Skocz do zawartości

Zakup przyczepy


Gofr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

Przed chwilą chciałem Tobie napisać aby kupić tą mała przyczepkę i podwójny przedsionek z rozwinięciem tej myśli ale po chwili namysłu stwierdzam, że to poroniony pomysł bo u Ciebie liczy się każdy kilogram do DMC ...

Aby czerpać radość z wypoczynku (1. z udziałem przyczepy, 2. zakładając, że zmiana samochodu nie wchodzi w grę) musisz poszerzyć uprawnienia.

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że lekarz tak z własnej inicjatywy i poczucia obowiązku osobę w okularach "zadenuncjował" i dodatkowo wskazał konieczność odebrania posiadanych uprawnień. Że finalnie do tego doszło ... Lekarze to też ludzie ...

Można mieć duże i grube okulary ale jeśli mając je jesteś w stanie funkcjonować w codziennym życiu, prowadzisz samochód i nie masz historii wypadkowej, ty wiesz, że WIDZISZ w tych okularach dobrze, to co więcej potrzeba ? To argument "za".

Udaj się do swojego lekarza rodzinnego albo znajomego, zaprzyjaźnionego, rekomendowanego przez innych jako życzliwego, itp ... , powiedz o swojej potrzebie i poproś o wskazanie LUDZKIEGO lekarza, który zajmuje się badaniami kierowców. Nie daje wiary, że po badaniu, nawet jeśli twoja wada wzroku jest poważna lekarz nadgorliwie doprowadzi do utraty posiadanych uprawnień, myślę, że co najwyżej odmówi wystawienia aprobaty dla poszerzenia uprawnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez owijania w bawełnę.

Przy tym holowniku i uprawnieniach nie masz żadnych szans na 4-ry osoby i przyczepę z łazienką /rozumiem normalną łazienką a nie wnęką do umycia łapek sznaucerka?/.

Cudów nie ma bez zbytecznego dorabiania   teorii.

Popieram w całej roziągłości wypowiedź poprzednika - zuczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jarosław69 napisał:

Bez owijania w bawełnę.

Przy tym holowniku i uprawnieniach nie masz żadnych szans na 4-ry osoby i przyczepę z łazienką /rozumiem normalną łazienką a nie wnęką do umycia łapek sznaucerka?/.

Jak nie ma? :) Coś się znajdzie. Jeśli kryterium to łazienka, 4 osoby i DMC 750 kg to są do wyboru dwie przyczepy.

Knaus Travelino, ale tanio nie będzie, bo taki Knaus kosztuje około 75k zł.

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-Travelino-400-QL-18-Neuheit-Sofort-900/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:travelino,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/266032496.html

Z tańszych jest Adria Aviva 360 DK, która może mieć nawet 5 miejsc do spania - w standardzie ma 4 miejsca. Oczywiście ma także łazienkę. Taką Adrię nową można kupić za około 45k zł.

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-Aviva-360-DK-Aviva-360-DK-SOFORT/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:400,mld:aviva+360+dk,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/250680944.html

Godzinę temu, zuczek napisał:

Witaj

Przed chwilą chciałem Tobie napisać aby kupić tą mała przyczepkę i podwójny przedsionek z rozwinięciem tej myśli ale po chwili namysłu stwierdzam, że to poroniony pomysł bo u Ciebie liczy się każdy kilogram do DMC ...

Ale przedsionek można wozić przecież w aucie. Nie trzeba wciskać go do przyczepy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, zuczek napisał:

Witaj

Przed chwilą chciałem Tobie napisać aby kupić tą mała przyczepkę i podwójny przedsionek z rozwinięciem tej myśli ale po chwili namysłu stwierdzam, że to poroniony pomysł bo u Ciebie liczy się każdy kilogram do DMC ...

Ale przedsionek można wozić przecież w aucie. Nie trzeba wciskać go do przyczepy. 

Tak jest, można.

Tyle, że to ciągle będzie "walka" o zasoby przy czterech osobach: ograniczone przestrzenie wolnego miejsca vs. DMC pojazdu vs. DMC przyczepy vs. DMC zespołu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zuczek napisał:

Tyle, że to ciągle będzie "walka" o zasoby przy czterech osobach: ograniczone przestrzenie wolnego miejsca vs. DMC pojazdu vs. DMC przyczepy vs. DMC zespołu ...

Oczywiście, że będzie walka. Dlatego na początku już napisałem, że jest możliwość kupna przyczepy do 750 kg, ale trzeba się liczyć z samymi kompromisami. Bo dla 4 osób nie będzie to na pewno komfortowe. Ale po prostu coś za coś. Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gofr napisał:

Chodzi o to że mam problem z wzrokiem Noszę okulary bardzo mocne i żaden lekarz nie podbije mi papierka na kolejne prawo jazdy a mam znajomego który miał brawo jazdy na B i chciał zrobić na C mając kłopot z wzrokiem i baba napisała pismo ze jest nie zdolny nawet na B i stracił prawko Dla tego wolę nie ryzykować 

Spróbuj B96. To tylko 200 PLN za egzamin, w orzeczeniu zalecenia do jazdy w okularach, a twoje możliwości holowania wzrosną do 4250 DMC zestawu.

Edytowane przez glasgov (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, glasgov napisał:

Spróbuj B96. To tylko 200 PLN za egzamin, w orzeczeniu zalecenia do jazdy w okularach, a twoje możliwości holowania wzrosną do 4250 DMC zestawu.

Tego jakoś nie czaję. Czytam na czym polega egzamin na B96 i to samo miałem jak robiłem BE....

Edytowane przez enej (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gofr napisał:

Już miałem doczynienia z dobrym lekarzem który przedłużył mi badania na prawo jazdy kosztowało mnie to 800zł Niestety ale będę musiał znów iść do nie go i podnieść kwalifikacje

W przypadku lekarza, którego odwiedziłeś i za 800 PLN dokonałeś aktualizacji badań to pojęcie "dobry" staje się określeniem względnym ... Może idź do innego ("dobrego inaczej" przekornie napiszę) ? Badanie wykonane prywatnie (badanie to zbyt duże słowo ...) w miejscowości, w której mieszkam kosztuje 100,00 PLN (robiłem nie tak dawno na okoliczność uprawnień  B + E).

19 minut temu, Gofr napisał:

Niestety ale będę musiał znów iść do nie go i podnieść kwalifikacje 

Nie "muś" tylko rozchmurz się i "chciej" a jak już będziesz miał badanie to rozważ czy nie wykorzystać tej okazji do zrobienia uprawnień B + E bo to może się Tobie przydać w życiu nie tylko do karawaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zuczek napisał:

W przypadku lekarza, którego odwiedziłeś i za 800 PLN dokonałeś aktualizacji badań to pojęcie "dobry" staje się określeniem względnym ... Może idź do innego ("dobrego inaczej" przekornie napiszę) ? Badanie wykonane prywatnie (badanie to zbyt duże słowo ...) w miejscowości, w której mieszkam kosztuje 100,00 PLN (robiłem nie tak dawno na okoliczność uprawnień  B + E).

Popieram zarówno opinię w zdaniu pierwszym, jak i cenę. U mnie cena za "badanie" tak sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.