Skocz do zawartości

Lodówka Thetford n3010 wszystkie diody migają


Rekomendowane odpowiedzi

Lodówka, to "proste" urządzenie i aby nim sterować, wystarczą dwa włączniki, termostat i zawór gazowy, co praktycznie jest bezproblemowe i "wieczne".

:lol2: Wam się zachciało wypasionych lodówek, wyposażonych w niezbędne bajery i w bardzo potrzebną, jak widać - elektronikę :]

Zamiast chłodzić piwo i siedzieć sobie na plaży, to siedzicie teraz przed lodówką i próbujecie zgadywać, o czym do Was "miga" :lol:

Wygląda na to, że musicie zrobić sobie kurs języka migowego, aby porozumieć się z własną lodówką ;)

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lodówka, to "proste" urządzenie i aby nim sterować, wystarczą dwa włączniki, termostat i zawór gazowy, co praktycznie jest bezproblemowe i "wieczne".
2: Wam się zachciało wypasionych lodówek, wyposażonych w niezbędne bajery i w bardzo potrzebną, jak widać - elektronikę :]
Zamiast chłodzić piwo i siedzieć sobie na plaży, to siedzicie teraz przed lodówką i próbujecie zgadywać, o czym do Was "miga"
Wygląda na to, że musicie zrobić sobie kurs języka migowego, aby porozumieć się z własną lodówką
 
Ja nie zgaduje. Przestałem używać lodówki na 12V a zacząłem jeździć na gazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale chyba nie podwójnym :miga:
PS
Napiszcie, narysujcie, które diody migają, to może uda mi się podpowiedzieć, jaki jest błąd :hmm:
To musiałbym protestować na 12V. Przy następnym wyjeździe zerkne. Ale wydaje mi się, że migało wszystko - ikonka akumulatorka i wszystkie 5 "kropeczek" od intensywności chłodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdradzę trochę sekrety serwisowe, ale ... :skromny:  Dla tych lodówek, informacja jest wyświetlana w kodzie binarnym przez diody, które zaznaczyłem czerwoną obwódką. Warunkiem jest prawidłowy dopływ napięcia "12 V" do lodówki. Gdy tak jest, to wskaźnik zasilania 12 V (LED) świeci się w zielonym kolorze. Gdy napięcie jest zbyt niskie, np. rozładowany akumulator, to świeci się LED w czerwonym kolorze. Aby określić błąd binarnie, trzeba jednak wejść w tryb serwisowy dla tej lodówki (przy prawidłowym zasilaniu 12 V). Tryb serwisowy uruchamia się poprzez jednoczesne przyciśnięcie trzech przycisków, które zaznaczyłem na rysunku zielonymi strzałkami. Wtedy patrzymy na diody które świecą. Jest kilkanaście możliwych kombinacji.

panel N3000 przyciski.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 07:25, KoWaLWWL napisał:
21 godzin temu, KoWaLWWL napisał:

Miałem ten sam problem i z 230 rozwiązałem, na tyle lodówki od zewnątrz jest elektronika i po jej wyjeciu są w środku dwa bezpieczniki jeden zwykły płaski a drugi rurkowy i ten rurkowy miałem spalony, gdy go wymieniłem to zaczęło śmigać na 230, jeszcze mam problem z 12v gdyż jak przełączę to też wszystko mryga. Na YouTube są filmiki jak rozpoznać kody błędów ale to zrobię po powrocie z urlopu. 

 

witaj,

mam dokładnie taką samą lodówkę  i identyczny problem , powiedz proszę jak dostać się do tej elektroniki na tyle od zewnątrz  ? prze kratkę ? 

dzieki z góry  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KoWaLWWL napisał:

Jak na filmie YouTube 3przyciski żeby dowiedzieć się jaki błąd wyświetla a potem trzeba znaleźć w opisie co i jak

Kiedyś tego nie było, nareszcie Thetford się postarał - dobrze pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mario77r napisał:

witaj,

mam dokładnie taką samą lodówkę  i identyczny problem , powiedz proszę jak dostać się do tej elektroniki na tyle od zewnątrz  ? prze kratkę ? 

dzieki z góry  

Powiem że ja od Tyłu za kratka wentylacyjna jest elektronika i najlepiej sobie przed demontażem zrób zdjęcia jak są po podpinane kabelki chodzi o 4 czarne czy szare grube bo reszta ma tylko swoje miejsca, puszka trzyma się na 2 srobki do budki i najlepiej jest cała ja odkręcić żeby móc się dostać do bezpieczników itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario77r napisał:

witam , 

wg filmu na YT mój błąd to numer 8 , błąd podgrzewacza napięcia zmiennego ,na filmie to nie wygląda na łatwe 

czy ktoś spotkał się już z taką naprawą? 

Jaką? Internet nie pokazuje, co trzeba zrobić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.