Skocz do zawartości

Czy impregnujecie czymś przedsionki?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie jak w temacie "czy impregnujecie, impregnowaliście czymś przedsionki". Tak sobie ostatnio pomyślałem, że skoro przedsionek jest w sumie jedną z najdroższych rzeczy w przyczepie, warto było by o niego zadbać. Popatrzyłem na rynku i stwierdziłem, że jest sporo różnych impregnatów do materiałów i to w niewielkich cenach (np. w Lidlu W5 - 7zł z hakiem), tyle tylko, że nie chciał bym zaszkodzić, tylko ewentualnie wydłużyć żywotność i wygląd namiotu :] .

Jakie jest w tym aspekcie Wasze zdanie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO w sklepach sportowych oczywiście w Łodzi sa preparaty dla przedsionków i nie tylko bo namioty,kurtki itp. kosztują około 30 zł. i teraz albo w spreju, nie polecam wypróbowałem i zostają miejsca nie zaimpregnowane bo nie widzisz dokładnie gdzie pryskasz ( nie da się )ale te w płynie to rozcienciasz z wodą i tak jakbyś płukał bieliznę robisz to wannia chyba że jest tak duży to wziąłem pendzel ławkowiec do malowania ścian i nim rozprowadziłem impregnę po powierzchni całego przedsionka a pożniej powiesilem do wysuszenia na sznurkach jak bieliznę i byl OK. Jedna uwaga impregnuje się przedsionki z MATERIAŁU ( polski ) bo zagraniczne sa z wyglądu jak gumowe ( specjalne tworzywo ) ) i ich się nie impregnuje o ile zostałem dobrze poinformowany. POZDRAWIAM. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jest ona bardzo dla mnie cenna, ponieważ ja właśnie przymierzałem się do zakupu impregnatu w spraju. A teraz z tego co napisałeś, widzę, że nie warto.

Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :] - dolacze sie z pytaniem :] - jaka jest nazwa tego specyfiku ? - jakie polecacie ? - a jakich unikac i dlaczego ? ( wiem juz o sprejowych ) :):]:]

Co myslicie o takim specyfiku ?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=447499046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejdisel ten preparat co pokazałes jest trochę tanszy jako opakowanie od tego co Ja pisałem ale ile opakowan potrzebujesz na przedsionek? a ten o którym Ja pisałem wystarcza nie tylko na przedsionek ale jeszcze kurtki zaimpregnowałem i przez to że płuczesz nim jak bieliznę lub pędzlem rozprowadzasz to dokładniej się rozkłada na całej powierzchni, tak problem z suszeniem gdyż jest to dość duża powierzchnia do powieszenia na sznurku od bielizny lub trzepaku. Opakowanie tego płynu rozpuściłem w 10 litrach letniej wody i zabawiłem się w malarza, przedsionek po wyschnięciu był OK.Przeszedł póżniej próbę deszczu i wyglądał jakby był natłuszczony bo woda spływała lub zostawiała duże krople takie jakie ma samochód po woskowaniu.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak sama nazwa mówi IMPREGNUJE a nie uszczelnia niestety,nowe przedsionki a taki miałem z NIEWIADOWA przy deszczu tworzyły delikatną mżawkę wewnątrz przedsionka i tym impregnatem to zlikwidowałem ale uważam że to był żle zaimpregnowany materiał przez producenta tkaniny. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.