Skocz do zawartości

Przyczepa TABBERT 515


SP3OW

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam panel 250 a aku 270Ah. Aby doładować do pełna potrzebuję 2-3 dni słońca. 
Podaj proszę jak chcesz zrobić to szybci
Będę dokladal drugi panel 360W z czasem i 3 ale to się okaże. Ponieważ mam agregat 2kw do po składania więc zawsze jest opcja. Nie ograniczam się co do jednego wyboru zasilania chcę poeksperymentowac.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, marek230482 napisał:

Niezły arsenał. To wszystko kupę kasy kosztuje :) 

Dzęntelmeni ;) nie rozmawiają o kosztach ;) Ma być dobrze i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy ta przyczepa będzie jeździć czy to stacjonarka?
Bo przerażają mnie te kilogramy...
Jeździć, ale muszę ją uzbroić po zęby aby mieć wszystko co potrzeba wiem że waga już ma powoli się ku końcowi. Niebawem dokładnie wylicze ile mam już tej wagi. Sam się boję. Sama ładowność to 240kg a już odeszło aku 120 zasilacz 25 i okolo 2 kg przewodow. Gaz 2 butle oraz wody nie liczyłem jeszcze bo nie wiem czy ona się liczy do wagi początkowej 920 czy nie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SP3OW napisał:

Jeździć, ale muszę ją uzbroić po zęby aby mieć wszystko co potrzeba wiem że waga już ma powoli się ku końcowi. Niebawem dokładnie wylicze ile mam już tej wagi. Sam się boję. Sama ładowność to 240kg a już odeszło aku 120 zasilacz 25 i okolo 2 kg przewodow. Gaz 2 butle oraz wody nie liczyłem jeszcze bo nie wiem czy ona się liczy do wagi początkowej 920 czy nie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

A gdzie daszek/przedsionek, ciuchy, browar w lodówce, jakiś talerz, krzesło, narzędzia itd ?

Wodę dolicz w WC

Klimatyzacja ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie daszek/przedsionek, ciuchy, browar w lodówce, jakiś talerz, krzesło, narzędzia itd ?
Wodę dolicz w WC
Klimatyzacja ?
Dobrze, powiedz mi czy przedsionek liczy się do przyczepy jako dodatkowe kg? Bo tak szczerze myślałem iż jest do z waga przyczepki. Z resztą i tak go nie chce w środku bo nie mam cierpliwości do jego składania :) Narzędzi nie liczyłem oraz garow hehe Będę musiał jednak w melamine wejść bo talerze ciężkie. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wagi pustej przyczepy teoretycznie dolicza się dwie butle z gazem, wode oraz spłuczke, czyli ok 70kg i masz wtedy przyczepę ,,gotową do jazdy,,  ale nawet w nowych potrafi się rozjeżdżać masa z papierów a masa rzeczywista dlatego niezbędny jest wyjazd na wagę. W masach podanych przez producentów nie ma nic. Przedsionek czy markiza, mover, aku, pościel, ubrania czy nawet kabel zasilający czy nawet koło zapasowe, to wszystko zmniejsza Ci ładowność dlatego niezbędne jest ważenie, niejeden już się mocno zdziwił

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wagi pustej przyczepy teoretycznie dolicza się dwie butle z gazem, wode oraz spłuczke, czyli ok 70kg i masz wtedy przyczepę ,,gotową do jazdy,,  ale nawet w nowych potrafi się rozjeżdżać masa z papierów a masa rzeczywista dlatego niezbędny jest wyjazd na wagę. W masach podanych przez producentów nie ma nic. Przedsionek czy markiza, mover, aku, pościel, ubrania czy nawet kabel zasilający czy nawet koło zapasowe, to wszystko zmniejsza Ci ładowność dlatego niezbędne jest ważenie, niejeden już się mocno zdziwił
Czego ja tu się jeszcze nie dowiem hehe. Kibelka nie mam bo ktoś nie zostawił go na stanie. Co prawda nie tęsknię za bardzo ale wolał bym aby był jak najbardziej. Gdzie szukać owego orii?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieścisz się w wadze... Nie daje Ci na to żadnych szans. I nie będzie to przekroczenie o 50 kg, ale o tyle co dołożyłeś sprzętu, czyli ze 200 kg. Od razu sprawdź nośność osi i stan oraz parametry opon. Jeśli są starsze teraz niż 7 lat to na przyszły sezon nowe z indeksem jak najwyższym. Zupełnie nie rozumiem po co Ci tyle sprzętu jak prąd na kempingu jest w  cenie, albo kosztuje 10 zlotych. Staniesz w cieniu, bo człowiek automatycznie szuka takich miejsc i bilans energetyczny leży. Miejsc w Polsce na dziko jest jak na lekarstwo... Jeździć cały czas w to samo miejsce, bo za darmo, kłóci się z ideą karawaningu.

Kibelka szukaj na portalach aukcyjnych. Ważna strona prawa lub lewa. Cena koło 500 złotych będzie ok.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieścisz się w wadze... Nie daje Ci na to żadnych szans. I nie będzie to przekroczenie o 50 kg, ale o tyle co dołożyłeś sprzętu, czyli ze 200 kg. Od razu sprawdź nośność osi i stan oraz parametry opon. Jeśli są starsze teraz niż 7 lat to na przyszły sezon nowe z indeksem jak najwyższym. Zupełnie nie rozumiem po co Ci tyle sprzętu jak prąd na kempingu jest w  cenie, albo kosztuje 10 zlotych. Staniesz w cieniu, bo człowiek automatycznie szuka takich miejsc i bilans energetyczny leży. Miejsc w Polsce na dziko jest jak na lekarstwo... Jeździć cały czas w to samo miejsce, bo za darmo, kłóci się z ideą karawaningu.
Kibelka szukaj na portalach aukcyjnych. Ważna strona prawa lub lewa. Cena koło 500 złotych będzie ok.
Oponki masz rację warto zobaczyć rocznik no chyba że felgi Alu zakupie i dobre oponki waga spadnie :) Powoli sezon ku końcowi więc przed zimą na wagę lub wyliczyć wszystko co włożone dokładnie he he. Myślę że ładowności 240kg nie przekroczy, bo już prawie koniec z dokładaniem sprzętu Klimatyzacji nie liczyłem jeszcze. Co do kibelka to powinien być po prawej stronie drzwi pod zlewem czyli prawy rozumiem? Ceną mnie zszokowales.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Oponki masz rację warto zobaczyć rocznik no chyba że felgi Alu zakupie i dobre oponki waga spadnie default_smile.png Powoli sezon ku końcowi więc przed zimą na wagę lub wyliczyć wszystko co włożone dokładnie he he. Myślę że ładowności 240kg nie przekroczy, bo już prawie koniec z dokładaniem sprzętu Klimatyzacji nie liczyłem jeszcze. Co do kibelka to powinien być po prawej stronie drzwi pod zlewem czyli prawy rozumiem? Ceną mnie zszokowales.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

To tak z wczoraj na szybko podlaczone. f57a22bc09c1d246a9772d9d89db3174.jpg94824e58a1c8d30418fe2cc3d2631d58.jpg

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

To tak z wczoraj na szybko podlaczone. f57a22bc09c1d246a9772d9d89db3174.jpg&key=5c9884cbe7f360385b539e9f50281abe093ff65060a88a21ee18e59e25f886d694824e58a1c8d30418fe2cc3d2631d58.jpg&key=e1378bf774959dd971662aeb97c333b2960c3192a0455e8a2fc9d3457cf104fd

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak z wczoraj d8225110e7468d38152f417419b1c75d.jpg7da050a4fc5bba9cca2e92909c90e5b0.jpg

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie to na pewno bo po pierwszej jeździe będzie kipisz albo nawet jakieś zwarcie :D

Odnośnie przekroczenia masy o której wszędzie pełno piszecie to się tak zastanawiam kto to sprawdza? Po co? Kto jak i kiedy sprawdzi że np masz o 50kg przekroczoną masę??? Nie mówię dla siebie ale jakoś jak żyję nie widziałem żeby inspkcja transportu ważyła przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.