Skocz do zawartości

Transformator


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema dzisiaj walczyłem z podłączeniem radia do przyczepy i wykombinowałem to tak : jak podłączam pod akumulator działa ale do pewnej głośności i sie wyłącza wygląda to tak ja by za mało prądu było po chwili się włącza i gra tak samo jak wcześniej to spoko ale podłączyłem to w taki sposób że wpiąłem się kablami w kable pompki i każdy wie że pompka działa nawet jak się podłączy pod 220v bo jest transformator i przerabia napięcie na 12v i teraz Pytanie czemu radio nie gra po podłączeniu 220v ??? po sprawdzeniu prąd w tych kablach jest może za małe napięcie daje transformator a może za duży pobór prądu potrzebuje radio samochodowe sony??? może ktoś taki numer przerabiał :piwko::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie urządzenia RTV typu TV LCD czy radio podlączam do 220 v i nie mam problemów , gdybym nie miał 220 v a potrzeba by była to zastosowałbym przetwornicę 12 - 220 tzw inwerter i też do 220 v , to samo z lodówką . na 12 v to tylko prąd żre a przez przetwornicę mam 220 v i chłodzi w trakcie jazdy aż miło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek - Twój tekst jest dokładnie niezrozumiały. Nie znam odłamu polszczyzny którą się posługujesz. Przetwórz to na język którym posługiwał się Mickiewicz pisząc Pana Tadeusza. Podziel na zdania i wtedy Twój post stanie się jasny dla zwykłego śmiertelnika. Ciężko odpowiadać na problem którego nie można zrozumieć czytając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie jest to dobry pomysł podłączać się pod przewody pompki mogą być spadki napięcia a co do 220V może być problem z prostownikiem napięcie jest słabo stabilizowanie więc radzę prosto pod akumulator on jest też ładowany jak masz 220V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem , przy tym pompka chodzi na fabrycznie zamontowanym w przyczepce transformatorze, a radio na drugim ( po poprzednich właścicielach- holendrach) , i gdy radio chce z 230 V poprzez ten transformator i dam głośniej wyłacza sie , wiec przestałem się tym bawic i radio podłączyłem pod akumulator, nie dochodząc jaka to przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa ale do pewnej głośności i sie wyłancza wygląda to tak ja by zamało prądu było po chwili się włancza

 

Czytając post Miśka kilka rzeczy przychodzi mi do głowy:

1.logo.jpg

Pisał o tym Lepciak więc nie ma sensu się powtarzać.

2. Radia na kempingu należy słuchać cicho, każdy takowe posiada, więc nie ma potrzeby nastawiać radia głośno.

3.Radiu zabrakło prądu - pytanie czy za duży pobór radia czy może za duża moc podłączonych głośników.

4. Po podłączeniu do transformatora pompki radio może "buczeć" dlatego stosujemy dobry zasilacz - np od komputera(opisane w innych wątkach) albo podłączamy się pod akumulator o ile taki posiadamy.

eler1, Rzadko przyczepy są wyposażone w fabryczny akumulator więc nie ma też ładowarek. Ja doładowuję zwykłym prostownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak, ja tam ten słowotok zrozumialem bez problemów choś przyznaje że znaki interpunkcyjne by się przydały.

 

co do błędów to każdy ma prawo do ich popełniania. oby jak najmniej

2. Radia na kempingu należy słuchać cicho, każdy takowe posiada, więc nie ma potrzeby nastawiać radia głośno.
to nieznaczy że odczasu do czasu głośna muzyka nie jest potrzebna.
3.Radiu zabrakło prądu - pytanie czy za duży pobór radia czy może za duża moc podłączonych głośników.

to raczej odpada bo na akumulatorze zdaje się że gra ok

ja stawiam na zbyt mae trafo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podłączenie do zasilacza pompek wykonałeś nieprawidłowo ( do wyłączników przy zaworach biegnie tylko jeden przewód, do wyłącznika i spowrotem) to po pierwsze, a po drugie stabilizacja tego napięcia jest byle jaka (do pompek wystarczy) i nawet jeżeli radio będzie grało to pojawi się przydźwięk - takie nieprzyjemne buczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w temacie zasilania - do radia...

Oświećcie mnie, nie jestem elektrykiem, a chciałbym wiedzieć co mam (a może co powinienem mieć).

Również jestem na etapie montowania radia w przeczepie, idęe w kierunku radyjka samochodowego 12V. Już w kilku postach temat ten się przewija. I tu moje pytanie:

Raz mówicie o transformatorze, trafo (transformatorze??) stabilizowanym innym razem o prostowniku, chyba inne określenia tez widziałem..

Czy tu wszędzie tematem głównym jest to samo urządznie (ewentualnie jakie sa różnice, jak to rozpoznać)?

U mnie oryginalnie - widok po zdomontowaniu obudowy - zamontowana jest wskazana na fotce skrzyneczka (o wym. około 15 x 10 cm) do którego dochodzi 230V zmiennego, a "wychodzi" -> 12V stałego - sprawdziłem.

1. Jak to fachowo nazwać?

2. Czy to wystarczy/jest odpowiednie do zasilania radia samochodowego?

post-57690-imported-acb910b2-e6d1-4cd4-8692-ec97236e187d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twjsm

1. Jak to fachowo nazwać?

2. Czy to wystarczy/jest odpowiednie do zasilania radia samochodowego?

Fachowo nazywa się to transformator 230V/12V z prostownikiem albo zasilacz 12V prądu stałego. Na białej osłonie z otworami powinna być informacja o mocy tego urządzenia a jeżeli zajrzałbym do środka to stwierdziłbym czy wychodzące napięcie 12V jest stabilizowane czy nie. Zainstalowana ilość i wartość bezpieczników - 10 Amperów wskazuje na to, że moc urządzenia jest znaczna i z pewnością wystarczy do zasilenia oświetlenia i pompy wody umieszczonych w przyczepie oraz radia samochodowego.

Na tabliczce opisowej przeważającej liczbie zasilaczy producent podaje czy urządzenie wyposażył w stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.