Skocz do zawartości

Koszty, koszty, koszty...


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Przemysław napisał:

17 dni - 7000 zł.

Przejechane 3200 km (Polska, Niemcy, Dania). 

4 noclegi u znajomych, jeden na Stacji Paliw, reszta kempingi.

Rodzina 2 + 2.

Także chyba te 100€ na dobę jak pisał jeden z kolegów będzie ok.

Tobie odejmując paliwo po 60Zl /100km wychodzi 70e/ doba

 

ciekawie, widać że co rodzinato w innych kosztach się zamyka

 

u kiki po odjęciu wachy i nie licząc awarii auta wychodzi 85e/dobe. Czyli jednak tragedii nie ma

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz ważny jest kierunek wyjazdu, olej napędowy dochodzi do 1.6E we Francji czyli pod 7 zł. W Chorwacji też ok 6.6zł. 
Przy naszych spalaniach ma to znaczenie.
W tym roku podczas niespełna 3 tygodni wydaliśmy lekko ponad 8000, z czego ok 1500 za promy, a na tym można było oszczędzić i nie zwiedzać. Jak na ok 4100km to wynik ok. 
Dał ktoś radę 27minut słuchać o kosztach ich wakacji? Podziwiam. Ja odpadłem od kiedy obcinał kołnierz na butli LPG.


Relacja z ich wyjazdu jest super, dobre zdjęcia z drona ... nie ma chyba w ten chwili lepszych w polskim youtubie.

Chyba, że są chętnie obejrzę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, witus napisał:

 


Relacja z ich wyjazdu jest super, dobre zdjęcia z drona ... nie ma chyba w ten chwili lepszych w polskim youtubie.

Chyba, że są chętnie obejrzę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

To muszę nadrobić wieczorową porą. Dron to moje marzenie, chętnie bym polatal na wakacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Relacja z ich wyjazdu jest super, dobre zdjęcia z drona ... nie ma chyba w ten chwili lepszych w polskim youtubie.

Chyba, że są chętnie obejrzę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Niestety to koniec ich filmików z podróży. W ostatnim przesłanym filmie okazało się, że padł mu dysk i stracił nagrania. Szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to koniec ich filmików z podróży. W ostatnim przesłanym filmie okazało się, że padł mu dysk i stracił nagrania. Szkoda


No szkoda, sierota trochę trzymając jedną kopię na dysku ssd :( ... ale i tak, że dał radę to wszystko ogarniać przy małych dzieciach, wrzucając na bieżąco.
To muszę nadrobić wieczorową porą. Dron to moje marzenie, chętnie bym polatal na wakacjach 


Fajnie to robił, w swoim stylu spontanicznie, nad autostradą, w miejscach gdzie pewnie nie można :)

Długo ze sobą walczyłem czy nie kupić w tym roku ... wygrał remont.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witus napisał:

 


No szkoda, sierota trochę trzymając jedną kopię na dysku ssd :(

 

Bo ludzie dzielą się na dwie grupy, Ci co robią kopie zapasowe i Ci co będą je robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mają co archiwizować :)

 

 

tak byłem pewny że jak wróce z włoch to zaświece jak to mnie tanio wakacje wyszly, a tu :pupa:

na toskanii średni camp, byleby miał jakieś baseny w tym terminie w na nasz skład to 60-65€ :( 15 nocy to daje 4k, wacha na sam dojazd i powrót 1,7k a gdzie autostrady, żarcie, lody i inne rzeczy? Czyli będzie jak u każdego tutaj ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Kiki-ego od dłuższego czasu. 20k (23 - 3 na naprawę samochodu) na takie wakacje to z tego co widziałem wcale nie tak dużo. Kiki na początki spali bardzo dużo na dziko (Niemcy, Szwajcaria nawet w Monako) i bardzo dużo gotowali w przyczepie. Więc sporo na początku oszczędzili. W późniejszych filmach widać, że odwiedzali od czasu do czasu restaurację z tym, że dzieci przeważnie jadły frytki, a koszt obiadu to głównie on z żoną generowali (restauracja).
Widać po tych filmach, że Europa zachodnia jest ogólnie droga. Aha trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że oni płacili kartą PLN co przy płaceniu Euro sporo również stracili na przeliczniku.

p.s zdjęcia z dronu nazwał bym raczej odważnymi i zastanawiałem się kiedy ktoś go złapie za używanie dronu. Kiki raczej nie zagłębiał się w niuansy prawne odnośnie używania dronu w poszczególnych państwach   :) 

Ogólnie fajna video z wakacji i miło się je nawet oglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Commander napisał:

Tak sobie myślę... Że tak jakoś lekko rozmawiamy o tych kwotach. Pieniądz rzędu 23000 netto to często roczny dochód osoby. Mnie ta kwot przeraża... Ale ja zawsze byłem tym pod wiatr... Jak Łokietek bo to jego rodowe zawołanie.

No niezły wyczyn tyle wydać, ale 6 tygodni robi swoje. Ja przez sezon z przyczepą wydaje mniej. Ważne aby mieścić się w swoim założonym budżecie. Pomyśl, że ludzie kupują auta i płacą leasing po 8.000 i mają w nosie utratę wartości itd. Wolałbym podróże i gorsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

To za taką wyprawe jak u kiki wyszłoby 22800.

no to mniej więcej mój standart nie jest zły , jakby podejśc do tego ekonomicznie to można zejść pewnie do 50-60 euro - ale wtedy nie było by już tak przyjemnie

3 godziny temu, witus napisał:

 


Relacja z ich wyjazdu jest super, dobre zdjęcia z drona....................

 

 

z ciekawości sobie obejrzę

54 minuty temu, Commander napisał:

Tak sobie myślę... Że tak jakoś lekko rozmawiamy o tych kwotach. Pieniądz rzędu 23000 netto to często roczny dochód osoby. Mnie ta kwot przeraża...................

 

kwotaj jak każda inna, za tyle wakacji to nie są jakieś wielkie pieniądze, oczywiście każdy inaczej do tego podchodzi, jedni mają kasę i nic z nią nie robią, albo wygają na rzeczy których ja bym z 10 zł nie kupił, inni odkładają na wyjazd raz w roku, itd............

31 minut temu, Koczaj napisał:

Oglądam Kiki-ego od dłuższego czasu.............
Widać po tych filmach, że Europa zachodnia jest ogólnie droga.............
Ogólnie fajna video z wakacji i miło się je nawet oglądało. 

 

początki kanału to była porażka i żenada , zobaczę z ciekawości co wypocili teraz

Europa nie jest droga. Są miejsca drogie i ekslkuzywne i są normalne, tych normalnych jest na szcząście większość

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się czyta niektóre wpisy, o wydawaniu pieniędzy i podróżach, zwłaszcza gdy padają konkretne wartości.
Przypuszczam, że dla dużej liczby osób zaglądających do tego tematu, podane tu sumaryczne koszty mogą być jedynie czystą abstrakcją.
No chyba, że takie wyjazdy nie są coroczną praktyką i oszczędza się na nie przez ileś tam lat lub jest się na przyzwoitej emeryturze.
Pracujemy cały rok, ale przecież nie tylko na wakacyjny wyjazd z przyczepą. Wiem, że jest grupa osób, dla których podane tu kwoty (i znacznie większe), to nie problem, ale myślę jednak o znakomitej większości osób, która ma dużo bardziej prozaiczne dylematy dnia codziennego, a już z pewnością, gdy chodzi o wydanie zaoszczędzonych przez rok pracy pieniędzy.
Może by tak odwrócić bicie rekordu w stronę przeciwną :hmm:
Chodzi mi np. o najmniejszą kwotę wydaną na udane wakacje i odpoczynek, oczywiście w odniesieniu do kryteriów, jakie tu podawano, czyli czas trwania wyjazdu, ilość kilometrów, ilość osób, miejsce - ogólnie (w kraju, czy poza granicami, morze, jezioro, las, a może własna działka) itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kristofer napisał:

Może by tak odwrócić bicie rekordu w stronę przeciwną :hmm:

 

tylko po co, nie widzę najmniejszego sensu 

niestety, życie kosztuje i tego nie zmienimy

ja jadę na wakacje i łączę odpoczynek ze zwiedzaniem, trzeba się przemieszczać, coś jeść i zapłacić za wstępy

mogę spędzić dwa tygodnie u znajomych na działce - powiedzmy, że wystarczy mi na to 100zł - tylko co z tego wynika ? dokładnie nic - ani nie odpocznę ani nic nie zobaczą, nie zwiedzę, o zmarnowaniu czasu na siedzeniu na działce nie wspomnę (nie cierpię tego typu instytucji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.