Skocz do zawartości

Którędy jechać nad morze ?


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Życie zweryfikowało założenia i przez Łódź przejechałem o 23 zachodnią stroną bez żadnych utrudnień czy korków. Teraz nocleg na A1 i raniutko dalej na północ.

Nocny przejazd przez Łódź jest krańcowo różny od dziennego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy raz pojechałem na nasze zachodnie wybrzeże w okolice Rewala ze śląska i droga jest nieporównywalnie lepsza i szybsza ( przez Częstochowie i Łódź i wieczne korki w Rumii i Władku)  niż w okolice Łeby.  Jechałem w dzień i nie było żadnego korka na całej trasie, koszt przejazdu 16zł za A4.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bije z myśłami czy z wrocka do Gdańska  lecieć autostradami z przeprawą przez Łódz

czy aby nie wybrać starej drogi przez Krotoszyn i Gniezno dalej do Bydgoszczy i za świeceim na autostradę ...

jade w sobotę i boje sie korków

a stara trasa krótsza o 100km a przy przelotowej na autostradzie z cepą 90km/h , nie wiem czy jest sens ...

ktoś coś ? :)

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stara trasa krótsza o 100km a przy przelotowej na autostradzie z cepą 90km/h , nie wiem czy jest sens ...

ktoś coś ? :)

Jeszcze się zastanawiasz? Dystans 100km to kawał drogi nawet nie brałbym pod uwagę.

Któregoś razu jechałem "starą jedynką" za Toruniem na północ żeby nie płacić haraczy na A1 i w szoku byłem że taka pusta droga :look:  Na ustkę np. leciałem przez Bydgoszcz drogami lokalnymi ( żółte na mapie w atlasie ) i też muszę przyznać że pusto i dobrze się jedzie - o ile jeżdzisz w okolicy 80km/h. Na fotoradary przenośnie trzeba uważać, bo  :policja:   polują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem wariant pośredni (polecili mi kierowcy w pracy którzy robią czasami parę razy w tyg tą trasę)

Wrocław - Sieradz - Poddębice - Łęczyca i do A1 ... 

pozdrawiam i wsiadam do furacza z cepą na ogonie...   ;)

Dobry wybór. Przy czym miast jechać z Sieradza do Poddębic, co się wiąże z koniecznością jazdy przez tzw. "Aleję śmierci" (na końcowym odcinku drogi do skrzyżowania z drogą Szadek-Koło wąski asfalt i drzewa na skraju asfaltu - mnóstwo wypadków), pojechałbym do Zduńskiej Woli (zejście z S8 na węźle Zduńska Wola Zachód) i dalej na Szadek-Poddębice (kierunek Koło). Gwarantuje to nieduży ruch i dobry, szeroki asfalt do samych Poddębic (zejście na Poddębice w Porczynach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta - pierwszy raz rodzinnie z przyczepą, którędy najlepiej Gniezno - Łeba? Kilka lat temu jezdziłem do Łeby bokami ale już nie bardzo pamietam jaki dokładnie był stan drogi i chyba jeszcze wtedy nie było A1, chodzi o to żeby przyczepie oszczędzić cierpień na dziurach. Cisnąć na A1 czy Wągrowiec / Złotów / Biały Bór / Miastko / Słupsk i Łeba... Wyjazd w sobotę czyli początek dłuuuugiego weekendu więć na autostradzie też może być ciekawie i tłoczno...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest stan dróg ale uwazam że zwiększone spalanie na "bocznych" drogach (ruszanie na światlach, rozpędzanie, hamowanie itd) jest kosztowo podobne do oplaty za autostradę, gdzie jedziesz na tempomaciku, luzacko i po równym.

Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.