Skocz do zawartości

Sprawdzone ogrzewanie w przyczepie


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

Na prosbe Marka z Klubu Kompas wykonalem zdjecia ogrzewania w mojej Knausicy, zapodaje, moze ktos sobie podpatrzy

 

Dwsie listwy polaczone ze soba

ogrzewanie1gy4.th.jpg

 

podlaczenie znika i pojawia sie dopiero przy listwach po drugiej stronie

ogrzewanie2ja2.th.jpg

 

widok na calosc

ogrzewanie3if8.th.jpg

 

Nie, nic nie szkodzi, ze przykryte jest lozkiem, ogrzewanie dalej spelnia swoja role :-)

ogrzewanie4kw6.th.jpg

 

po drugiej stronie jest po jednej listwie

ogrzewanie5xn0.th.jpg

 

calosc sterowana jest termostatem za 60zl kupionym w markecie budowlanym. Z tylu jest kostka do podlaczenia przewodow.

ogrzewanie6fi2.th.jpg

 

a potem kable w listwie leca juz do bezpiecznikow

ogrzewanie7jf8.th.jpg

 

Kazda listwa ma 90W i 45cm dlugosci, mozna jeszcze gdzieniegdzie kupic listwy 90cm o mocy 180W. Jedno jest pewne, malo kto albo juz nikt tego nie produkuje i coraz ciezej listwy mozna kupic :hmm:,

Ja zastosowalem szesc i jest to wystarczajace, w niewiadowce mialem trzy i tez zdalo egzamin. Mocowane byly rowniez na boku lozka, tego na wprost wejscia, tak, ze jedna listwa wchodzila pod lozko.

U mnie w Klubie kazdy bez wyjatku posiada od lat ten system ogrzewania i nikt nie narzeka. To dobry, bezpieczniejszy i tanszy od "farelek" sposob na ogrzewanie przyczepy. POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

Bardzo fajne rozwiazanie, ale najbardziej mi sie podoba ta foczka na polce nad telewizorem - moja mlodsza corcia w tym roku kupila calkiem podobna sobie na Helu. :hmm:

Pozdrawiam

Ta tez jest z Helu :hmm:

 

Wyglada ladnie .

Z ciekawosci tylko zapytam jak czesto tego uzywasz i jaka jest wtedy temperatura na zewnatrz?

Uzywam tego wczesna wiosna i jesienia, nawet w tym sezonie w sierpniu juz sie przydalo kiedy noc byla zimna i deszczowa. Nastawiam termostat przewaznie na 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze listwy sa przykrecone do bokow lozek, ktorych pokrywa jest jest szersza o jakies 7cm, wiec ciezko nawet przypadkowo doknac to chocby kostka a lydka to juz wogole. Listwa ma swoja temperature mimo wszystko ale dotkniecie nie powoduje od razu poparzenia.

Zawsze mozna przyjechac do mnie na piwko i sprawdzic organoleptycznie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego - bo się zastanawiałem jak by to u mnie w łazięce zamontował - a wiadomo łazienka dość ciasna i musiało by to być na ścianie w miejscu gdzie możliwe było by dotknięcie :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozwiązanie, ale najbardziej mi się podoba ta foczka na półce nad telewizorem - moja młodsza córcia w tym roku kupiła całkiem podobną sobie na Helu. :hmm:

A u mnie w domu jest taka z Władysławowa :hmm: Zresztą jak zauważyłem napis jest na rzepie, więc można zmianiać.

 

Co do listew to my mieliśmy w niewiadówce 1 metrową i 2 po pół. Metrowa była pod większym łóżkiem, a połówki na dolnej, bocznej części szafy (od strony wejścia). Nad listwami na szafie był wieszak i jak coś wisiało a ogrzewanie pracowało to mieliśmy suszarkę :] .

 

Jest to nadal dostępne w sprzedaży - widziałem gdzieś w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego - bo się zastanawiałem jak by to u mnie w łazięce zamontował - a wiadomo łazienka dość ciasna.

Łazienka odpada !!! Listwy są na 230 V i nie są wodoszczelne !!!

Poza tym w środku jest zwykły drut grzejny, potrafią się nieźlne nagrzać więc trzeba uważać żeby coś co się może np stopić nie było w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazienka odpada !!! Listwy sa na 230 V i nie sa wodoszczelne !!!

I tu sie trudno nie zgodzic

 

Poza tym w srodku jest zwykly drut grzejny, potrafia sie niezlne nagrzac wiec trzeba uwazac zeby cos co sie moze np stopic nie bylo w poblizu.

Tu bym polemizowal, az takiej tragedii nie ma.

Mimo wsio jest to dobre i jak wspominalem tanie rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tragedi nie ma, ale podczas grzania ręki dłużej nie przytrzymasz.

Wydaje mi się, że mówimy o tym samym modelu - chociaż termostat jest inny.

 

Najlepsze jest to, że pracuje bezgłośnie i termostat załącza jak temperatura jest za niska - można zostawiać na noc włączone profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.