Skocz do zawartości

Którędy jechać nad morze ?


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Boki tragiczne nie są, ale rewelacji się nie spodziewaj, sporo kręcenia. 2 lata temu jeździliśmy tamtędy, solo, przeciętnie było. 

Jadąc z Gniezna w kier. A1 do Grudziądza (E261/dk5), masz jeszcze alternatywę - zamiast w autostradę, można spróbować spróbować z 5-ki pojechać prosto DK91 do Gdańska i potem S-7 do obwodnicy Trójmiasta. Wolniej, ale bez opłat i stania na bramkach zjazdowych z autostrady, może być mniejszy ruch, i zawsze masz przy krajówce tańsze paliwo. Gdyby było nie halo, można np. już parę km dalej w Warlubiu zjechać w A1. Albo na odwrót, jak zdecydujesz się na A1, to gdyby coś działo się na A1, można zjechać i kontynuować DK91. Szkoda, że w sobotę kiedy jedziesz, nie ma zakazu ruchu ciężarówek. Na takiej DK91 byłby komforcik i relaks, a niech tam się reszta tłoczy na A1...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dwa lata temu jechałem 91. Bardzo spoko. Spalismy na haku na jakimś pustym Orlenie. W tym czasie na autostradowych mopach palca nie było gdzie wcisnąć bo to było z soboty na niedzielę. Ja lubię takie trasy bo coś widać, coś można zjeść, psa wypuścić...więc nie wiem czy jestem dobrym doradcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jak kto jeździ, mój ostatni wypad nad Bałtyk wyglądał tak, wieczorem się zapakowałem, przejechałem bez korków na raz na Hel i rano stałem na polu, kąpiel w wodzie, w 7 stopniach o świcie niezapomniana .

Jak jedziesz powoli i z daleka to lepiej dzień gdzieś odpocząć na łonie i jechać, wszystko zależy.......

Też nie wiem czy dobrze doradzam, bo czasem 1700km jadę na raz, a czasem tydzień

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc smignę A1, zobaczę jeszcze czy wjadę w Toruniu czy w Nowych Marzach. Obawiam się jedynie korków na ostatniej bramce w Trójmieście ale ryzyk fizyk

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy,  pytanie od doświadczonych :) . Jestem z południa  Polski a konkretnie okolice Tarnowa, rozważam wyjazd nad nasze morze a z racji tego że długie lata już tam nie byłem a drogi mamy nowe chciałbym zapytać ile czasu jedzie się z przyczepą ? Jakie są opłaty na autostradach ? (DMC 3,5) Rozważam też Chorwację bo kilometrów nie wiele więcej.

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Cześć krajan

Dawaj nad Bałtyk. Jest Bosko. Woda ma że 25 stopni. Zrób sobie przystanek w Toruniu. Ja nie jadę autostradą. Droga 91 jest bez opłat do 3,5 tony.

Szczerze chciałbym jechać autostradą. A możesz polecić jakiś fajny kemping? Szukam coś z dojściem bezpośrednio do morza. Kemping zaciszny najlepiej na wsi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Cześć krajan

Dawaj nad Bałtyk. Jest Bosko. Woda ma że 25 stopni. Zrób sobie przystanek w Toruniu. Ja nie jadę autostradą. Droga 91 jest bez opłat do 3,5 tony.

Szczerze chciałbym jechać autostradą. A możesz polecić jakiś fajny kemping? Szukam coś z dojściem bezpośrednio do morza. Kemping zaciszny najlepiej na wsi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat już na Forum istnieje, dlatego "Twoj" temat został z tymże połączony. 

Godzinę temu, Dodi napisał:

A możesz polecić jakiś fajny kemping? Szukam coś z dojściem bezpośrednio do morza. Kemping zaciszny najlepiej na wsi .

Tematów o nadmorskich kempingach jest na Forum sporo. Proponuję skorzyskać z wyszukiwarki i znaleźć coś odpowiedniego. Sądzę jednak, że spokojnego kempingu na wsi i z bezpośrednim dojsciem do morza to chyba w Polsce nie ma. A może się mylę. ..

Dodi, nie jesteś przecież "świeżakiem" na Forum. Powinieneś wiedzieć, że jest wyszukiwarka i przed założeniem nowego tematu, należy sprawdzić czy podobny juz nie istnieje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spablo1 napisał:

Podobny temat już na Forum istnieje, dlatego "Twoj" temat został z tymże połączony. 

Tematów o nadmorskich kempingach jest na Forum sporo. Proponuję skorzyskać z wyszukiwarki i znaleźć coś odpowiedniego. Sądzę jednak, że spokojnego kempingu na wsi i z bezpośrednim dojsciem do morza to chyba w Polsce nie ma. A może się mylę. ..

Dodi, nie jesteś przecież "świeżakiem" na Forum. Powinieneś wiedzieć, że jest wyszukiwarka i przed założeniem nowego tematu, należy sprawdzić czy podobny juz nie istnieje :ok:

Masz racje ? moim głównym pytaniem było o czas podróży . A tematy przeczesuje od wczoraj ale, chyba masz racje , nad naszym morzem ciężko znaleźć będzie zaciszny , chyba ze w piaskach ten stary ale tam to już chyba przegięcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat ?

Wybieram się na krótki urlop nad Bałtyk do miejscowości Rowy koło Ustki.

Od kilku lat planuję zakup przyczepy bo mile wspominam taki sposób spędzania wakacji jeszcze z dzieciństwa jednak zawsze coś staję na przeszkodzie.

Dzięki uprzejmości znajomych ten urlop spędzę w przyczepie Niewiadów identycznej jaką pamiętam z dzieciństwa.

Z przyczepą campingową nie podróżowałem już od 20 lat, na drogach w kraju się pozmieniało i zastanawiam się którędy jechać z zachodnich okolic Warszawy docelowo do Rowów.

Lata temu podróżowało się S7.

Teraz mamy autostrady ale i tak chcę ominąć odcinki płatne.

Którędy radzicie pojechać?

Czy S7 a raczej jej stan pozwala na spokojną jazdę bez przygód typu dziury, koleiny itd?

Z góry dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.