Skocz do zawartości

Lodówka Thetford n3010 wszystkie diody migają


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trasie więc problem palący a serwisu w okolicy brak.

Lodówka pięknie chłodziła i nagle przy zmianie sposobu chłodzenia z gaz 230 V zaczęły migać wszystkie diody. Migają wszystkie na raz w jednostajnym tępienie. Dioda na przycisku załączania miga na czerwono.

Gaz na pewno jest.

Problem większy w tym, że nie zależnie jakie źródło wybiorę to efekt jest identyczny. Przy wyborze źródła dioda na przycisku włączania przestaje migać i świeci się na zielono. Po wyborze źródła bzacyna się ponownie miganie zgodnie z powyższym.

Jakieś rady od szanownych forumowiczów?

 

Edytowane przez Tweety1980
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Szanownego Kolegę.
Przydałyby się jakieś fotki lodówki, przynajmniej z widocznym panelem sterowniczym.
Czy przypadkiem nie pomyliłeś modelu? To na pewno jest 3010, a nie 3100 :hmm:
Rozumiem, że masz wersję bez wyświetlacza LCD - tylko diody LED.
Moim zdaniem,  jedyną możliwością w opisanym przypadku jest wyłączenie lodówki przyciskiem "Off" na ok. minutę.
Dla pewności odciąłbym w ogóle zasilanie całej przyczepy (od sieci, od samochodu i ew. własnego akumulatora, jeśli taki jest).
Po minucie trzeba przywrócić zasilanie i włączyć lodówkę przyciskiem "On".
Jeżeli efekt migotania diod utrzymuje się nadal, to raczej pozostaje już tylko serwis.
Taki jest skutek (chyba celowy) wyposażania obecnego sprzętu, zwłaszcza lodówek w elektroniczne wodotryski i bajery - serwis musi zarabiać.

PS
Jeśli dealer wyposażył Twoją lodówkę w tzw. pakiet bateryjny, to warto jeszcze sprawdzić, czy baterie się nie wyczerpały (6 x alkaliczne R6).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie problem baterii.

U mnie po przejechani z jednego Campu na drugi problem zniknął, natomiast udało mi się go jeszcze później dwa razy "wywołać". Problem zawsze pojawiał się przy odpięciu kampera od zasilania zewnętrznego, bez wcześniejszej zmiany sposobu zasilania lodówki na gaz. Przywrócenie zasilania zewnętrznego Capera rozwiązywało problem (wtedy też zmieniałem zasilanie na gazowe).

Nie potrafię odpowiedzieć dlaczego za pierwszym razem musiałem przejechać z miejsca na miejsce - może trzeba było potrząsnąć lodówką  - aby problem zniknął. Konkluzja jest taka że zawsze problem znikał po zasileniu kampera.

Na moje oko,. elektronika w tej lodówce ma buga, który blokuje zmianę sposobu zasilania gdy wcześniej działała na 240V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset odlączenia gazu nie pomogl. Odłączylem za to prad 12v (odcialem dostep z akumulatora) i ten reset zalatwil sprawe. Dziala wszystko bez problemowo po takim resecie. Wlozenie baterii AA nie pomoglo. U mnie w kamperze chodzi w trakcie jazdy z alternatora a na postuju przelaczam na gaz recznie. Nad ranem okazalo sie ze lodowka ma taki problem jak powyzej - sama z siebie bo chodzila na gaz wiekszosc nocy. Reset pradu (zasila sterownik pewnie) pomogl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kwiato napisał:

Baterie wlozylem (nie bylo ich wcale (lodowka dzialala pieknie bez nich)) i nadal jest ten sam problem. 

Pewnie nie doczytałeś, ale w drugim poscie pisałem, aby zupełnie odłączyć od lodówki wszelkie zasilania (bateryjne, jeśli są baterie, jest czasem, jako podtrzymanie), a najlepiej dodatkowo odciąć dopływ ~230 V do przyczepy, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak podpięto do instalacji zasilanie lodówki (sterownik). To jedyna metoda w opisywanym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Podobny problem ze swoją lodówką Thetford N3150, kiedy przełączam na gaz to normalnie chodzi , podłączone zewnętrzne źródło napięcia 230 i jak przełączam na 230 czy na 12v to zaczynają mrygać diody i nic się nie dzieje, gdzie może być te zasilanie wewnętrzne lodówki np baterie podtrzymujące gdyż wiem że coś jest ale nie wiem gdzie. może faktycznie reset by pomógł ale nie wiem jak odłączyć baterie podtrzymującą pamięć. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i z 230 rozwiązałem, na tyle lodówki od zewnątrz jest elektronika i po jej wyjeciu są w środku dwa bezpieczniki jeden zwykły płaski a drugi rurkowy i ten rurkowy miałem spalony, gdy go wymieniłem to zaczęło śmigać na 230, jeszcze mam problem z 12v gdyż jak przełączę to też wszystko mryga. Na YouTube są filmiki jak rozpoznać kody błędów ale to zrobię po powrocie z urlopu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mryga na 12V, i nie wiem co jest problemem. Generalnie jak podłącze na 12V to przez jakiś czas jest ok i wszystko działa po czym przestaje i zaczyna mrygać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.