Skocz do zawartości

Którędy jechać nad morze ?


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś ciągałem się przez Łódź

Od kilku już lat Wrocław- Poznań- Piła- Koszalin

Marek teraz jest tam fajnie jest ten odcinek bezpłatnej 'bany' i pod sam Toruń sobie mykasz za free.....

a jeżeli ktoś chciałby wzbogacić darmozjadów z amber one to może sobie dalej autostradą, i na końcu odbić na Koszalin.

w sumie tak rok temu do Rowów jechałem ale tylko dlatego żeby zobaczyć jak to jest z Mysłowic na północ kraju jechać praktycznie nonstop drogą dwujezdniową (ile czasu zejdzie zestawem). w drogę powrotną już miałem omijać ten odcinek płatny, ale byłem ostro naciskamy przez Tomka z Olkusza i kolejny raz dałem zarobić darmozjadom, co boli mnie do dziś bo portfel w sumie się uszczuplił o ponad 140zeta, czyli TRZY wspaniałe obiady dla dwóch osób w La VERA w Rowach.... :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czemu na tą Łódź??? Macie taką piękną trasę pod nosem praktycznie. Mianowicie A4 kierunek Wrocław, zjazd na Legnicę, piękną obwodnicą Zielonej Góry potem na Świebodzin Kołobrzeg i i dalej na Darłowo

Witam,my śmigamy tą właśnie trasą do Dźwirzyna.Jest 100 km dalej,płacimy  16,2 zł za A4 -ale za to spalanie małe i konkretna droga.Na Poznań w 3 miejscach roboty drogowe.Znajomi jechali osóbówką do Kołobrzegu  przez Poznań na czerwcowy weekend 11h :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Na Poznań w 3 miejscach roboty drogowe.Znajomi jechali osóbówką do Kołobrzegu  przez Poznań na czerwcowy weekend 11h :(

 

Trasa Wrocław - Poznań - masakra. Jechałem jakiś miesiąc temu solo, do Piły - dramat. W Komornikach - korki, za Wrocławiem - korki. Za Poznaniem sytuacja znacznie się polepsza, jest obwodnica, ruch tez już mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poznań w 3 miejscach roboty drogowe.Znajomi jechali osóbówką do Kołobrzegu  przez Poznań na czerwcowy weekend 11h :(

To musieli akurat tak trafić bo my lecieliśmy 2 tyg temu 11 na Poznan i zajęli nam to z cepka 10h a osobówką na pewno szybciej no chyba ze kolega jeździ 70 a w terenie zabudowanym 40 albo robi godzinne postoje bo ile razy ta trasa lecialem tak więcej niż 11h mi to nie zajęli a robie w Podgajach 1-1,5h postój oczywiście nie jako jedyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać każdy ma jakieś własne preferencje dotyczące jazdy z okolic G. Śląska w kierunku północnym (okolice Koszalin, Kołobrzeg)

Ja osobiście tą '11' najeździłem się gdy jeszcze nie posiadałem budki, później służbowo, i początki z przyczepą, te częste musowe zatrzymywania się na przejazdach kolejowych, duża ilość miast przez które jest konieczność przejazdu, (teraz pewnie fotoradarów  po drodze). Dlatego postanowiłem jeździć inaczej oczywiście była opcja którą tu Belmondo zaproponował na Wrocław A-4 potem na Poznań i i dalej tą '11' . Też mi nie przypadał do gustu, więc teraz bujam się na Łódź potem przed Toruniem na Bydgoszcz. Ta trasa  ma przynajmniej dla mnie zaletę w postać DWÓCH PASÓW ruchu przez znaczącą część drogi 'nad morze' . Jak wprowadzą opłaty na banie za Łodzią do Torunia, wtedy będę znowu myślał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,my śmigamy tą właśnie trasą do Dźwirzyna.Jest 100 km dalej,płacimy  16,2 zł za A4 -ale za to spalanie małe i konkretna droga.Na Poznań w 3 miejscach roboty drogowe.Znajomi jechali osóbówką do Kołobrzegu  przez Poznań na czerwcowy weekend 11h :(

Andrzej, jazda nad morze od nas tylko tą trasą, nawigacja czy google od razu ją pokazują.

https://goo.gl/maps/yZOSa

 

ehhh Tomek Ty, to już masz całkiem prz......e, z jednej strony Voazłodziej z drugiej autostradowe darmozjady....

choć akurat A4 odcinek Katowice-Wrocław jest najbardziej przyjazna dla naszych zestawów ale pod warunkiem mieszczenia się w 3,5T

Dokładnie, dla mnie ta trasa nie jest warta dodatkowych prawie 200zł :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Pomorze Zachodnie to tylko A4 do Legnicy, potem Lubin - Nowa Sól - Zielona Góra - Gorzów Wlkp - Szczecin a potem ew. odbić na trasę Szczecin - Gdańsk. Trasa wielokrotnie sprawdzana i jest super. Nie pchać się na Poznań.

Tak tez jechałem z przyczepa rok temu i było  :yes:  -autostrada do Legnicy,potem S-3 i odbiłem na Kołobrzeg w okolicy Szczecina .Mogę spokojnie polecić tą drogę :yay:

Droga przez Poznań i Piłę jest krótsza,co nie oznacza,że nie może być dużo droższa,jak w tych wiochach umiejętnie fotoradary pochowają .Każdy jedzie jednak jak mu dyktuje sumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a teraz "złota rada" ;0 od Łodzianina.

Jak będziecie jechać w ciągu dnia DK1/A1 na Łódź to Wam współczuję. Teraz Łódź to jednen wielki plac budowy i Warszawskie korki uznałbym za delikatne spowolnienie w ruchu w porównaniu z Łodzią :(.

Jeżeli już to przez miasto polecam godziny wieczorne i nocne. 

 

Jak będziecie śmigać S8 od Wrocławia to macie objazd przez Pabianice i tam bym uciekał aby ominąć Łódź.

 

Generalnie jest naprawdę bardzo mało wesoło i ostatnio udało mi się przejechać przez Łódź na wskroś w 3 godziny i 12 minut tak było pozapychane.

Naprawdę weźcie tą uwagę podczas planowania trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a teraz "złota rada" ;0 od Łodzianina.

Jak będziecie jechać w ciągu dnia DK1/A1 na Łódź to Wam współczuję. Teraz Łódź to jednen wielki plac budowy i Warszawskie korki uznałbym za delikatne spowolnienie w ruchu w porównaniu z Łodzią :(.

Jeżeli już to przez miasto polecam godziny wieczorne i nocne. 

 

Jak będziecie śmigać S8 od Wrocławia to macie objazd przez Pabianice i tam bym uciekał aby ominąć Łódź.

 

Generalnie jest naprawdę bardzo mało wesoło i ostatnio udało mi się przejechać przez Łódź na wskroś w 3 godziny i 12 minut tak było pozapychane.

Naprawdę weźcie tą uwagę podczas planowania trasy. 

Łódź przeważnie 'robię' porą nocną więc niema jakiegoś armagedonu. Jak z Mysłowic wyjeżdżałem  22.00 to w Łodzi byłem około 1.00 z hakiem.

W tym roku zastanawiam się nad wystartowaniem gdzieś ok. godziny 18.00, więc w tej Łodzi będę gdzieś pomiędzy 21.00-22.00, i trochę mnie zastanawia fakt jaka będzie sytuacja w mieście o interesującej mnie porze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej godzinie (21:00-22:00) bedzie juz calkiem calkiem ;). Da rade przejechac i nawet na A2/A1 wyjechac w normalnych warunkach.

Noca jest ok ale to chyba jak wszedzie, w czasie dnia jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej godzinie (21:00-22:00) bedzie juz calkiem calkiem ;). Da rade przejechac i nawet na A2/A1 wyjechac w normalnych warunkach.

Noca jest ok ale to chyba jak wszedzie, w czasie dnia jest dramat.

po cichu zakładałem że o tej porze będzie już w miarę. Zresztą w połowie maja wyskoczył mi niespodziewany kurs do Pogorzelicy, (bez budy) także wybrałem trasę przez Łódź, i właśnie nocą było już OK.

Natomiast zdarzyło mi się raz źle gdzieś skręcić i troszkę pobłądziłem, właśnie było to w miejscach gdzie aktualnie było rozkopane, były jakieś zmiany pasa ruchu, obiazdy  itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.