Skocz do zawartości

Zakup przyczepy


Gofr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie Potrzebuje małej pomocy Chciałbym zakupić przyczepę 4 osobową z łazienką jadnak nie mam za bardzo pojęcia na temat przepisów Mam samochód VW Touareg 2,5 tdi I prawo jazdy kat B Potrzebuje informacji jaką przyczepę mogę ciągnąć Samochód waży 2269kg w dowodzie jest F.1 2850kg

F.2 2850kg

O.1 3500kg

O.2 750kg

Chiałbym się dowiedzieć ile powinna kg ważyć przyczepa i DCM Jeśli kogoś uraziłem moim postem to bardzo przepraszam ale jestem zielony w temacie Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przepraszaj, poszukaj. DMC przyczepy pomnożone x1.33 nie może wyjść wiecej niż DMC holownika, czyli u Ciebie 2100kg, oczywiście prawo jazdy B+E i Viatoll.

 

Oczywiscie pod warunkiem że suma DMC przyczepy i samochodu nie przekroczy F3 z DR, czyli maksymalnej masy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kat. E to nie przerażaj się. Kurs zrobiłem w 2 tyg., czekanie na egzamin 4 dni, czekanie na nowe PJ 7 dni roboczych. 

Najgorsze koszta, bo to wydatek rzędu około 1800 zł, ale przecież później nikt Ci tego nie odbierze :) (chyba że zasłużysz ;))

Edytowane przez enej (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gofr napisał:

Witam wszystkich serdecznie Potrzebuje małej pomocy Chciałbym zakupić przyczepę 4 osobową z łazienką jadnak nie mam za bardzo pojęcia na temat przepisów Mam samochód VW Touareg 2,5 tdi I prawo jazdy kat B Potrzebuje informacji jaką przyczepę mogę ciągnąć Samochód waży 2269kg w dowodzie jest F.1 2850kg

F.2 2850kg

O.1 3500kg

O.2 750kg

Chiałbym się dowiedzieć ile powinna kg ważyć przyczepa i DCM Jeśli kogoś uraziłem moim postem to bardzo przepraszam ale jestem zielony w temacie Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź 

 

17 minut temu, enej napisał:

Co do kat. E to nie przerażaj się. Kurs zrobiłem w 2 tyg., czekanie na egzamin 4 dni, czekanie na nowe PJ 7 dni roboczych. 

Najgorsze koszta, bo to wydatek rzędu około 1800 zł, ale przecież później nikt Ci tego nie odbierze :) (chyba że zasłużysz ;))

Niestety nie mogę zrobić kat E siła wyższa dla tego muszę szukać przyczepy na B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gofr napisał:

 

Niestety nie mogę zrobić kat E siła wyższa dla tego muszę szukać przyczepy na B 

Tu masz dokładnie wytłumaczone co możesz na daną kat. wozić: http://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/kategorie-prawa-jazdy/b.html

11 minut temu, Gofr napisał:

 

Niestety nie mogę zrobić kat E siła wyższa dla tego muszę szukać przyczepy na B 

ps. a jakie masz w dowodzie rej. F3 i G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gofr napisał:

F. 3 nie mam nic 

G 2269

Słabo to widzę :) Jakaś malutka przyczepa, z DMC maks 900 kg z pełnym załadunkiem, właściwie z pasażerami w holowniku i malutkim bagażem podręcznym :)

Akumulator, stoły, krzesła, słoiki, butle gazowe wyślij kurierem DPD :)

ps. jacekzoo dobrze prawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że mam problem z wzrokiem Noszę okulary bardzo mocne i żaden lekarz nie podbije mi papierka na kolejne prawo jazdy a mam znajomego który miał brawo jazdy na B i chciał zrobić na C mając kłopot z wzrokiem i baba napisała pismo ze jest nie zdolny nawet na B i stracił prawko Dla tego wolę nie ryzykować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gofr napisał:

Chodzi o to że mam problem z wzrokiem Noszę okulary bardzo mocne i żaden lekarz nie podbije mi papierka na kolejne prawo jazdy a mam znajomego który miał brawo jazdy na B i chciał zrobić na C mając kłopot z wzrokiem i baba napisała pismo ze jest nie zdolny nawet na B i stracił prawko Dla tego wolę nie ryzykować 

skąd jesteś i gdzie chciałbyś zaciągnąć przyczepę i ile razy do roku?

możesz zawsze kogoś stąd z uprawnieniami BE lub B96 poprosić, żeby zaciągnął Ci cepkę na miejsce a później odholował, tak ludzie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku, prawo jazdy i DMC auta uprawniają do holowania przyczepy lekkiej (max. DMC 750 kg). DMC zestawu (suma F1 z dowodu auta oraz DMC przyczepy) przekroczy 3,5 t i musisz mieć Viatola.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gofr napisał:

Mieszkam w okolicy Gliwic che przyczepą z rodziną po Polsce pojeździć głównie w weekend 

To nie lepiej kupić kampera w takim przypadku?

https://www.olx.pl/oferty/q-kamper/?search[filter_float_price%3Afrom]=50000&search[filter_float_price%3Ato]=80000

Edytowane przez enej (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gofr napisał:

Mieszkam w okolicy Gliwic che przyczepą z rodziną po Polsce pojeździć głównie w weekend 

No to tylko przyczepa lekka do 750 kg, bo taką możesz holować obecnym pojazdem mając uprawnienia kat. B. Oczywiście nie oczekuj, że do 750 kg znajdziesz coś dużego. Tutaj już w grę wchodzą same malutkie kompromisy. 

Z przyczep lekkich do 750 kg kupisz:

  • Adria Aviva 360 DK/DD
  • Sterckeman Easy 340CP
  • Sterckeman STARLET 330CP
  • Caravelair ALBA 340
  • Caravelair Antares 335
  • Knaus Travelino
  • Niewiadów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź 

12 minut temu, enej napisał:

Jest zbyt duża różnica w cenie pomiędzy przyczepą a kamperem na którego nie bardzo mnie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.