Skocz do zawartości

Przyczepa TABBERT 515


SP3OW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

29 minut temu, marek230482 napisał:

Mocowanie to na pewno bo po pierwszej jeździe będzie kipisz albo nawet jakieś zwarcie :D

Odnośnie przekroczenia masy o której wszędzie pełno piszecie to się tak zastanawiam kto to sprawdza? Po co? Kto jak i kiedy sprawdzi że np masz o 50kg przekroczoną masę??? Nie mówię dla siebie ale jakoś jak żyję nie widziałem żeby inspkcja transportu ważyła przyczepy ?

o 50kg to bym się nie martwił, ale o 200kg to już może być problem

to że ważą/nie ważą to jedno, a drugie to że oś, najazd, opony itd wszystko jest projektowane z jakimś zapasem, ale on też ma granice

potem strzelają opony, pękają osie, itd

ew kończy się na barierach bo przeładowany ogon rządzi holownikiem 

29 minut temu, marek230482 napisał:

 

15 minut temu, koober napisał:

Te kabelki to gotowa instalacja aku-przetwornica czy to tylko tak w ramach testów? 

też o tym pomyślałem ;)

raz przekroje, dwa brak zabezpieczenia, a jak wiadomo w przyczepie to jednak pracuje 

2 godziny temu, SP3OW napisał:

Dobrze, powiedz mi czy przedsionek liczy się do przyczepy jako dodatkowe kg? Bo tak szczerze myślałem iż jest do z waga przyczepki. Z resztą i tak go nie chce w środku bo nie mam cierpliwości do jego składania :) Narzędzi nie liczyłem oraz garow hehe Będę musiał jednak w melamine wejść bo talerze ciężkie. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

przedsionek na pewno nie, w nowszych przyczepach w masie przyczepy masz wodę i butlę i tyle

w starszych nawet wody i butli nikt nie uwzględniał

moja ma 180kg ładowności, butla 20, woda 30 i już 50poszło

200kg to  masz na akcesoria, ciuchy itp wyposażenie 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na wagę i sprawdź. Potem zobacz co pisze na osi, oponach i zaczepie. 

I siądź spokojnie aby przemyśleć co masz wywalić z przyczepy. Zakładam się o flaszkę, że tak będzie. Prawie wszyscy tak robili przy pierwszej przyczepce.

A pózniej zapytaj się tych co nie potrzebują prądu jak rozwiązali problem zasilania .

Zaoszczędzisz trochę pracy - po co masz powielać błędy???!

Powodzenia i trzymam kciuki.

Podjedź na jakieś spotkanie forumowe.

Koledzy Ci podpowiedzą i pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc fantazja jest ogromna.

Spałeś chociaż raz kilka dni  w przyczepie czy "macasz" w ciemno ?

Bo jak dla mnie te pomysły to raczej nie są z dziedziny karawaningowej .

Skończy się na sporych kosztach , nietrafionych w realu założeniach i ogólnym zniechęceniu. Wiem , wiem marudzę ale tu mi wszystko nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Szczerze mówiąc fantazja jest ogromna.

Spałeś chociaż raz kilka dni  w przyczepie czy "macasz" w ciemno ?

Bo jak dla mnie te pomysły to raczej nie są z dziedziny karawaningowej .

Skończy się na sporych kosztach , nietrafionych w realu założeniach i ogólnym zniechęceniu. Wiem , wiem marudzę ale tu mi wszystko nie gra.

Spałem już nie raz nie dwa ,nawet spędziliśmy z Dorcią orlop w wymiarze 6 dni hehehe

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Jakieś cienkie te kabelki są, nie powinny być grubsze ?

 

d8225110e7468d38152f417419b1c75d.jpg

 

9 godzin temu, koober napisał:

Te kabelki to gotowa instalacja aku-przetwornica czy to tylko tak w ramach testów? 

Przewody dałem takie bo innych nie miałem pod ręką każdy 6mm2 razy dwa ;) ,

Instalacja tylko na test.Docelowo bedą 75mm2 czy dam bezpiecznik hmmm muszę pomyśleć czy dostanę owy na listwę  czy pominę - nie wiem. Co do mocować aku masz rację muszą być w chwili obecnej brak lecz i to rozwiążę.Dołożę płytę na podłogę grubą oraz mocowanie do podłogi .Zaporzebowanie na prąd wyszło mi dziś z wczoraj do dzisiaj ponad 1kW fotkę zapodam pożniej z telefonu.

Pomimo iż dzisiaj nie było słońca miałem prawie cały czas 100% akumulatora więc zadowolony jestem .Muszę zrobić jakąś obudowę na wyświetlacz oraz zakupić 2 mierniki do poboru prądu czyli jaka wartość w A idzie do aku oraz ile zabieram poprzez przetwornicę .Będzie trochę jeszcze pajęczyn ale dobrnę do końca.

W sobotę ze zdziwieniem zaobserwowałem iż lodówka nie chłodi ----- okazało się brak gazu  (co dziwne palnik na kuchence jeszcze się palił)  wywaliłem super butlę z propanem-butanem  i podłączyłem czysty propan - od razu lodówka zapaliła i juz przacowała do dziś  (musiałem jechać do domu - jutro praca) zadowoleni jesteśmy.

To od soboty około 16 do dziś 174c65be8c2e6dd6002bad94d07d04f4cd.jpg

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa nie dźwignie tego ciężaru ...gdzie szpej, szmaty, żarcie, rowery...itd.
A czym to chcesz ciągnąć?
BMW750 spokojnie daje rade.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.