Skocz do zawartości

Mercedes w211 kombi czyli E-klasa


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

V6 benzyna, Ewa miała. Fajnie to grało.
Moje to 2,2CDI  o różnych mocach adekwatnie do technologi z lat produkcji, z tempomatem na niemieckie autostrady mi wystarczały a z dystrybutorów można było się śmiać.
Ewa też ma 2,2 CDI AdBlue, obecnie najmocniejszy w idercie i najmniej palący.
Edit:
To w odpowiedzi nt silników.
Edit 2:
W, S211 to pojazdy pozbawione wad korozyjnych w przeciwieństwie do poprzedników S210, którego też miałem z ogromnym blisko 900tys przebiegiem, dalej by jeździł ale korozja już mi robiła wstyd w Niemczech.
Obecny mój roboczowóz S211 to jego stan aż nie do wiary. prawie bez przebiegu a nie mógł się sprzedać bo jest ubogo wyposażony i nie ma skór.
Zamawiał go ktoś nie wymagający.
 
Maaaciek, jak po taxi miało skręcony przebieg z 600 do 240tys to się nie dziw.
Powymieniał co napisałeś, bo w rzeczywistości nalatał pól miliona + fajtłapa usterki diagnozował. Nie spotkałem się z koniecznością wymiany np skraplacza + parownik+ sprężarka = naprawa po omacku.
Podobnie z airmatic'iem wymiana po kolei po omacku, może się trafi.
Wspomaganie... no jak pół bańki kręci się ósemki po mieście to ma prawo.
Skrzynie są nie do zamordowania jeśli ma się świadomość że jest to ASB.
Nikt mi nie powie że 211 to zły model. Kilka ich miałem, miałem też 210 z taką samą ASB, 900tys km nalotu, nadal jeździ ale już nie u mnie.
Obecnie zajeżdżam kolejną 211kę bo to moje woły robocze są na ogromne autostradowe przebiegi - taka praca. I nieskromnie się pochwalę że Ewa też miała 211kę w benzynie V6 i obecnie ma również świeżutką z ub roku E klasę "do Kościoła i kosmetyczki".
Wszystkie nasze byłe i obecne E gwiazdy są S czyli kombi.
Wszystkie z ASB
Wszystko co w nich naprawiałem nie przekroczyło wartością 5% tego co "szwagier szefa" wybulił.
.
Jaro, nie zrażaj się opinią 'bo szwagier szefa miał i płakał'. Jak tanio kupił, uwierzył w cyferki to niech płacze a naprawy drogie bo jak się żałuje 50zł pojechać na SD to się naprawia z Heniem i potem jest jak w bajce "Sąsiedzi".
Mercedesa powinieneś kupić nieco drożej niż handlarze oferują z kimś kto tym jeździ/jeździł - to pojeździsz.
 
 
 
 
WojtEwa, nie obrażaj mnie, pomijając fakt przebiegu i moich sugestii jako diagnosty że to złom na złom po kolizji gdzie silnik pogniótł ścianę grodziową..
-Pierwszy miech tył prawy dwa lata wstecz
-ASB zaraz po zakupie
-Niedawno pompa CR
- I najnowsza akcja:
Nie podnosi przodu, decyzja sterownik, podniósł się, super, zdechła sprężarka zawieszenia, wymieniona, działa ale opada na przód lewy po nocy - więc miech- zawiecha sprawna.
Przypomniał sobie o klimie, brak czynnika, sprężony azot 27 bar, bąbluje na skraplaczu od strony chlodnicy, nowy, azot, dalej ucieka, po dłuższym szukaniu - parownik, wymieniony, uklad szczelny, pakuję czynnik bo już mogę, a sprężarka tłoczy tylko na wysokich obrotach - no to też do wymiany. Dodatkowo po przytrzymaniu na obrotach ujawniła się zgloszona usterka że sporadycznie zanika wspomaganie, zaczęło wyrzucać płyn hudrauliczny. Uff, poszedłem na urlop. Cała akcja trwa już 3 miesiace bo koleś nie ma kasy na części mimo że robociznę jako szwagier szefa płaci symbolicznie. A usterki dopowiada kolejno, ze strachu przed kosztami.
Jest z przodu gwiazda, jest jazda! Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, automaciek napisał:

WojtEwa, nie obrażaj mnie, pomijając fakt przebiegu i moich sugestii jako diagnosty że to złom na złom po kolizji gdzie silnik pogniótł ścianę grodziową..
...
Jest z przodu gwiazda, jest jazda! Amen.

Maciek, absolutnie nie miałem zamiaru Cię obrażać, jeśli tak wyszło to napij się wirtuala i serdecznie PRZEPRASZAM.

 

Porter.jpg.aaee2c52f79a56bf566844ef9580554a.jpg

Niemniej, tanio kupiony rupieć musiał później generować koszty, ale zjawisko nie dotyczy wyłącznie 211ek, raczej każdej marki sprowadzanej do PL.

Szczególnie te co po nich "Niemiec płakał" -  z radości że rupiecia się pozbył i jeszcze grosz za to dostał.

A jazda z gwiazdą... No powiem tak: Kochałem japońców, kochałem makarony, kochałem żaby, kochałem jankesów, teraz kocham gwiazdorów, najdłużej ze wszystkich bo tak jakoś...

.

Jaro, nie zniechęcaj się, na minę zawsze można trafić. Chcesz, pytaj,  wiedzę oddam ile jej mam.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes W211 to jeden z najlepszych holowników wśród samochodów osobowych . Dziewiąty rok towarzyszy mi  w wyjazdach  z przyczepa w kraju i za granicami Polski i nigdy mnie nie zawiódł.Bez najmniejszych problemów dobrze radzi sobie  w górach,na autostradach czy na terenie nieutwardzonym. W upały również.

Jedyny minusik mojego auta to duże DMC  2260 kg ograniczające wielkość DMC przyczepy do 1240kg dla kategorii prawa jazdy B.

Jeżeli znajdziesz dobry egzemplarz polecam jego zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lucek26 napisał:

Jeżeli znajdziesz dobry egzemplarz polecam jego zakup.

Szach mat i po zakupie  ?

Lucek o taki był by idealny  :slina:

https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-w211-e55-amg-2005r-7490284702

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da. Mój sąsiad ma auto salonowe...chyba 8 letnie. Silnik to 3 litrowy diesel. Garażowany, granatowy sedan i uwaga. Przebieg 95 tysięcy. Ale robił już poduszkę w kole przednim. W serwisie mu powiedzieli, że uszkodzenia biorą się z dużych dziur w jezdni. Wcześniej miał Accorda. Twierdzi, że to tamten się wcale nie psuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Cezarr napisał:

Szach mat i po zakupie  ?

Lucek o taki był by idealny  :slina:

https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-w211-e55-amg-2005r-7490284702

To auto się nie nadaje do ciągnięcia przyczepy SPALANIE !!!!

Pochodzi z USA i jeszcze z takim przebiegiem oraz po przejściach.

Osobiście nigdy bym się nim nie zainteresował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lucek26 napisał:

Mercedes W211 to jeden z najlepszych holowników wśród samochodów osobowych . Dziewiąty rok towarzyszy mi  w wyjazdach  z przyczepa w kraju i za granicami Polski i nigdy mnie nie zawiódł.Bez najmniejszych problemów dobrze radzi sobie  w górach,na autostradach czy na ...

 Z jakim silnikiem masz auto? Jakie nadwozie? Jaką budkę ciągasz?

 

13 godzin temu, Lucek26 napisał:

Jedyny minusik mojego auta to duże DMC  2260 kg ograniczające wielkość DMC przyczepy do 1240kg dla kategorii prawa jazdy B.

Jeżeli znajdziesz dobry egzemplarz polecam jego zakup.

Ja po kilku latach ciągania budy uważam, że duża waga auta to akurat zaleta ;)

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam V6 3.0 mercedesa ze skrzynią automatyczną. Holuję takim zestawem od czterech lat swoją przyczepę bez najmniejszych problemów. Różnicą jest to, że mam to upakowane w jeepie grand cherokee WK. Spalanie w normie, moc z naddatkiem, super stabilność prowadzenia. Pancerny zestaw. Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w212 2.2 170KM 4x4 ciagam Knausa 550FSK i powiem ze o ile stabilnosc podczas jazdy jest ok to silnik jednak troche kuleje- masa budy prawie 1700. jak sie skonczy gwarancja to go zawirusuje i powinno byc o niebo lepiej. Wczesniej miałem v6 i to jest zdecydowanie lepszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 05:17, AgaMar napisał:

 Z jakim silnikiem masz auto? Jakie nadwozie? Jaką budkę ciągasz?

 

Ja po kilku latach ciągania budy uważam, że duża waga auta to akurat zaleta ;)

Dane auta oraz przyczepy w awatarze. Dla wyjaśnienia silnik 320 CDI  to pojemność 3222cm ,204 KM, 500Nm. Auto to sedan z pneumatycznym zawieszeniem. Przyczepa DMC 1190kg. DMC W211 320CDI 2260 kg. Wg. mnie to zestaw dla mnie idealny,komfortowy ,mocny ,szybki.

Ps. Wszystkim zainteresowanym kupnem MB W211 przypominam ,ze jest to auto klasy wyższej w związku z tym koszty obsługowe  przeglądów eksploatacyjnych są znacząco wyższe  niż aut  niższych klas. Dla przykładu do wymiany oleju w silniku potrzeba 7,5 litra oleju a nie np 4. Jeżeli chodzi o części do auta to nie ma żadnych problemów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2018 o 13:54, rafal11 napisał:

ja w212 2.2 170KM 4x4 ciagam Knausa 550FSK i powiem ze o ile stabilnosc podczas jazdy jest ok to silnik jednak troche kuleje- masa budy prawie 1700. jak sie skonczy gwarancja to go zawirusuje i powinno byc o niebo lepiej. Wczesniej miałem v6 i to jest zdecydowanie lepszy silnik.

Pewnie przesiadka z v6 robi swoje. U mnie taka sama cepa, 163km i chyba 320Nm z 2.0. Uważam, że to zrywny holownik ;) nawet wyprzedzam dość szybko.

Nie mniej marzy mi się 500NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy akurat E klasy natomiast widzę że ktoś holuje też e z 2.2. Zastanawiam się nad montażem Haka do S204 z 2012 i przebiegiem 80tys km skrzynia jedyna słuszna automatyczna 7g tronik. Ciekaw jestem jak to się sprawdzi bo pod butem 170KM i 400 NM. Jeżeli chodzi o model w211 to b.udany model o ile kupiony od pewnego kierowcy. Większość "perełek"  to kręcone trupy. Nie ma co się oszukiwać godne uwagi modele są zazwyczaj 10-20% droższe od pospolitego trupa.

 

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.