Skocz do zawartości

Przyczepa TABBERT 515


SP3OW

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza pierwsza przyczepa to TABBERT 515 ,taka skromna do remontu (poprawek) oraz z problemami innego typu.

Zakup szybki nieoczekiwany,miała być przyczepka i tyle (nie mała dla 2 osób i psa ) wygodna.

W trakcie poszukiwań znalazłem TABBERT 710 ale uszkodzoną (po włamaniu) i odpuściliśmy,znalazła się 515 i padła decyzja aby podjechać i zakupić.

Najpierw przedpłata a potem już tylko dojechać i zabrać ;) okazało się że w tej chwili nie posiadamy w żadnym aucie haka :( i musieliśmy poprosić znajomego o pomoc.

Pierwsze holowanie to rawka 4x4 dawała radę ,ale łatwo jej nie było na stromych podjazdach ;) więc postanowiłem uzbroić swoje auto czyli BMW w orii hak.

Teraz to poprawianie instalacji elektrycznej 230V ,dołożenie solaru 360W SHARP oraz innych (nie)zbędnych modyfikacji ,

Teraz zakupiłem wraz z Dorcią klimatyzator przenośny ,aby zamontować bo upały robią się masakryczne.Zasilanie poprzez przetwornicę 230V/12V (jeszcze nie zakupiona ).

Fotki zapodam w innym terminie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez zdjęć to się nie liczy  bez sensu jak recenzja radiowa z targów caravaningowych 
Już coś tam zapodaje, skromne z telefonu. Czyli moja mordeczka, Oso, i troszkę przyczepy. 40a64ca18d9cd6dfaca121067889b053.jpg0aa14ce7cf6a73343f0f9a440e7946ed.jpgb5283c6800d89bdcf3bd70c509b25a85.jpgd6f962a4a5297e1b9b3606c9d5e26ce5.jpg933236abced7183b84dd710f3b6d7b38.jpg16116ca8da4f1e0db805e07046aaea12.jpg

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Pies juz się dobiera do lodówki emoji23.png

Poczuł chłodek ;) W sobotę zaupiliśmy klimatyzator HYUNDAIHH-A225 która będzie montowana do szafy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek230482 napisał:

Teraz to rozumiem :D miłego wypoczynku.

A z tym klimatyzatorem to dobrze zrozumiałem że do przetwornicy chcesz go podłączyć? Chyba źle zrozumiałem :)

Dziękujemy .No BA :D  :D :D  Pobór mocy to 1100W przy 230V więc dam radę ;) Przetwornica będzie 5kW/2.5kW więc spokojnie,przy naszych aku 460Ah dam radę oraz docelowo 2 paneli słonecznych (może będzie też trzeci ) ale to już na pewno wyjdzie jak już braknie prądu hahahaha

Edytowane przez SP3OW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SP3OW napisał:

Dziękujemy .No BA :D  :D :D  Pobór mocy to 1100W przy 230V więc dam radę ;) Przetwornica będzie 5kW/2.5kW więc spokojnie,przy naszych aku 460Ah dam radę oraz docelowo 2 paneli słonecznych (może będzie też trzeci ) ale to już na pewno wyjdzie jak już braknie prądu hahahaha

460ah? Klimatyzator przenośny? Ważyłeś to? Przypominam że nie ciągniesz lawety :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacekzoo napisał:

460ah? Klimatyzator przenośny? Ważyłeś to? Przypominam że nie ciągniesz lawety :D 

Tak wstępnie.

marek230482

To nie wiedziałem że tak się robi. Ciekawe ile to pociągnie na tej baterii. A na ładowanie takiej krowy to też nie łatwa sprawa (w sensie czasowo). Daj znać jak to lata :)

Podłączyć możemy wszystko ;) zależy czy nam to jest potrzebne :D . Ile teoretycznie to można by nawet policzyć ,ale....... nie lubie liczyć i jak tylko będę miał przetwornicę napięcia to pomierzę prądy (policzę teoretycznie ile czsu będzie potrzeboać do zjedzenia aku) i sprawdzę w praktyce na ile wystarcza.Na dzień dzisiejszy to używanie światła ,wody i ładowarek do telefonu/tabletu starcza aku ,a aku doładowuje się codziennie do max godziny 12 w południe (niezależnie czy jest mega słońce czy tak sobie. Tylko jeden panel słoneczny ustawiony głównie w kierumku wschodnim  czyli mało kożystnie do słońca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe. Wiem że się da tylko zawsze myślałem że nie ma to najmniejszego sensu przy tak dużych poborach. Ale jak piszesz, że jeden panel taki ogromny akumulator naładowuje od zera do pełnego w kilka godzin to rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe. Wiem że się da tylko zawsze myślałem że nie ma to najmniejszego sensu przy tak dużych poborach. Ale jak piszesz, że jeden panel taki ogromny akumulator naładowuje od zera do pełnego w kilka godzin to rewelacja. 
Nie powiedziałem że od 0 ale daje jakoś radę. Docelowo będę miał 2 panele może się uda to nawet 3 hehe

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to się pochwalę ,dostałem dziś zasilacz marki VOLT ,a dokładnie to zasilacz awaryjny z prostownikiem  ;)

Model: PowerSinus 3000 24V z dodatkowym panelem zewnętrznym ;)

Po przeczytaniu instrukcji obsługi zda się jak najbardziej ,jedyny problem to taki że ta cholera będzie piszczeć lecz i to z czasem uskutecznie :D

Ma możliwość podłaczenia do sieci jak i również do agregatu z automatycznym rozruchem ,jedyny problem jaki widze w tej chwili to nie mam czujnika temperatury na akumulatory :(

Może zamówić? Hmmmm muszę pomyśleć co tam jest za czujnik i dorobię go może sam hehehehe .

Waga tego zasilacza to:24kg

Kabel zasilający pod akumulator zalecany .......85mm2  Padłem.

Edytowane przez SP3OW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21 sierpnia 2018 o 08:16, marek230482 napisał:

Ciekawe, ciekawe. Wiem że się da tylko zawsze myślałem że nie ma to najmniejszego sensu przy tak dużych poborach. Ale jak piszesz, że jeden panel taki ogromny akumulator naładowuje od zera do pełnego w kilka godzin to rewelacja. 

Ja mam panel 250 a aku 270Ah. Aby doładować do pełna potrzebuję 2-3 dni słońca. 

Podaj proszę jak chcesz zrobić to szybci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.