Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, jacekzoo napisał:

Krzysiek, a ja Ci powiem tak. Wiem że jesteś perfekcjonistą. Ale nie szkoda Ci życia na takie pierdoły? Już prawie dwa tygodnie dumasz na olejem a i tak jeszcze nie kupiłeś. To naprawdę nie jest sprawa życia i śmierci. Ja swojego czasu też taki byłem, zwracałem uwagę na takie szczegóły co 99% ludzi tego nie zauważało. Głupi przykład, parę lat temu jak wykańczaliśmy dom to zamówiłem firmę to zrobienia mebli kuchennych. Jeden dzień montowali a połowę drugiego dnia robili poprawki, tak się złożyło że pracował tam stary kumpel z podwórka. W pewnym momencie powiedział że jest szczęśliwy że nie widzi takich pierdół. 
 

drugi przykład, w tamtym roku zakładałem dwie klimy, zgłosiłem się do innego kumpla, zna mnie bardzo dobrze, od drugiego roku życia się znamy. Ma firmę co trudni się tymi tematami. Na mój telefon powiedział że mimo że ma terminy, mógłby to zrobić ale U MNIE nie chce robić. Odesłał mnie do konkurencji. naprawdę, puszczając niektóre rzeczy mimo uszu czy po prostu je olać żyje się lepiej...

:D Jacku, ja to wiem. Spójrz na inne tematy, jak rozwija się treść. Nawiasem mówiąc, olej już "dawno" kupiony, czeka na dogodną chwilę, aby liznąć silnika :skromny:

W tym wątku chciałem napisać coś na temat wyłącznie wybranych marek. Chciałem porozmawiać o tych olejach i raczej nie pytałem, o rady, czy mam i na co mam wymienić. Chciałem poznać różne opinie o wspomnianych markach, to tylko tyle. Liczyłem, że zaprezentowanie takich opinii i wyłącznie o wybranych markach, będzie ciekawe w przyszłości dla kogoś innego. Jak wspomniałem, ja decyzję już podjąłem, olej kupiony. Piszę informacyjnie, tak jak to się dzieje w innych wątkach - każdy coś dopowie i czasem coś ciekawego z tych informacji się uzbiera.  Jeśli jestem na forum i coś piszę, to nie szkoda mi życia,  bo to też jest jakaś jego część i miły sposób na spędzenie jakiegoś czasu. Zresztą, popatrz, jakie czasem bajdurzenie bez sensu jest w niektórych tematach. Tam, to dopiero szkoda życia na pisanie. To tak na marginesie.

Jak obiecywałem, zrobię w wolnej chwili małe podsumowanie tego wszystkiego, mimo niewielkiej ilości konkretów w gąszczu wszystkich postów - na pewno podam powody zakupu oleju, na który się zdecydowałem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kristofer napisał:

......

Może obrazili się jednym z moich pytań :niewiem:, a może było ono dosyć niewygodne, bo zapytałem, czy istnieje choć jeden pewny sposób na sprawdzenie, że to co kupuję w sklepie, to oryginalny wyrób "Castrol". ....

Lubisz drążyć tematy to poczytaj jeszcze o jakości olejów Ravenol :)
Sprawdzenie autentyczności:
https://www.ravenol.pl/content/26-cechy-opakowania-ravenol

Kod ze zdrapki sprawdzasz na:
http://my.ravenol.com/en/check-your-code

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, czyś napisał:

Też celowe nabranie wody w usta. Nawet jak będą coś zmieniać, to odpisując na takie maile wprost zdradzaliby ewentualne zabezpieczenia, za tydzień wszystkie podróby miałyby to identyko jak opisano, a nawet ruch w necie, opisujący "jak odróżnić". Przypuszczam, że mają sytuację na oku, zabezpieczają w sobie znany sposób, i wyłapują, leży to w ich interesie, ale celowo nie napiszą, bo byłoby jeszcze gorzej, zabezpieczenia musieliby zmieniać w cyklu najdalej miesięcznym, galimatias byłby taki, że jednej bańki po pół roku by nie sprzedali, już wszyscy baliby się że podróba (sam byś nie kupił, stwierdzając, że za duże ryzyko nacięcia się). 

Wybierają mniejsze zło, odpowiadając na Twoje czy podobne zapytania, popełniliby rynkowe harakiri. I jeśli eliminują "podrabiaczy", to jestem niemalże pewny, że robią to "po cichu", żeby nie rozsiewać wątpliwości, żebyś w ogóle nie pomyślał, że to może być podróbka. Mniejsze straty.

No tu akurat nie mam podobnego zdania. Mnóstwo firm, nie myślę już tylko o "olejowych", ma różne zabezpieczenia i jawną informację o nich. Nawet są jakieś generatory kodów numerów serii, wybijanych na opakowaniach, a sposób kodowania znany jest tylko producentowi. Wpisując nr produktu na stronie producenta, od razu masz wynik, czy produkt jest oryginalny. Tego się nie podrobi i to najprostszy sposób. Można o nim pisać bez obaw. Podobnie jest z precyzyjnymi hologramami. Na podróbkach są tylko naklejki udające hologram i bardzo łatwo to wychwycić. Zmierzam do tego, że u Castrola brak dobrej woli zarówno do zabezpieczania produktów, jak i informacji.
Wytłumaczeniem może być jeszcze to, że w ogóle i w żaden sposób nie zabezpieczają swoich produktów. Nie rozumiem jednak, jak mogłoby im na tym nie zależeć.
Przecież wszelkie podróbki psują im opinię i zmniejszają tym samym sprzedaż. No, chyba że podróbki są tak samo dobre, jak oryginał, a jedynie nie mają w cenie tego całego narzutu. Castrol zdaje sobie z tego sprawę i świadomie taki stan rzeczy akceptuje ...
To oczywiście tylko takie teoretyczne dywagacje, jednak uzasadnione, skoro tak proste pytanie pozostało bez odpowiedzi.
Na dodatek, taki stan rzeczy potwierdza to, co pisaliście o Castrolu wcześniej. Miałem nadzieję, że uda mi się jakoś tą nieciekawą opinię poprawić, a tu zonk.

2 minuty temu, OnionSkin napisał:

Lubisz drążyć tematy to poczytaj jeszcze o jakości olejów Ravenol :)
Sprawdzenie autentyczności:
https://www.ravenol.pl/content/26-cechy-opakowania-ravenol

Kod ze zdrapki sprawdzasz na:
http://my.ravenol.com/en/check-your-code

O tym właśnie przed chwilą pisałem. Chyba pisaliśmy w tym samym czasie :skromny:

Dzięki, na to nie trafiłem :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kristofer napisał:

Nawiasem mówiąc, olej już "dawno" kupiony

Z treści można wywnioskować że cały czas ,,myślisz,, 

31 minut temu, Kristofer napisał:

Liczyłem, że zaprezentowanie takich opinii i wyłącznie o wybranych markach, będzie ciekawe w przyszłości dla kogoś innego

Ale powiedz na jakiej podstawie wydać opinię? Każdy napisze, ja leję castrola i jest ok, kto inny napisze że leje valvoline i też jest ok, a ktoś że jeździ na kujawskim i też sobie chwali. Tutaj nie ma jak porównać jednej marki do drugiej. W większości przypadków auto miało wcześniej kilku właścicieli i nie wiadomo co lali i jak często wymieniali. I aktualne problemy mogą być efektem wcześniejszego serwisowania, ale z drugiej strony mogą być efektem złego oleju zalanego dwie wymiany temu. Tego nie da się porównać tak jak płyn do kibla, raz zalewa się jeden, za drugim razem drugi i można wyciągnąć jakieś wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

Z treści można wywnioskować że cały czas ,,myślisz,,

Teraz już wiesz, że tak nie jest. :skromny: Abyś nie posądził mnie, że napisałem tylko tak "na odczepnego", to pójdę zaraz do garażu i cyknę fotkę, co leży przygotowane w bagażniku.

 

23 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ale powiedz na jakiej podstawie wydać opinię? Każdy napisze, ja leję castrola i jest ok, kto inny napisze że leje valvoline i też jest ok, a ktoś że jeździ na kujawskim i też sobie chwali. Tutaj nie ma jak porównać jednej marki do drugiej. W większości przypadków auto miało wcześniej kilku właścicieli i nie wiadomo co lali i jak często wymieniali. I aktualne problemy mogą być efektem wcześniejszego serwisowania, ale z drugiej strony mogą być efektem złego oleju zalanego dwie wymiany temu. Tego nie da się porównać tak jak płyn do kibla, raz zalewa się jeden, za drugim razem drugi i można wyciągnąć jakieś wnioski

Jacku, chyba mnie nie zrozumiałeś. Oczywiste, że nie chodziło, o opinie z jakichś pomiarów itd., bo te są niemożliwe. Chodziło mi właśnie, o indywidualne odczucia po zastosowaniu danego oleju lub nawet po dłuższym czasie jego stosowania. Czy ktoś zauważa jakieś zmiany, których dotychczas nie było, czy w subiektywnym odczuciu silnik pracuje lepiej, ciszej, lub wręcz odwrotnie, a może bardziej lub mniej dymi lub zużycie oleju spada/rośnie. To każdy jest w stanie zauważyć i takie opinie przecież się pojawiały. Resztę załatwia statystyka.

 

23 minuty temu, maciejek34 napisał:

Akurat dzisiaj kupiłem revanol do skrzyni, ciekawe czy nie podróba ;)

To teraz, właśnie dzięki temu wątkowi, a przede wszystkim dzięki Koledze OnionSkin, wiesz, jak i gdzie sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już bardzo subiektywne. Przeważnie każdy olej "zadziałałby" świetnie, obiektywnych różnic nie zmierzysz w warunkach "domowych", a i zbyt wiele czynników wpływa na ocenę. Są pewne asortymenty na których ktoś się "sparzył" (też mogę takie podać, i to "wiodących" marek, i nie chodzi o podróby) bo jest to mierzalne lub odczuwalne (np. ślizgające się po kołach pasowych paski wielorowkowe jednego z wiodących producentów). Żeby podać obiektywne różnice co do oleju, trzeba by chyba "zjeździć" parę silników, a wskazane przez ciebie oleje raczej nie należą do "flotowych". Byłoby: "każda sroczka swój ogonek chwali" - osobiście nie mam żadnych powodów do narzekania na olej, każdy robił robotę, i żadnych różnic nigdy nie odczułem przy zmianie oleju, czy ze starego na nowy, czy innego producenta w tej samej specyfikacji, chociaż wszystkie zmiany wyłapuję (co innego, inna specyfikacja). Wiem, że ta panewka która raz  mi "odfrunęła" to skrajne zużycie panewki, i skrajnie niekorzystne warunki jazdy (przeszło godzina dziennie w korkach w upalne lato, przez kilka miesięcy dzień po dniu), a nie olej, ktoś inny napisze g... nie olej, bo panewka mu się sypnęła. I bądź tu mądry.

Paradoksalnie, już łatwiej powiedzieć coś subiektywnie, ale konstruktywnie, o paliwach (które z jakich sieci do jakiego silnika, czy zwykłe czy premium). Zmieniamy temat ? :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

To jest już bardzo subiektywne.

A niech tam, może być nawet bardzo subiektywne. Myślę, że każdy z nas ma gdzieś w głębi jakiś powód, dla którego daną markę oleju kupuje. No, chyba, że napiszesz, że kierujesz się zupełnym przypadkiem, ale w to już nie uwierzę.

2 godziny temu, czyś napisał:

Zmieniamy temat ? :)

kot2.jpg.c55233722e8e92b310c11df6bc0064da.jpg

1 godzinę temu, Commander napisał:

Krzysztof cud się stał bo skończyły się chamskie odzywki...

Masz rację i to jest budujące :ok: Może choć ta korzyść płynie z tej dyskusji :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę wczoraj wieczorem strzeliłem, ale padłem ze zmęczenia i zupełnie zapomniałem, że obiecałem ją tu zamieścić, więc niniejszym to czynię - dla potomności.

Oto kupiony na obecną chwilę zestaw (sorry za brudne auto, ale nie miałem na to czasu :skromny::

olej.thumb.jpg.000b934207f7f1ca7bb09018637acc2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kristofer napisał:

Fotkę wczoraj wieczorem strzeliłem, ale padłem ze zmęczenia i zupełnie zapomniałem, że obiecałem ją tu zamieścić, więc niniejszym to czynię - dla potomności.

Oto kupiony na obecną chwilę zestaw (sorry za brudne auto, ale nie miałem na to czasu :skromny::

olej.thumb.jpg.000b934207f7f1ca7bb09018637acc2a.jpg

Super !!! Ale polecam zmień wszystkie filtry a najważniejszy to filtr kabiny, bo to twoje zdrowie, kup filtrona bo Mann kupił firmę Filtron i te i te sa identyczne a cena niższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MARKON napisał:

Super !!! Ale polecam zmień wszystkie filtry a najważniejszy to filtr kabiny, bo to twoje zdrowie, kup filtrona bo Mann kupił firmę Filtron i te i te sa identyczne a cena niższa ?

Wymieniłem w ubiegłym tygodniu wszystkie filtry, dwa duże kabinowe, filtr powietrza silnika (też wielki), filtr paliwa (taka duża, okrągła puszka z podgrzewaczem), kompletną odmę. Niestety nie mam zdjęć wszystkiego, ale jakieś tam są :D

odma.jpg.ecc4e9c24fd5a2ab5b555419e94489ba.jpg

 

932480320_Filtrykabina.thumb.jpg.71e72cd46bce5b01b3c48708366ef1fe.jpg

 

112626870_Filtrpow.thumb.jpg.934c9d0d542b00fd5b94d9ee6d5ba72a.jpg

 

Zawsze do wszystkich samochodów kupowałem: filtry oryginalne, ale od pewnego czasu "Mann" lub "Knecht/Mahle", ponieważ to jak oryginał, idzie na pierwszy montaż. Co do Filtrona, to wiem, o tym, co napisałeś, ale jednak porównywałem wizualnie ten sam typ jednego z filtrów i jednak gołym okiem widać różnicę. Z czegoś ta niższa cena Filtrona musi wynikać. Filtry kabinowe są dwa. Na zdjęciu widać jeden. On nie jest brudny, tylko to "węgiel aktywny" i jakieś nasączenie antysmogowe dla PM 2.5 :hmm: Na dniach wymienię, to co widzicie w bagażniku, a na czerwiec lub październik zostanie tylko filtr i olej w ASB oraz skrzynce rozdzielczej. Potem spokój do kolejnego razu :D

34 minuty temu, maciejek34 napisał:

I można temat zamykać ;)

Nie żartuj! Za mało postów jeszcze tu napisano :P Poza tym nie wiem, czy zauważyłeś, ale to nie mój temat - napisałem tu zaledwie z dziesięć postów (chyba). No i najważniejsze! Jestem winien Wam wszystkim choćby malutkie podsumowanie i uzasadnienie swojego wyboru, co obiecałem, ale to w najbliższej wolnej chili.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Co do Filtrona, to wiem, o tym, co napisałeś, ale jednak porównywałem wizualnie ten sam typ jednego z filtrów i jednak gołym okiem widać różnicę.

To jak tyle tutaj na olejem się męczyłeś to współczuję sprzedawcy filtrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, chyba nie doczytałeś :skromny: Pisałem, że od lat mam ustalony pogląd na temat filtrów, a o oleju wcale tu dużo nie pisałem, chyba że liczysz tych kilka ostatnich stron bez mojego udziału ;) Zresztą powodem napisania kilkunastu postów, o oleju była inna przyczyna, o której już kilka razy wspomniałem, a nie nagła chęć znalezienia najlepszego.

PS

Sprzedawców nie męczę :] Jak coś kupuję, to zazwyczaj jestem już konkretnie zdecydowany.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.