Skocz do zawartości

oswietlenie zewnetrzne


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc. Niedawno kupilem przyczepe buerstner i nie działają mi światła przednie tzn.stojąc przodem do przyczepy - od strony dyszla (nie mam masy oraz plusa) a musze zrobic przegląd. I nie wiem czy przejdzie przegląd bez tych świateł oraz nie wiem czy to są światła postojowe czy one palą się w czasie jazdy aby było widać właśnie przyczepe.

Napiszcie co wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to światła postojowe , ale tak jak w samochodzie palą się także w trakcie jazdy ....

Każda przyczepa powyżej 1,6 m szerokości musi być wyposażona w takie oświetlenie oprócz wymaganych przednich świateł odblaskowych / białych /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

piszesz o światłach obrysowych jeśli są to winny działać na przeglądzie technicznym pewnie tak stwierdzą , zdemontować nie można bo wymagane prawem , to pozostaje naprawa więc do dzieła . Może troszkę to pytanie zaskoczy ale czy sprawdziłeś żarówki ? bez urazy ...... jeśli tak to w większości przyczep instalacja elektryczna jest jedno przewodowa więc masę ( - ) stanowi metalowa skorupa budy sprawdź umasowienie ramy z konstrukcją nadwozia , szukamy dalej - rozeta , skrzynka lub tzw. kostki powinny być -sprawdź tam jeśli pozostałe światła są więc znajdź przewody do tych upartych przednich lamp może coś się poluźniło , skorodowało , być może zaśniedziało itd. A i ważna sprawa zakładamy że w samochodzie jest wszystko ok. Powodzenia i pochwal się co za diabeł tkwił w szczegółach Miłej pracy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za informacje na pewno bede walczył z tym oświetleniem-żarówki sprawdziłem są ok., reszta oświetlenia w przyczepie także działa,z samochodem jest wszystko ok bo dopiero założyłem hak. Wydaje mi się że najprawdopodobniej to jest wina przewodów więc bede musiał poszperać w nich.Jeżeli coś to będę pytał o wszelkie niedomówienia bo to jest moja pierwsza przyczepa, na wielu rzeczach się nie znam i jeszcze nigdy nie jeździłem z przyczepą kampingową.

Na pewno się odezwe jak znajdę usterkę. DZIĘKI :ok:

A może napiszcie mi coś o tej przyczepie-czy dobrze zrobiłem ze ja kupiłem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.wiecie moze czy da sie skleić szybe w przyczepie-jeśli tak to jakim klejem (chodzi o to aby w czasie jazdy w tym samym miejscu nie pękała).bo nie wiem czy musze wymienić szybe czy może da sie ją jakoś uratować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy udało mi się uruchomić to oświetlenie- a mianowicie nie miałem masy z przodu przyczepy ale juz jest wszystko ok i bardzo sie ciesze bo spokojnie przeszla przeglad.

Za to moze mi pomozecie bo peknieta mam obudowe z przodu przyczepy-dokładnie to chodzi mi o ten pojemnik co trzyma sie w nim butle i narzedzia (obudowa popękała w niektórych miejscach i nie wiem czy warto ja kleic czy moze kupic nowa).Jezeli wiecie to pomozcie jakim klejem" zastanawiałem sie czy moze z włóknem szklanym dla wzmocnienia czy może czymś innym ".

A moze warto kupic całkiem nową tylko jest mały problem bo nie wiem gdzie takie rzeczy się kupuje i za ile.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to moze mi pomozecie bo peknieta mam obudowe z przodu przyczepy-dokładnie to chodzi mi o ten pojemnik co trzyma sie w nim butle i narzedzia (obudowa popękała w niektórych miejscach i nie wiem czy warto ja kleic czy moze kupic nowa).Jezeli wiecie to pomozcie jakim klejem" zastanawiałem sie czy moze z włóknem szklanym dla wzmocnienia czy może czymś innym ".

A moze warto kupic całkiem nową tylko jest mały problem bo nie wiem gdzie takie rzeczy się kupuje i za ile.

:)

Moim zdaniem zakup nowej pewnie graniczy z cudem, tak więc najprawdopodobniej jeżeli uda Ci się coś kupić, to kupisz używane (czyli może być w takim stanie jak masz lub ciut lepsze, o zakup gorszego Cię nie podejrzewam). Mnie też, tak jak Ciebie czeka naprawa pokrywy tejże skrzyni. Ja chyba przymierzę się do wzmocnienia jej od środka matą szklaną i żywicą (chyba najrówniej wyjdzie) i położenie lakieru. Z zewnątrz pęknięcia zaszpachluję. Zastanawiam się jeszcze tylko nad wzmocnieniem w miejscach najbardziej pracujących (pod zawiasami) cienką blaszką aluminiową, ale to muszę jeszcze dopracować, ponieważ mam zamiar zmienić całe zawiasy na takie, które po otwarciu będą mi tę klapę trzymały (blokowały) w górze, bo już mi ta klapa guza nabiła jak się patyk podpierający wysunął i rombnęła mnie w tzw. "łeb" :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(obudowa popękała w niektórych miejscach i nie wiem czy warto ja kleic czy moze kupic nowa).

w mojej poprzedniej przyczepie, którą teraz się Konrad opiekuje, "spawałem" tzw plastik. U nas takie coś robią. Popytaj w warsztatach, tam gdzie zderzaki plastyikowy robią. Powinni takie coś też zrobić.

Pozdrowienia dla Kondzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio dzieki za pomoc.Tak zrobie jak mowisz - nie bede szukal jakiejs uzywanej bo nowej to pewnie sie nie kupi ale kupie mate szklana, zywice no i szpachle i sam bede probowal ja naprawic "tylko mam nadzieje ze po jakims czasie nie bedzie mi pekac w tych samych miejscach".Wogole to co za madry czlowiek wymyślił pojemnik z tak cienkiego tworzywa!!!

:(

Jak przyśle zdjecie to moze bedziesz wiedzial gdzie mozna kupic naklejke z napisem takim jaki sie znajduje na pojemniku na dole tzn. pisze tam FLIPPER CITY bo jak zaczne ja naprawiać to napewno naklejka odpadnie.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.