Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku, ok :ok:  Po prostu widzę czasem, nawet w tym tak krótkim temacie, którego przecież nie jestem autorem i nie ciągnę go od pierwszych stron, że chyba większość osób już się przyzwyczaiła, iż na forum głównie odpowiadam, więc jak o cokolwiek zapytam, to robi się z tego wydarzenie stulecia, a gdy jeszcze chcę choć chwilkę o tym porozmawiać lub nad czymś się zastanowić, to taki temat najlepiej byłoby zamknąć. :hmm:  Z kolei, jak jest gdzieś dziesięć lub sto stron o niczym, to nikogo to nie razi. Dziwię się wtedy skąd te docinki i takie podejście, zwłaszcza w kontekście, co najmniej kilku innych forumowych tematów, do których prawie nie zaglądam, bo z racji ich długości, trudno ogarnąć co się w nich dzieje i kto w nich i o czym pisze. To tak na marginesie i nie do Ciebie, ale tak w ogóle, ogólnie. Sorry, za mały OT

:piwo:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przekonałem się, że zakup filtrów i reszty to ta prostsza cześć. Później znalezienie kogoś kto to potrafi poprawnie założyć, to już nie jest takie proste.

Ja naczytałem się, zakupiłem nawet śruby osłony silnika które pokryte są jakimś klejem.

Obejrzałem sobie tutoriale w internecie jak wygląda wymiana każdego z elementów.

Podjechałem do „ładnego” warsztatu, żeby się nie brudzić i na zasadzie przecież tu nic się nie da spierdzielić.

Chłopaki są przyzwyczajeni do naprawiania wszystkiego młotkiem, a producenci im tego nie ułatwiają w nowych samochodach.

Dobrze, że zostałem na miejscu i kazałem matołowi zrobić zgodnie z video bo próbował połamać obudowę filtra powietrza, nie przyszło mu do głowy, że od dołu jest dodatkowa śruba.

Ja już nauczyłem się na samochodzie, żony, że wymiana żarówki wymaga wyjęcie reflektora demontując go przez nadkole. Nowoczesne samochody nie ułatwiają tych czynności ... tzn one są proste ale trzeba się do nich dokładnie przygotować.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeważającej liczbie przypadków jest tak, jak napisałeś, dlatego chcąc mieć zrobione dobrze, często trzeba się samemu doktoryzować. Nie święci garnki lepią i bardzo wiele prac jest do wykonania samodzielnie. Gdyby jeszcze mieć na wszystko czas i chociaż kanał w garażu ... (teraz piszę o własnych możliwościach - z czasem kiepsko, kanału brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miski olejowe miały na dnie wytłoczenie i w nim korek spustowy. A teraz jest jest jakaś moda na korki z boku tak że zostaje na dnie ok cm oleju z największym szlamem. Dodatkowo miski są klejone a i tak olej wycieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cichy56 napisał:

Kiedyś miski olejowe miały na dnie wytłoczenie i w nim korek spustowy. A teraz jest jest jakaś moda na korki z boku tak że zostaje na dnie ok cm oleju z największym szlamem. Dodatkowo miski są klejone a i tak olej wycieka.

Nie krytykuj bo ci powiedzą że się nie znasz na nowoczesności i jesteś z PRL. ?

A magnes w korku był taki że się sam miski trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. W czasach słusznie minionej epoki robiłem jeszcze w pieluchy i wbrew niektórym opiniom nie jeździłem nigdy polonezem, czego w sumie żałuje ? bo to ciekawy temat „polskiej motoryzacji” ale o magnesach wiem od pożądnych mechaników i mam założony jakiś dodatkowy żeby opiłki zbierał w misce ☺️ To są patenty ponadczasowe?  i warto słuchać co mówią prawdziwi mechanicy. Lubię i szanuje speców z krwi i kości, a nie takich tylko po szkoleniu z obsługi klienta (frajera) ? Szerokości i dobrego smarowania ! I żeby ciśnienie ? było i ogólnie hydraulika itd itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, smutny napisał:

o magnesach wiem od pożądnych mechaników 

?? Dalszy ciąg teorii spiskowych i pseudowiedzy. 
O tak, zaprawdę są to "pożądni mehanicy". Skoro opiłki mają wyłapywać jakieś przyczepiane drutem magnesy, to pewnie o filtrze oleju nie słyszeli. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka znasz taką melodię zbudowaną z dźwięków CDECDC ? Tyle ci powiem. Poćwicz sobie z metronomem, a jak się nauczysz płynnie to ci podeślę tekst jakbyś nie znał. 

Edytowane przez smutny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 11:53, powolniak napisał:

Tak, jak się spodziewałem ignorancja będzie okazana.

Pewnie masz rację, po co czytać i zgłębiać temat.

Zgłębiłem temat:

image.thumb.png.1e546433636ffbcc7e8b0cf8ec7a80f9.png

 

W instrukcji Twojego samochodu jest na pewno podobne zalecenie

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

O, wreszcie coś ciekawego - ale jakie są długości poszczególnych dźwięków?

mówi się "wartości rytmiczne nut" , a nie długości. Twój brak szkoły daje się od razu poznać. zapamiętaj: cztery ćwierci i dwie półnuty. I nie będę robił tutaj  więcej spamu z twojego powodu. jak chcesz korepetycje z muzyki to pisz na priv. (dorosłych amatorów w drodze wyjątku też chwilowo uczę on line bo aktualnie nie mam koncertów) . albo zapytaj jakiegoś zawodowca co to za piosenka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Zgłębiłem temat:

image.thumb.png.1e546433636ffbcc7e8b0cf8ec7a80f9.png

 

W instrukcji Twojego samochodu jest na pewno podobne zalecenie

 taa, w instrukcjach samochodów grupy VAG również są takie informacje .

czyli eksploatacja niezgodna z zaleceniami producenta :]

pamiętam za czasów "autogiełdy" był taki dodatek nazywał się "MOTODOKTOR" wystarczyło dolać do oleju i po sprawie nie trzeba była naprawiać silnika ?

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.