Skocz do zawartości

Którędy jechać nad morze ?


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

bede startowal z opolszczyzny nad Bałtyk

 

biore pod uwage dwie trasy -

 

pierwsza opcja

DK11

Kluczbork - Koszalin i odbicie na zachod wzdloz Bałtyku

 

druga opcja

 

autostrada A4 od Brzegu do Legnicy, E65 z Legnicy do Lubina, z LubinaDK3/S3 do Goleniowa i na wschod wzdloz Bałtyku

 

Druga opcja - znam aktualny stan az do Zielonej G. gdyz tam czesto jezdze i droga nawet nie jest zapchana, DK11 do Poznania tez znam biezacy obraz

 

moje pytanie: jak w/w drogi wygladaja od Poznania na polnoc i od Zielonej na polnoc - pytam gdyz w zeszlym roku duzo jezdzilem tym drogami i innymi i wiecej sie stalo w korkach i na wahadelkach niz jechalo - drogowcy upodobali sobie okres wakacji na budowy i remonty.

 

a jak jest w te wakacje - ktos ma aktualny obraz - patrzylem na GDDKiA ale ich mapki z rzeczywistoscia maja malo wspolnego.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli już musisz jechać nad Bałtyk to chyba lepsza jest ta trasa przez A4, Lubun itd. Do Świebodzina jedzie się naprawdę dobrze. Potem zaczynają się schody bo jakiś idiota wymyślił ronda w miejscowościach które mają uspokoić ruch. Uspakajają tak skutecznie, że odcinek od Świebodzina do Dziwnowa jechałem 6 godzin. Tych rond jest kilka. Ja testowałem jeszcze inną trasę przez Poznań, Drawsko itd. Jedzie się szybciej, ale z przyczepą tą trasą ja bym nie pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem nad Bałtyk?

 

Jeśli okolice Świnoujście, Międzywodzie, Dziwnów etc. to dla mnie i większości znajomych istnieje tylko jedna trasa... przez Niemcy.

 

Ok 100km dalej ale praktycznie całość autostradą... z zestawem na pewno wyjdzie tak samo czasowo a do tego spokojniej i bardziej komfortowo ... auto oszczędzasz nerwy oszczędzasz :ok:

 

Bez ogonka jest jeszcze szybciej bo w DE zgodnie z przepisami pedał w podłogę i jaaazddddaaaa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opolszczyznę ;-) dzisiaj wyjeżdżam z Kędzierzyna, zawsze leciałem na Wrocław, Zieloną Górę, Szczecin i Kołobrzeg, baaardzo miło wspominam te trasy. Teraz wybieram się w okolice Ustki i przeraża mnie droga w tamte okolice...

bodzioklb gdzie dokładnie jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna droga to A4 do obwodnicy Berlińskiej i dalej obok Szczecina trasa szybkiego ruchu nad morze (na kawałku od szczecina nad morze w weekend korek gwarantowany)

 

A miałem zapytać (tak przy okazji) "po kiego .... nad Bałtyk?" - tam jest tłok, drogo, zimna woda jedyną potencjalną atrakcją jest plaża dla dzieci bo ładny piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 15 lipca startuję do Kołobrzegu i będę jechał A4 do Legnicy i póżniej trójką do Goleniowa a następnie szóstką na Koszalin.Z tym że robię postój za Międzyrzeczem na kempingu Archimedes -jezioro Głębokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem jeszcze inną trasę przez Poznań, Drawsko itd. Jedzie się szybciej, ale z przyczepą tą trasą ja bym nie pojechał.

 

znam te zakrety i wąskie drogi :)

 

... przez Niemcy.

:'( nie mam wyrobionych dokumentow dla dziecka wiec nie chce ryzykowac w razie kontroli

 

bodzioklb gdzie dokładnie jedziesz?

 

na ktorys z wymienionych kempingow:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=151574#151574

 

A miałem zapytać (tak przy okazji) "po kiego .... nad Bałtyk?" - tam jest tłok, drogo, zimna woda jedyną potencjalną atrakcją jest plaża dla dzieci bo ładny piasek.

mam niedawno zakupione auto - poki dokladnie nie "zmacam" go i nie bede dokladnie wiedzial w jakim jest stanie nie chce zapuszczac sie gdzies daleko - w razie problemow pomoc dojedzie w kilka godzin :ok:

druga sprawa to wczesniejsze nieplanowane wydatki i problemy zdrowotne dziecka sprawily ze musze oszczedzac i nie zapuszczam sie zdala od domu, jadac na pld europy musialbym na samo paliwo wydac ponad 1 tys złwiecej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przemieszczałem się z Wrocławia nad morze. Odcinek pomiędzy Wrockiem, a Poznaniem niestety dość koszmarna. Remonty, ruch wahadłowy, sporo TIRów. Samo przejechanie przez Wrocław jest też dość uciążliwe, jezdnie dziurawe niczym w Budapeszcie :-)

Mówię o drodze przez Leszno.

Za Poznaniem już spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po kiego .... nad Bałtyk?"
bo to jedyne polskie morze :D

 

A pomyśleć ,że były czasy ,że Polska rozciągnięta była od morza do morza :ok:

 

Byłoby w czym wybierać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jechal ktos z Was z slaska(powiedzmy Katowice)w ostatnim czasie nad morze trasa nr.1(Czestochowa,Piotrkow Trybunalski,Lodz,Torun,Swiecie itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie: jak w/w drogi wygladaja od Poznania na polnoc

 

bodzioklb, zajrzyj tutaj

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=151648&highlight=#151648

 

 

napisałem tam kilka słów o drodze Poznań - Koszalin, dodać jeszcze mogę, że droga generalnie dobra, nie buja z przyczepką, są miejsca na zrobienie przerwy w jeździe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.