Skocz do zawartości

Dylematy początkującego zapaleńca


glasgov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :hej:

W tym roku spełniałem jedno z marzeń dużych/małych chłopców i wybrałem się na wakacje cepką z wypożyczalni. Reszcie domowników ("gromowładna" i "córunia tatunia") taka forma spędzania wakacji baaardzo przypadła do gustu, do tego stopnia, że dwa tygodnie po powrocie wybraliśmy się na jeden z mazurskich kempingów z namiotem. Niestety tylko na weekend, bo na urlop już nie ma co liczyć. Ale nie o tym chciałem pisać ...

Mój holownik to ford mondeo mk IV 2.0 TDI kombi 131 KM. Posiadam również prawko B+E. Poszukuję przyczepy mniej więcej 5 metrowej o DMC 1300-1400 kg w granicach ok. 30k (raczej tych dolnych granicach :]).  Przyczepa już nie najmniejsza, a holownik może się nie spoci. Dajcie znać jeśli źle kombinuję. Założenie jest takie, że przyszłej mojej budki szukam raczej w komisach, niż u prywatnych właścicieli lub handlarzy "na dorobku". Wiem, że to jeszcze sezon wakacyjny, ale może koledzy będą mogli pomóc w ocenie poniższych ogłoszeń, a może uda się nawet podjechać i pomacać te budki na miejscu. Zamieszczam linki do ogłoszeń i niecierpliwie czekam na Wasze uwagi i komentarze (oby nie złośliwe :ee:)

https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-LMC-FAVORIT-475/4544

http://s-camp.pl/przyczepa-kempingowa-adria-unica-520/

https://www.alexcamp.pl/sprzedaz-przyczep-kempingowych/lmc/lmc-475/

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/uzywane-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-lmc-555k1

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/fendt-490-2007r

http://www.stamserwis.pl/[54].htm

Jeżeli którąś z ofert uznacie za atrakcyjną, postaram się o więcej fotek i będę miał prośbę o pomoc przy oględzinach na miejscu, ale nie uprzedzajmy faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Ja swojej szukałem 3 miesiące przeglądając tylko OLX. Z tego co zauważyłem w komisach z regułu jest od 30-50% drożej niż od prywatnych osób lub takich, które sprowadzają cepki z zagranicy. Ale to moje subiektywne odczucia. 

Czego oczekujesz od cepki? Łóżka piętrowe? Kabina z prysznicem? 

ps. cepkę polecam kupować poza sezonem. Bo teraz ceny, że łooo panie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że ceny komisowe są wyższe, ale liczę na to, że komis nie zwinie się z dnia na dzień i w razie "W" mam możliwość ubiegania się swoich praw konsumenta na podstawie rękojmi i gwarancji. To znaczy, u handlarza niby też, ale czy będzie odbierał telefony :niewiem:. Wyjątek, to cepka od forumowicza. Tutaj mam więcej zaufania, więc gdyby ktoś, coś .... to proszę dajcie znać.

Parametry w zasadzie opisałem, jeśli chodzi o układ to podkowa + francuzkie lub jeszcze lepiej podkowa + 2x1. Dzieci już raczej na wylocie - chłopak na studiach, córka może jeszcze z raz pojedzie ze starymi na wakacje. Tak więc budka dla dwojga. A ta podkowa, to w zasadzie tylko awaryjnie, gdyby trzeba było przenocować dodatkowych załogantów. Co do łazienki nie mam żadnych wybujałych wymagań - przez 2 tygodnie z łazienki korzystaliśmy tylko w trasie i ew. w nocy jak nie chciało się drałować do stacjonarnej na kempingu. Oczywiście lepiej mieć niż nie mieć, ale jest mi to obojętne, czy z tyłu, w środku, czy z przodu przyczepy. Jeśli chodzi o prysznic, to moja wyobraźnia nie obejmuje jak można lać wodą po ścianach w czymś tak delikatnym jak przyczepa kempingowa. Ale pewnie prysznic jest już standardem, więc nie ma o co kopii kruszyć - niech wisi :]

Co do sezonu, to oczywiście święte słowa, ale wolę zabrać się do tego wcześniej i poćwiczyć oraz poduczyć rzemiosła na podlinkowanych przyczepkach, niż potem "szukać z której strony dyszel w przyczepie":swieca: Wiem, że prawdziwa okazja może pojawić się dopiero w okolicach października, ale co mi szkodzi popróbować, a może jednak:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na kempingi, ale nie wykluczam od czasu do czasu postoju na dziko. Moje coroczne wyprawy rowerowe z sakwami to postoje na dziko, ale z "gromowładną" w przyczepce jakoś tego nie widzę, ale mogę się mylić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, glasgov napisał:

Mój holownik to ford mondeo mk IV 2.0 TDI kombi 131 KM. Posiadam również prawko B+E. Poszukuję przyczepy mniej więcej 5 metrowej o DMC 1300-1400 kg w granicach ok. 30k (raczej tych dolnych granicach :]).  Przyczepa już nie najmniejsza, a holownik może się nie spoci. Dajcie znać jeśli źle kombinuję.

Budżet jaki masz tzn. 30k pozwala już na zakup fajnej przyczepy. Holownik da radę spokojnie po płaskim i umiarkowanie pochyłym ? , jeśli masz dobrą technikę jazdy i samochód w dobrym stanie to powinieneś uniknąć przykrych niespodzianek.

5 godzin temu, glasgov napisał:

Założenie jest takie, że przyszłej mojej budki szukam raczej w komisach, niż u prywatnych właścicieli lub handlarzy "na dorobku".

To musisz być świadomy, że spotkasz się z fachowcami co przełoży się na oglądanie zdjęć pokazujących to co jest do pokazania ..., przyczep profesjonalnie przygotowanych ... (profesjonalnie czytaj w zależności od sytuacji zgodnie ze znaczeniem i odwrotnie), ... , bo firmy są różne. To nie znaczy, że nie można w komisach kupić "perełki" bo takie też u nich bywają.

Firma Alexcamp z Tomaszowa Mazowieckiego ma dobre opinie, dość dobre firma Center Camp z Bierunia. O reszcie nie mam zdania.

W ogłoszeniach masz LMC x 4, Adria x 1, Fendt x 1. Z tych firm dla mnie (moja subiektywna opinia) LMC jest faworytem, potem Fendt, Adria

Jak już pisałem " ... To musisz być świadomy, że spotkasz się z fachowcami co przełoży się na oglądanie zdjęć pokazujących to co jest do pokazania ..., przyczep profesjonalnie przygotowanych ... (profesjonalnie czytaj w zależności od sytuacji zgodnie ze znaczeniem i odwrotnie), ... ..."

i w tym kontekście napiszę Ci parę słów:

1 link: małe zdjęcia pokazujące czytelnie rozkład przyczepy ale żadnych szczegółów.

2 link: również poglądowe zdjęcia, które nie pokazują szczegółów

396359090_InkedScreenshot_2018-08-08PrzyczepakempingowaADRIAUNICA520-S-Camppl_LI.thumb.jpg.89dfe0fa05fe187fb5f3557ce8f7f9d7.jpg

Ten oznaczony silikon i okolicę trzeba obejrzeć, zobacz też szpary w okolicach mocowania toalety

3 link: bardzo dobrze zrobione zdjęcia poglądowe. Ta przyczepa przykuła moją uwagę

4 link:

Inkedoferta-przyczepy-uzywane-lmc-od-klienta-sjz-69eu-27.jpg-870-579-crop-1530712276-334748_LI.jpg.d8945160173d3e7f91df2d9c9dd66312.jpg

Te silikony trzeba obejrzeć z bliska.

 

Inkedoferta-przyczepy-uzywane-lmc-od-klienta-sjz-69eu-24.jpg-870-579-crop-1530712276-261379_LI.jpg.b28c57e739ddee0156dae7dc492d7d3b.jpg

Koniecznie sprawdzić oznaczenie 3 (to może być od wody ... )

 

Inkedoferta-przyczepy-uzywane-lmc-od-klienta-sjz-69eu-20.jpg-870-579-crop-1530712277-299825_LI.jpg.363e6c014a2b86645d34c09c12ce78f7.jpg

Te zatyczki nie są oryginalne

 

Inkedoferta-przyczepy-uzywane-lmc-od-klienta-sjz-69eu-19.jpg-870-579-crop-1530712277-279322_LI.jpg.e623936ee26d05df8c1804989ca4e8eb.jpg

Koniecznie sprawdzić pozycję 1 - szpara

Poza ty co oznaczyłem na pokazanych zdjęciach jest jeszcze kilka spraw w tej przyczepie.

5 link: również poglądowe zdjęcia, które nie pokazują szczegółów

308904258_InkedScreenshot_2018-08-08Przyczepykempingowe-czciakcesoriasprzedaskupwynajemkomis-FENDT4902007R_LI.thumb.jpg.61fc49161cd3e83d1225871b7b09effa.jpg

mała wada blatu

6 link: sposób oglądania i poruszania się po tej stronie irytuje mnie, może ktoś inny się wypowie

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zuczek napisał:

Holownik da radę spokojnie po płaskim i umiarkowanie pochyłym ? , jeśli masz dobrą technikę jazdy i samochód w dobrym stanie to powinieneś uniknąć przykrych niespodzianek.

Czyli rozumiem, że dobór holownika i przyczepy jest OK :yay:

15 godzin temu, zuczek napisał:

To musisz być świadomy, że spotkasz się z fachowcami co przełoży się na oglądanie zdjęć pokazujących to co jest do pokazania ..., przyczep profesjonalnie przygotowanych ... (profesjonalnie czytaj w zależności od sytuacji zgodnie ze znaczeniem i odwrotnie), ... , bo firmy są różne. To nie znaczy, że nie można w komisach kupić "perełki" bo takie też u nich bywają.

Rozumiem, że raczej powinienem skłaniać się ku ogłoszeniom osób prywatnych. One nie będą tak "fachowo" kamuflować niedociągnięć i braków swoich przyczep?

 

15 godzin temu, zuczek napisał:

W ogłoszeniach masz LMC x 4, Adria x 1, Fendt x 1. Z tych firm dla mnie (moja subiektywna opinia) LMC jest faworytem, potem Fendt, Adria

Jak już pisałem " ... To musisz być świadomy, że spotkasz się z fachowcami co przełoży się na oglądanie zdjęć pokazujących to co jest do pokazania ..., przyczep profesjonalnie przygotowanych ... (profesjonalnie czytaj w zależności od sytuacji zgodnie ze znaczeniem i odwrotnie), ... ..."

i w tym kontekście napiszę Ci parę słów:

Nie wiem czemu, ale ja też jakoś podświadomie ciągnę w stronę LMC:]

Natomiast jeśli chodzi o analizę ogłoszeń z linków: PEŁEN SZACUN:thank::brawo: Ja oglądam te fotki od 3 dni i nie dostrzegłem nic poza przybrudzoną listwą sufitową. Czy Ty czasem nie dorabiasz w CIA, NSA (albo innej kombinacji literek) przy analizie zdjęć szpiegowskich? W życiu sam nie zwróciłbym uwagi na wskazane przez Ciebie elementy.

Pytanie za 100 pkt. Czy w łazience w ogóle powinny być widoczne ślady silikonu lub jakiegokolwiek innego uszczelniacza?

Jeśli czas i obowiązki pozwolą, postaram się podjechać w weekend i pomacać przynajmniej część z tych przyczep. Przy okazji w realu przekonam się jak wyglądają prezentowane na zdjęciach fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Teoria mówi, że w karawaningu nigdy nie stosuje się silikonu. Jednak w łazience jest wilgoć (prysznic, mycie w brodziku itp). Niektóre przyczepy mają konstrukcję łazienki zrobioną tak, że ściekająca woda będzie zawsze tam, gdzie powinna. Tyle, że czas robi swoje i zdarza się, że woda cieknie gdzie chce, a nie gdzie przewidział producent. No i właściciel przyczepy zaczyna kombinować. Jak wie, że silikon g...uzik daje, to z niego zrezygnuje na rzecz uszczelniaczy. Jak tego nie wie - to zapaćka silikonem, "bo w domu pomogło". W takiej sytuacji pozostaje dobre sprawdzenie, czy zabezpieczył PRZED wystąpieniem problemu (i mu się nie udało, ale problemu nadal nie ma), czy też Po zauważeniu problemu i przyczepa już podmokła, a silikon wyłącznie ukrywa poważny problem. Więc kupując przyczepę, jak widzisz silikon, to znaczy, że należy to miejsce dokładnie obejrzeć i sprawdzić dlaczego ona tam jest. Producent go tam nie wcisnął (cokolwiek by nie mówił sprzedający). Czy natomiast producent stosuje w nowych przyczepach w łazience jakiekolwiek uszczelniacze - raczej w miejscach widocznych - nie. Ale może wypowiedzą się tu jeszcze bardziej doświadczeni, którzy widzieli więcej nowych przyczep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu - nie chciałbym podważać, ale jesteś pewny, że jest to silikon? Z praktyki wiem, że ten materiał praktycznie odchodzi od prawie każdej powierzchni, jeśli jest ona ruchoma. O co w kempingu nie trudno. A może nie tyle silikon ile uszczelka, która doczepiona jest do jednej części i tylko zakrywa dolną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizy chemicznej nie robiłem ale potrafię rozróżnić silikon od usczelniacza butylowego czy poliuretanowego ;)

wg mnie w nowych knausach występuje silikon w łazience i przy ramce zewnętrznej kasety, wieczorem mogę zrobić zdjęcia w dwóch rożnych przyczepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzu! Ja nie potrzebuję dowodu, ja tylko się upewniam :) To po prostu podważa moją teoretyczną wiedzę :) Więc pozostaje mi tylko odszczekać, że występowanie silikonu jest dowodem na grzebalstwo. Jest sugestią dokładniejszego sprawdzenia, ale może być oryginalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są jakieś uszczelniacze z silikonem. Już chyba kiedyś @zuczek mnie uświadomił o tym co się stosuje w łazienkach, bo też byłem przekonany, że się silikonu nie stosuje, a jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.