Skocz do zawartości

Sprawdzone ogrzewanie w przyczepie


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupiłem niewielki grzejnik o mocy 400 W z termostatem i jak na razie też dobrze sie sprawdził. Ponieważ jest szerszy niż listwy i przeszkadza trochę w poruszaniu sie po przyczepie, zamocowałem dwa wieszaki wykonane z drewna na dolnej części szafy i wieszam go tyko wtedy kiedy jest używany - przeważnie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od ponad 10-ciu lat używam do ogrzewania przyczepy itp.pomieszczeń piecyków ZIBRO kamin które są opalane naftą.Zuzywają ok.100 gr.nafty na godzinę i są najskuteczniejsze i najekonomiczniejsze z tych jakie znam.Ich szczegółowy opis znajdziecie na www.zibro.pl ; tam też są podane punkty sprzedaży.Warto też zajrzeć na www.ogrzewanie.istore.pl gdzie znajdziecie ciekawe urządzenia klimatyzacyjne. Ten wariant ogrzewania stosuję zimą (i jesienią) w miejscach gdzie nie ma żadnego dostępu do prądu.Doba grzania kosztuje mniej niż opłata za ew.podłaczenie do prądu.Nigdy przez dobę nie zużyłem więcej niż 1-1.2 l nafty.Używam dwa takie piece (jeden w domu) i podziwiam ich niezawodność.Zywotność tych piecyków wynosi ponad 50 lat.Pozdrawiam - Robin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubię ciepło, a nie lubię jak w kamperze temp. spadnie mi poniżej 20 st. Do jej podniesienia słuzy mi ogrzewanie gazowe z dmuchawą rozprowadzającą równomiernie ciepło. Jako zapasowe źródło ciepla służy mi cichobiezna farelka z termostatem i jest OK. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zapasowe źródło ciepla służy mi cichobiezna farelka z termostatem i jest OK. :]

Mam nadzieję, że nie pozostawiasz jej bez kontroli i nie śpisz w nocy przy włączonej :]

 

Tak czasami używam w nocy i śpię spokojnie. Musi być tylko umieszczona w odpowiednim miejscu. Producent gwarantuje pełne bezpieczeństwo. To by było bez sensu gdybym miał pilnować. Bezpiecznik bardzo czuły, a przytkanie wlotu powietrza jednorazową serwetką natychmiast wyłącza. Może jakieś tam niebezpieczeństwo istnieje, ale który sposób ogrzewania jest absolutnie bezpieczny. A w chlodnej porze roku ogrzewanie chodzi na okrągło. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 10-ciu lat używam do ogrzewania przyczepy itp.pomieszczeń piecyków ZIBRO kamin które są opalane naftą.Zuzywają ok.100 gr.nafty na godzinę i są najskuteczniejsze i najekonomiczniejsze z tych jakie znam.Ich szczegółowy opis znajdziecie na www.zibro.pl ; tam też są podane punkty sprzedaży.Warto też zajrzeć na www.ogrzewanie.istore.pl gdzie znajdziecie ciekawe urządzenia klimatyzacyjne. Ten wariant ogrzewania stosuję zimą (i jesienią) w miejscach gdzie nie ma żadnego dostępu do prądu.Doba grzania kosztuje mniej niż opłata za ew.podłaczenie do prądu.Nigdy przez dobę nie zużyłem więcej niż 1-1.2 l nafty.Używam dwa takie piece (jeden w domu) i podziwiam ich niezawodność.Zywotność tych piecyków wynosi ponad 50 lat.Pozdrawiam - Robin :]

 

A nie robi się wtedy zbyt wilgotno, tak jak przy ogrzewaniu (podobnego typu) gazowym ?? Pytam, bo jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i fajnie wygląda, ale ja głównie używam ogrzewania do wysuszenia wilgoci i nie wiem czy takie zda egzamin.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpicznik jest niestety bardzo zawodny. W zimowym okresie często zdarzają się dramaty, zawsze ludzie tak mówią, są pewni a jednak...

Nie śpij przy tym :]

 

Dziękuję za przestrogę, ale podaj mi inne bezpieczne rozwiązanie, zaznaczyłem, że nie lubię zimna. Pozdrawiam. Czy Robina rozwiązanie jest dobre? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za przestroge, ale podaj mi inne bezpieczne rozwiazanie, zaznaczylem, ze nie lubie zimna. Pozdrawiam. Czy Robina rozwiazanie jest dobre? :]

Nie ma bezpiecznych rozwiazan, jezeli nie stoju sie sie ich prawidlowo. To, ktore Ty wybrales jest najbardziej zawodne z mozliwych, farelki wywolaly juz tyle pozarow, ktore pochlonely ofiary :]

Na temat ogrzewania robinowego trudno sie wypowiedziec nie widzac go :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam ML i baji02.O jakiejkolwiek wilgoci nie ma mowy.Ciepło robi się po 2-3min.Czy zda to egzamin u Ciebie - nie wiem.W-g moich ocen rozwiazanie jest rewelacyjne.W Japonii jest w powszechnym użyciu (domki drewniano-papierowe).No i ma jeszcze jedną zaletę: jest romantyczne.Zabiorę je ze sobą na zlot to się przekonacie.Używam 2 szt.od jesieni 1995r.A jeden w domu - "robi" za kominek.

Pozdrawiam - Robin :] "karawana jedzie dalej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odswiezam temat.

 

Super pomysl z tymi listwami. Tez u siebie w vanie zastosuje, ale z braku miejsca, wejda mi tylko 2 sztuki 90W lub 1 sztuka dluga 180W.

 

Tu linki do takich listew - bez problemu do nabycia:

 

http://www.owel.pl/index.html - do koloru, do wyboru w tym rowniez spory wybor regulatorow temp.

 

http://www.mikroenergetyka.com.pl/?co=sklep&rodzaj=&dzial=27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.