Skocz do zawartości

Budowa na lawecie od zera bez doświadczenia


luk9106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam autolawete Fiata Ducato  z 86 roku z niezawodnym silnikiem 2.5 Diesel ;)  nie używam jej od dwóch lat i wpadłem na pomysł wykonania na niej przyczepy w celu pozwiedzania naszej pięknej Polski , rozmiar miał by być taki sam jak podłogi czyli 4,4m na 2,2m a wysokość jeszcze nie znana ;) i tu pytanie z czego wykonać ściany , dach , uszczelnienie,okna,praktycznie wszystko bo nigdy nie miałem z tym styczności , zależy mi na bardzo prostej konstrukcji (oczywiście z ociepleniem ścian) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dopiero dotarło do mnie po przeczytaniu dość wielu tematów że chodzi mi o zrobienie zabudowy do kampera ;) auto zarejestrowane jako osobowe  o wadze 1500kg  , z góry przepraszam ale jestem dość impulsywny i najpierw pytam potem myślę , reszta pytań się zgadza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no dobra, łapkę podałeś.

Domyślam się że chcesz sobie zrobić azyl przetrwania. Najtaniej wyjdzie Cię adaptacja budki kempingowej na ramę autolawety + budowa schodka.

 

Serio, tym bardziej jeśli nie zależy Ci na dużych wydatkach a powyśmiewania z maszkary nie będą dla Ciebie upokarzające. Podejdziesz na luzie, wygrasz.

Nie ważne jak wygląda, ważne jest szczęście ludzi we wnętrzu ulepa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia ludzi to ich sprawa ;) co do kosztów nie chodzi o najtańszy tylko o to żeby zrobić coś samemu i być z tego dumnym , wiadomo że mogę sprzedać lawetę i kupić gotowe auto ale to nie to , chodzi i prostą konstrukcje żebym nie zepsuł jej bo to będzie moja pierwsza , a auta i tak bym nie sprzedał bo znam ten silnik na wylot i nigdy mnie nie zawiódł a kto wie co trafie w innym :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To nie jest ani łatwe ani proste. Pułapek jest mnóstwo... sztywność, punkt rosy... szczelność.

Jestem za zdaniem przedmówcy. Kupno rozbitej z dobrej strony przyczepy i założenie jej na ramę. W przysłowiowe 2 dni tego nie zrobisz, więc i tak będziesz z siebie dumny po finale prac.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podejść do tematu "po inżyniersku" zacznij od książki "Sam buduję pojazd kempingowy" Ryszarda Szepke. Bardzo fajna pozycja, aktualna bo prawa fizyki się nie zmieniają mimo że komuna minęła :). Książka do wyhaczenia na Allegro/Olx.

Fakt że teraz masz większy wybór materiałów na rynku (uszczelnienia, izolacja, tworzywa sztuczne itd.), ale co do konstrukcji i tego jakie aspekty należy wziąć pod uwagę - z tej pozycji się sporo dowiesz. Reszta czyli wyposażenie szyby etc. to i tak kupisz pewnie na rynku wtórnym.

Jeżdżenie z owocem własnej pracy jest bezcenne.

Edytowane przez stachu1983 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.