Skocz do zawartości
pawelecc

Wtyczka zasilająca CEE 230V kątowa z gniazdem 230V z uziemieniem.

Rekomendowane odpowiedzi

pawelecc

Witam . Chciałem sie dopytać doświadczonych kolegów o wtyczkę zasilająca CEE 230V kątowa z gniazdem 230V. Chodzi mi o to abym miał prąd na zewnątrz przyczepy(smażenie ryb na kuchni elektrycznej , dodatkowa lodówka do piwa) i chcę zastosować taką wtyczke jak poniżej lecz widzę że one nie maja uziemienia na bolec. Spotkał ktoś się aby miały takie wtyczki uziemieniena bolec?

849806f643bcbf120407360cdaa6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

To jest gniazdo z uziemieniem właśnie. Taki typ gniazda nazywa się "Schuko". Te dwie blaszki (u góry i na dole) to jest właśnie uziemienie. I taki jest standard w karawaningu. Do tego wkładasz wtyczkę uziemieniem, praktycznie każda obecnie wtyczka ma uziemienie na bolec + uziemienie do standardu "Schuko":

image.png.5b1316b549a8cb270f7253cb1caa9a73.png 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
infer
Witam . Chciałem sie dopytać doświadczonych kolegów o wtyczkę zasilająca CEE 230V kątowa z gniazdem 230V. Chodzi mi o to abym miał prąd na zewnątrz przyczepy(smażenie ryb na kuchni elektrycznej , dodatkowa lodówka do piwa) i chcę zastosować taką wtyczke jak poniżej lecz widzę że one nie maja uziemienia na bolec. Spotkał ktoś się aby miały takie wtyczki uziemieniena bolec?
849806f643bcbf120407360cdaa6.jpeg.54f77daf5f12406097561a7252d22374.jpeg
To gniazdo typu schuko. Uziemieniem są dwie blaszki, a nie bolec tak jak w najbardziej popularnych gniazdach. Zmień wtyczkę w odbiorniku i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawelecc

Super! Dzieki za pomoc!!! Już mnie oświeciło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Jak będziesz coś robił, to zajrzyj jeszcze do tego tematu - znajdziesz tam większość informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi