Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Azjata

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat. Macie jakieś porównanie jakości oleju. Czy po prostu często wymieniać zgodnie z normą i nie patrząc na markę. 

Do terenówek jakie miałem kupowałem najtańszy bo nie wiedzieć czemu miały niezły przepał :lol:Kiedyś wcale się nie interesowałem jaki olej zalewają mi w serwisie ale jak już ktoś słusznie zauważył w innym wątku, starzejemy się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję obecnie shella (taki w aso leją) lałem różne do różnych aut, marketowe, markowe, z górnej półki, do diesla olej do ciężarówek i mogę stwierdzić, że najlepiej służy silnikowi częsta wymiana oleju ;) jak producent zaleca co 15tys to wymieniać co 10 tys. nie przekonują mnie żadne long life

 W dieslu pomiędzy motulem a olejem dla ciężarówek z  beczki była różnica w postaci ciszej pracującego silnika i chyba ciut niższe spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Benior napisał:

 Macie jakieś porównanie jakości oleju

 

lejąć rózne oleje do naszego testowego auta  różnica była taka, że zależnie od producenta brał różne ilości owego oleju , działał tak samo na każdym z nich, niewielkie różnice były w głośności pracy, dla normalnego użytkownika niewyczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś woziłem tirem oleje z rafinerii do hurtowni. Co paleta to inna marka: shell, bp, mobil, elf i inne znane nazwy. A wszystkie wyjeżdżały z rafinerii koncernu "total". Ot magia marki i rekalmy - placebo dla gawiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z paliwami? Też wszystko, no większość, wyjeżdża z orlenu, tylko paliwa są ,,konstruowane,, wg zaleceń zamawiających, typu shel i bp, i to nie jedzie wszędzie to samo, mimo że z jednego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

A co jest z paliwami? Też wszystko, no większość, wyjeżdża z orlenu, tylko paliwa są ,,konstruowane,, wg zaleceń zamawiających, typu shel i bp, i to nie jedzie wszędzie to samo, mimo że z jednego źródła

Baza jest jedna, dodatki pod zamówienie wedle receptury :) I z olejami też jest podobnie, żeby wyprodukować bazę, trzeba mieć rafinerię lub zakłady chemiczne, więc producentów baz jest mniej niż marek olejów. A jaki problem wymieszać bazę z kompozycją dodatków? Więc całą produkcję i tak lepiej outsourcować, niż wozić bazę do własnego zakładu tylko po to żeby ją wymieszać z dodatkami i konfekcjonować. A właściciel marki dostarcza co najwyżej gotową kompozycję dodatków do wymieszania z bazą.

I tu wchodzi w grę marketing i zdrowy rozsądek. Albo stawiamy na podstawowe parametry oleju wynikające z właściwości samej bazy, w mniejszym zakresie stawiamy na dodatki (zmieniamy olej częściej, zanim sama baza ulegnie degradacji przy tańszych mniej zaawansowanych dodatkach), albo ufamy właściwościom dodatków, licząc że baza utrzyma swoje właściwości przez dłuższy czas dzięki dodatkom właśnie (zmieniamy olej rzadziej, lub co gorsza, wierzymy w long-life). I w tym ostatnim przypadku ulegamy marketingowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

A co jest z paliwami? Też wszystko, no większość, wyjeżdża z orlenu, tylko paliwa są ,,konstruowane,, wg zaleceń zamawiających, typu shel i bp, i to nie jedzie wszędzie to samo, mimo że z jednego źródła

Dla podstawowego paliwa czyli ON i PB95 baza jest jedna czyli Orlen lub Lotos, (dla wschodu i centrum baza w Emilianowie)

Dla 98, Power, Vpower... + ON, koncerny mają swoje dodatki w innych zbiornikach, baza w Mościskach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Kiedyś woziłem tirem oleje z rafinerii do hurtowni. Co paleta to inna marka: shell, bp, mobil, elf i inne znane nazwy. A wszystkie wyjeżdżały z rafinerii koncernu "total". Ot magia marki i rekalmy - placebo dla gawiedzi.

Jeśli kupujemy w małych bańkach to pół biedy. Należy uważać na podróbki, które są rozprowadzane w pojemnikach zbiorczych od200L do Mauzerów.

Trzeba się trzymać swojego regionalnego, zaufanego, sprawdzonego przedsiębiorcy.

W odpowiedzi jak w temacie: Wymieniam zawsze na wiosnę przed sezonem i nieprzekraczalnym dystansie 10.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstsza wymiana ma sens jeśli auto mamy od nowości.

Co z tego że przy 150kkm cz 200kkm albo i więcej zaczniemy zmieniać co 10kkm jak poprzednicy zmieniali co 30kkm ?

Zmieniam zgodnie z zaleceniami producenta

Opel co 15kkm głównie mobil1

Ford co 20kkm olej z logo forda

Do obecnego ma być LL04 i wielkiego wyboru nie ma - obecnie zalany olejem z logo marki, ale przejdę chyba na castrol, zmiana co 15-20kkm (raz w roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.