Skocz do zawartości

Obce dziecko uszkodziło przyczepę — jak się zachować?


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą dziewczynka wykurzyla taka duzą hulajnogą/skuterem elektrycznym w moją przyczepę.

Mama dziewczynki zobowiązała się pokryć straty ale co, jak, ile jej powiedzieć.

Nie ma OC na dzieci.

I co teraz z naprawą tego ?

IMG_20180808_111118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Są takie usługi jak naprawianie wgnieceń bez lakierowania,robiłem to u siebie ale w samochodzie, mechanik mówił mi ,że naprawiał nawet wgniecenia w lodówkach. Myślę ,że z przyczepami też sobie poradzą. Myślę, że warto dowiedzieć się - na telefon, mniej więcej ile by to kosztowało i po skalkulowaniu (koszty dojazdu, stracony czas itp. ) zarządzać  odpowiedniej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium na przyczepach nie naprawiają metodą PDR. Myślę że ta blach nie ma takiej pamięci kształtu.

Ogólnie to słaba sprawa bo wizualnie takie coś strasznie wkurza :mellow:, ale nie widzę rozsądnej metody naprawy tego. No chyba że byś klapę od luku bagażowego w tym miejscu był w stanie zainstalować, to wtedy bym wołał żeby dali kasę na ramkę do takich drzwiczek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wilk435 napisał:

A jakbym to zgłosił z OC ich samochodu?

Niby na jakiej podstawie? To już byłoby przestępstwo i próba wyłudzenia odszkodowania. Jedynie co możesz zrobić to porozmawiać czy na pewno nie mają jakiegoś OC. Często OC są dodawane do różnych produktów typu karty bankowe itp itd

1 minutę temu, Tomii napisał:

Aluminium na przyczepach nie naprawiają metodą PDR. Myślę że ta blach nie ma takiej pamięci kształtu.

Ogólnie to słaba sprawa bo wizualnie takie coś strasznie wkurza :mellow:, ale nie widzę rozsądnej metody naprawy tego. No chyba że byś klapę od luku bagażowego w tym miejscu był w stanie zainstalować, to wtedy bym wołał żeby dali kasę na ramkę do takich drzwiczek. 

 

Blacha jest gładka więc można to czymś wypełnić i pomalować i śladu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wilk435 napisał:

Dwa telefony do takich firm w pobliżu Sieradza i odmowa.

A jakbym to zgłosił z OC ich samochodu?

nie przejdzie.

Z polisy mieszkania / domu jeżeli ma na polisie OC w życiu prywatnym

jakby co mam już w ofercie na przyszłość Oc za posiadanie dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OC na dzieci nawet już korzystałem.

Blacha w tym miejscu jest cienka.bo za nią jest chyba drewno.

Ile im powiedzieć za wyrządzoną szkodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodnym i ważącym argumentem będzie wycena szkód dokonana przez specjalistę. Zakład który trudni się naprawą przyczep prowadzi Kolega z forum Andrewa1

 

Zatelefonuj do Kolegi Andrewa1, wyślij zdjęcia i poproś o wycenę naprawy (optymalnie byłoby na piśmie). Na podstawie takiej wyceny jesteś w prawie żądać odszkodowania opiewającego na wartość wyceny. Zaraz po zdarzeniu powinieneś spisać oświadczenie z rodzicami (takie jak przy kolizji samochodów) o stwierdzeniu winy dziecka i odpowiedzialności rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

ja bym zawołał 500zł

A skąd wiesz że to ich drugie dziecko :palacz: ?  No ale w sumie jeśli dostają +500 to jakoś to przełkną i wyjdą na zero :D

 

20 minut temu, wilk435 napisał:

Blacha w tym miejscu jest cienka.bo za nią jest chyba drewno.

A to gdzieś na przyczepie masz grubszą blachę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było, jest babol finansowo trudny do usunięcia.

również bym zaproponował 500zł na otarcie łez, flaszkę se kupisz i jakoś noc przeżyjesz.

Nazajutrz będziesz musiał się pogodzić z babolem bo każda próba naprawy te 500zł przekroczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest ciężka . W przypadku mojej przyczepy skończyło by się na oświadczeniu, naprawie z mojego AC i regresie ubezpieczyciela do Pani. Smutna sprawa, bo wyszłoby tego pewnie kilka tyś.

Druga opcja to jeździć dalej i nie patrzeć w tym kierunku :). Jak głupio by to nie brzmiało trzeba się pochylić nad drugą stroną, jeżeli te proponowane 500zł zrujnuje wakacje ludzi w namiocie i przekroczy 3 razy opłatę za pobyt to trzeba być człowiekiem i dać jakiś rabat :).  Jak stoją camperem Morelo to zaproponuj wymianę ściany bocznej na nową :).  I tak będziesz w plecy, bo zawsze będzie ruszana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilk435,

Oświadczenie matki, w której jest udokumentowane:

1. Przyznanie się do winy

2. Wskazanie miejsca (daty, miejscowości) uszkodzenia pojazdu

3. Kto uszkodził i kiedy w jakich okolicznościach i co (zrób zdjęcia)

niech Ci da swój dowód osobisty, wszystko spisz jak należy

Jak nie chce podpisać: wezwij policję i później sprawa cywilna

Edytowane przez enej (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.