Skocz do zawartości

Sprzęt RTV w przyczepie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszem w użytkowaniu przyczepy kempingowej. Jednak chciałbym wprowadzić trochę zmian. Na początek zamontowanie systemu audio (celowo przez mała "a&quot ;) - czyli radio samochodowe 12V + głośniki. Zawsze mówię - korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań. Może już ktoś to robił u siebie i może udzielić fachowych porad technicznych.

1. Jaką i jak podłączyć antenę. Naturalnie samochodową, ale montując do dachu samochodu mamy od razu (-) masę, a jak sobie z tym poradzić w przyczepie?

2. jakiś fajny zestaw radio 12V (samochodowe) + głośniki, gdzie i jak zamontować ? Może fotorelacja, itp.

3. później przyjdzie czas na zestaw TV (LCD + antena)

Wdzięczny za wszelkie porady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masę na antenie samochodowej będziesz miał z masy odbiornika. Glośniki najlepiej takie od komputera. Można je rozebrać i przykręcic np. za zasłonkami, potem złożyć. Jeżeli nie zależy Ci na dyskotece w przyczepie to taki zestaw w zupełności wystarczy. Ja w swojej mam coś takiego. Antene zamontowałem pod plasikową pokrywą kufra i wszystko gra. Na więcej na pewno sie nie zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałęm radio samochodowe, antenę taką jak się przykleja do szyby, ale nie montowałem jej na stałe, więc na kempingu mogę ją sobie dowolnie ustawiać. Ponieważ lubię muzykę w dobrej jakości to zamontowałem kolumny od starej wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przed zamontowaniem radia w przyczepie każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć czego oczekuje od jakości dźwięku, który będzie później słyszalny.Moje ucho jest wymagające jeżeli chodzi o jakość dźwięku (nie mówię tu o mocy, ale o jakości) i nie zgodzę się z tezą, aby umieszczać głośniki za firanką lub zasłonką. Te tkaniny są dźwiękochłonne i ,,zatrzymują'' dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z tezą, aby umieszczać głośniki za firanką lub zasłonką. Te tkaniny są dźwiękochłonne i ,,zatrzymują'' dźwięk.

 

Jak chce posłuchac jakościowo dobrej mozyki to słucham jej w domu na dobrym sprzęcie. W Przyczepie wystarczy mi szemrząca muzyka lub dobrze zrozumiały głos. A to co zrobiłem spełnia moje oczekiwania i basta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowalem radio wewnątrz gdyz miałem jedno wolne a po drugie slucham je gdy jestem juz w łóżku ale jeszcze niechce Mi sie spac tzn. około 22.00 a w ciągu dnia mam przenośne i tak naprawdę slucham tylko wiadomości gdyż wolę słuchać przyrody i śpiew ptaków które mam blisko na drzewach i które w maju i czerwcu mają gody i wychowują młode a nie ma odgłosu hałasujących ludzi gdyż jeszcze jesteśmy sami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam temat zamontowania radia i doszedłem do wniosku, że w okapie nad zlewozmywakiem mam miejsce (chyba na radio) bo czegoś tam brakuje jest po prosu dziura zajrzałem tam i znalazłem kabel antenowy, który ma wtyk samochodowy a antena wyprowadzona jest na dachu i w domu znalazłem radyjko pod meble kuchenne, które ma zegarek i chcę to zamontować ale to chodzi na 230 V tylko jakość będzie kiepska z jednego głosniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE zgodzę się z tezą, aby umieszczać głośniki za firanką lub zasłonką. Te tkaniny są dźwiękochłonne i ,,zatrzymują'' dźwięk.

 

Jak chce posłuchac jakościowo dobrej mozyki to słucham jej w domu na dobrym sprzęcie. W Przyczepie wystarczy mi szemrząca muzyka lub dobrze zrozumiały głos. A to co zrobiłem spełnia moje oczekiwania i basta.

pozdrawiam

 

Jeżeli cytujesz moją wypowiedź, to proszę, rób to sumiennie.

Jedno słowo NiE całkowicie zmienia sens zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

 

Jeśli chodzi o antenę do TV to używam i jestem bardzo zadowolony z anteny dookólnej tzw. KORONY zdaje egzamin nawet w najgorszych do odbioru miejscach . Oczywiście zdarzyło mi się nie raz w jakiejś wielkiej dziurze niemieć nic , ale na to już nie ma rady jedynie satelita . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam trochę "wypasione" :) (CD, MP 3, DVD ) zamontowane w górnych szafkach nad małym spaniem. Posiada pilota, więc nie muszę wstawać , chyba że muszę zmienić płytę. Głośniki u góry w narożnikach przyczepy.

post-57460-imported-ea98a7b8-362f-4618-9b03-5622c4f055a8_thumb.jpg

post-57460-imported-a0010043-1083-40b8-9d90-81527123a1c2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.