. Tylko nadal nikt nie powiedział jak to jakościowo te przyczepy tz nie te z linków ale ogólnie firma przyczp czy to robi różnicę czy nie czy takie hobby będzie lepsze od Holiday czy może jednak firma Cheatau ma lepsze cepki....hmmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ten, wróciliśmy i powiem szczerze z 3ch w sumie 1 była bardzo zdrowa i nie było  się do czego czepić prócz tego że 2+1. Natomiast Hobby miał małe spękania w narożnikach szyberdachu na 4 ch narożnikach a Calista tańczyła podłoga...no nic poszukiwania dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mało istotne, budżet się zwiększył do 30 więc może coś wybierzemy.Niestety ograniczają mnie 2 zależne od siebie rzeczy.

1.DMC muszę zmieścić się do 3.5T

2.Wjazd na posesje mam bardzo kiepski więc nawet większe lepsze nie wjadą maks myślę około 6m z zaczepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pomyśleć od razu o moverze. Też mam problem z wjazdem zestawem na posesję. Na ulicy miasto zafundowało takie ładne słupki i się nie mieszczę, do tego krawężnik i po 15 cm rezerwy z każdej strony w bramie. Mover jest konieczny no i przyda się w CRO za rok :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.