Skocz do zawartości

Lodówka Thetford n3010 wszystkie diody migają


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy kabel od akumulatora do gniazda w aucie i będzie dobrze. 

Bilans musi się zgadzać i prąd musi iść z auta do budki. Jak po drodze jeszcze akumulator w budce to jego też trzeba nakarmić. 

Zaprawdę powiadam wam, że lodówka, która podczas pracy ma na grzałce ok 12,8v chłodzi dokładnie tak jak na 230v czyli nie tylko słynne podtrzymanie.

Do tego celu kable po min 10mm chyba, ze holownik ma akumulator w bagażniku, wtedy 8mm. Oczywiście gniazdo 13 pin tego nie przeżyje.

@vrs Michał, u mnie w smaxie też gniazdo było nie do otwarcia. Jakość wykonania 3 razy lepsza niż zwykle z hurtowni motoryzacyjnej. Być może u Ciebie czas wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, vrs napisał:

Ja mam ori wiązkę LR ale ma już 12 lat więc być może trzeba ją poprawić / przepleść itp. Z tego co widziałem to nowa wiązka kosztuje około 1200pln. Myślę że chłopaki z warsztatu w którym serwisuję samochód ogarną to za połowę jak nie lepiej. 

Nie wiem jak sobie radzisz z taką elektryką ale za 1200 zł to można pozłacane gniazda założyć ... Przecież oryginalna wiązka do gniazda przyczepy w D4  to kilka kabelków i kostek u ciebie pewnie tak samo , jak musiałem sobie sam dorobić podłączenie bo tu chcieli ok 100 f , pojechałem na znajomy złomowiec i wyciągnąłem za 10 f dwie takie wiązki   , ale jak popatrzyłem na ilość kostek połączeniowych to wykorzystałem tylko kostki które podpinam do głównej instalacji  , listwę bezpieczników a resztę sam sobie wykonałem .

11 godzin temu, vrs napisał:

 ale to jest LR i trzeba wiedzieć co można ruszyć a co musi zostać żeby nic się nie waliło.  

 No nie przesadzaj ,to samochód jak każdy inny i nie jest to grzebanie w jego kompie tylko kable do gniazda przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jackvoyager napisał:

Przecież oryginalna wiązka do gniazda przyczepy w D4  to kilka kabelków i kostek u ciebie pewnie tak samo , jak musiałem sobie sam dorobić podłączenie bo tu chcieli ok 100 f , pojechałem na znajomy złomowiec i wyciągnąłem za 10 f dwie takie wiązki   , ale jak popatrzyłem na ilość kostek połączeniowych to wykorzystałem tylko kostki które podpinam do głównej instalacji  , listwę bezpieczników a resztę sam sobie wykonałem .

Tia... i tak sobie wykonałeś tę instalację że teraz kombinujesz jak podłączyć lodówkę do akumulatora w przyczepie ? Zamiast do plusa po stacyjce z samochodu...

Właściwe osoby się tym zajmą u mnie i będzie dobrze.  Ja się na tym aż tak nie znam.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vrs napisał:

Tia... i tak sobie wykonałeś tę instalację że teraz kombinujesz jak podłączyć lodówkę do akumulatora w przyczepie ? Zamiast do plusa po stacyjce ..

Wykonałem jak najbardziej prawidlowo tylko z materiałów tu dostępnych które nie wytrzymały obciążenia. Nie podłączałem lodowki tak by był plus po stacyjce tylko po silniku .Skoro się okazało po wakacjach mam przegrzany jeden z przewodów w kablu łàczącym samochod  z przyczepą i uszkodzeniu ulega wtyczka gniazdo  to szukam takiego rozwiązania by moze odciążyć to połączenie żeby aku w przyczepie przejoł zasilanie lodowki.

Juz zakupilem w PL nowy kabel o odpowiednio grobych kabelkach jesli okaże się że zasilanie lodowki z aku przyczepki niezda egzaminu to przełączę po staremu .

I ja nie musze zdawać się na opinie serwisantów w tej kwestii. 

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

Cześć Wszystkim, lodowka thetford n3150 działa mi tylko na gazie.Pokazywała błąd nr 10 i faktycznie były spalone grzałki 12v i 230v.Wymieniłem grzałki, bezpieczniki ok, napięcie zasilające do płytki dochodzi. Czy jest jakaś procedura kasowania błędów .Lodowka ciągle nie działa na 230v i 12v.Proszę o pomoc.Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, pytanie dot lodówki thetford n112 wersja z wyświetlaczem. W przyczepie nie mam fabrycznie aku. Jak podpinam lodówkę pod energoblok przyczepy wywala mi błąd 12 czyli napięcie poza zakresem. Jeżeli podłączę do zewnętrznego aku lodówka działa prawidłowo. Lodówkę kupiłem używaną, przy zakupie testowałem ją podłaczając pod aku - oczywiście działała. W przyczepie jest tak jak napisałem wyżej. Zrobiłem nawet aby się upewnić oddzielny przewód zasilający i po podłączeniu pod przyczepę błąd 12, przepinając tan sam przewód pod aku - działa....... Mam tutaj na myśli zasilanie sterownika czyli cienkie przewody w kostce fioletowy i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A masz samochód z tzw. „Smart alternator”? Jeżeli tak to powodzenia. Te duże lodówki do prawidłowej pracy na 12v wymagają kabli grubości palca albo alternatora ładującego 14.4v cały czas. Współczesne ekologiczne samochody tego nie ogarną. U mnie starsza lodówka n3142 nie działa na 12v już z drugim samochodem. Cudowałem, wymieniłem płytę sterującą.  Myślałem nawet ze mam walniętą grzałkę, ale po zamówieniu i pomierzeniu nowej okazało się, że grzałka jest OK. Mam ten sam objaw, czyli jak podłączę do akuklumatora pracującego samochodu to działa a jak zasilanie idzie przez złącze 13 pin to wchodzi w błąd. U mnie ten błąd jest związany pewnie z chwilowym spadkiem napięcia w momencie startu grzałki (nie ma chyba tzw. miękkiego startu, i od razu wali tymi swoimi 200stoma watami), bo napięcie mam powyżej minimum wg. specyfikacji Thetforda. Ja już się poddałem, na pocieszenie dodam że lodówka i tak grzeje (chłodzi) nawet w tym błędzie. Przynajmniej u mnie. Choć nie wiem jak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, jest tu ktoś jeszcze żeby nam pomoc ? wyskoczył nam kod błędu 13, czyli termostat(czujnik temperatury w lodowce)? Widzę ze nikt tutaj nie miał takiego bledu ? pomocy ?, w Gruzji w górach ciężko będzie znaleźć serwis!  diody cały czas migają, lodówka działa na gaz bo słychać jak się odpala i chłodzi, wyjmowalismy termostat i wkladalismy ale to nic nie dało, odcięliśmy dopływ całego prądu przez ten przycisk 12V i po minucie go włączyliśmy. co możemy jeszcze zrobić ? 

Edytowane przez Ajwet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ajwet napisał:

Cześć, jest tu ktoś jeszcze żeby nam pomoc ? wyskoczył nam kod błędu 13, czyli termostat(czujnik temperatury w lodowce)? Widzę ze nikt tutaj nie miał takiego bledu ? pomocy ?, w Gruzji w górach ciężko będzie znaleźć serwis!  diody cały czas migają, lodówka działa na gaz bo słychać jak się odpala i chłodzi, wyjmowalismy termostat i wkladalismy ale to nic nie dało, odcięliśmy dopływ całego prądu przez ten przycisk 12V i po minucie go włączyliśmy. co możemy jeszcze zrobić ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek00 napisał:

 

Widzieliśmy, oglądaliśmy to :( mało pomocne bo po prostu wymienia tutaj stary na nowy ? ale nie znajdziemy w Gruzji serwisu, a już na pewno nie thetforda .. a najbliższy cywilizowany kraj to Turcja do której wjechać możemy dopiero za dwa miesiące :(  czy można to jakoś oszukac, zastąpić? Naprawić? Ktoś wie ? 

Edytowane przez Ajwet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.