Skocz do zawartości

Campingi zimowe w Beskidach i Tatrach


gmikunda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Planujemy wyjazd świateczno-noworoczny kamperem i zastanawiamy się, gdzie by tu pojechać i co robić. Myślami byliśmy już w Grecji, we Włoszech, nawet rozpracowywaliśmy opcję Sylwestra we Lwowie.....hm, mętlik w głowie. Jeśli zaplanujemy jednak Polskę, to myślimy o rozpoczęciu wojaży od Szklarskiej Poręby...i co dalej ?Może jakieś jaskinie w Sudetach? Trochę pobiegam w Jakuszycach, trochę na butach pod Reglami. Zapewne po kilku dniach ruszymy w stronę Zakopanego, by tam przywitać Nowy Rok. Podpowiedzcie, gdzie można by pojechac i co ciekawego zobaczyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie pomogę niestety, ale ja w temacie zimowych wyjazdów również mam pytanie :-]

 

Czy ktoś był ewentualnie widział kemping opisany w najnowszym PC "U Zofii Przysiężenej" Zakopane Paradówka www.ustupska.pl Oj ciągnie mnie do Zakopanego ewentualnie Bukowiny z przyczepą i tak szukam i szukam :hehe::zlo: Wolałabym Zakopane więc może macie jakieś inne propozycje?

Wychodzę z założenia, tiry jeżdżą, lawety jeżdżą to i my możemy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc nareszcie „zebrałem się”, żeby opisać pokrótce nasz zimowy wyjazd z przyczepką.

Po przeczytaniu informacji z forum od barwol: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3783

zdecydowaliśmy się z żoną na kemping Polana Sosny w Niedzicy. Po dokładnym zaopatrzeniu się w niezbędny ekwipunek wyruszyliśmy z Sosnowca 30.12.2008r. około godz. 13:00 trasą przez Olkusz w stronę Krakowa i potem dalej obwodnicą Krakowa i „zakopianką” w stronę Zakopanego. Po drodze, przed Nowym Targiem mijamy 3 kampery podążające w przeciwnym kierunku. W Nowym Targu odbiliśmy na Nowy Sącz i drogą 969 dojechaliśmy do miejscowości Dębno. W Dębnie odbiliśmy na Niedzice. Do tego momentu warunki drogowe były wyśmienite do jazdy – czarny suchy asfalt i słoneczna pogoda. W momencie, kiedy zjechaliśmy z drogi 969 warunki zmieniły się diametralnie i wraz z podjazdami pojawiało się coraz więcej śniegu na drodze. Odcinek pomiędzy Dębnem a Niedzicą to przejazd przez górę, na której znajduje się zamek. Z zachowaniem dużej ostrożności wdrapaliśmy się bez większych problemów na szczyt wzniesienia i po chwili zaczął się zjazd w dół. Bardziej obawiałem się zjazdu po ośnieżonej drodze niż podjazdu, ale i w tym przypadku wszystko odbyło się bez zbędnych przygód, zestaw zachowywał się wzorowo. Na kemping Polana Sosny dotarliśmy około godz. 16:30. Na miejscu był już barwol ze swoją załogą. Temperatyra na zewnątrz -15st C. Ustawiliśmy przyczepkę, odpaliłem Trumę i grzejnik elektryczny olejowy 700W, który zabraliśmy ze sobą i po około 45 min w przyczepce było około 20st C. Po dłuższym czasie temperatura w przyczepie oscylowała cały czas w okolicach 22-23 stC. Jeśli chodzi o warunki na kempingu to tak jak opisywał barwol – nie ma żadnych problemów z sanitariatami, czyste i w miarę ciepłe, ciepła woda non stop. Sam pobyt wspominamy fantastycznie, warunki do spędzania zimowego urlopu bardzo dobre. Blisko stok z wyciągiem około 400m, (z którego oczywiście korzystaliśmy) zamek w Niedzicy 3 km i przejście graniczne ze Słowacją 1 km gdzie można zrobić zakupy oraz zjeść smażony ser :bzik: . Powrót 03.01.2009r. (z uwagi na informację o korkach na „zakopiance” ;) drogą przez park krajobrazowy w okolicach Czorsztyna (niezłe serpentynki )dalej na Nowy Sącz, Jurków, Tymową, Gdów, Wieliczkę, Kraków i Olkusz odbył się również bezproblemowo jeśli chodzi o jazdę po górach i ośnieżonych drogach, oczywiście z należytym zachowaniem ostrożności. Bardzo spodobał nam się taki sposób spędzania zimowego urlopu i z pewnością pojedziemy jeszcze nie raz zimą na kemping, co z resztą gorąco polecam.

Poniżej załączam kilka fotek:

post-65813-imported-0431e845-0dca-4c39-b56d-777329c160d0_thumb.jpg

post-65813-imported-836951f9-2711-44b5-90e9-9aa3d85ebd23_thumb.jpg

post-65813-imported-e2b90cc5-bf61-488b-8e7f-b4067910c391_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuży SZACUN. :-]:D:D:jesc::D:D

Szczególnie za przejechanie z budką drogi Czorsztyn - Sromowce po białym, czasem miałem tam kłopoty samym autem....

Przełęcz Snozka przed Czorsztynem tez robi wrażenie, szczególnie jak z góry idzie po białym rozpędzony TIR, a mnie tył odjeżdża na boki...

Nie bez kozery stoją tam znaki z łańcuchami :D

 

Pozdro, Jacek. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy miałem ze sobą, lecz całą drogę jechały w bagażniku. Sam śnieg na drodze nie stanowił aż tak dużego niebezpieczeństwa, gorzej byłoby gdyby pojawił się lód (wtedy musiałbym użyć łańcuchów). Podjazdy szły bardzo sprawnie i płynnie, natomiast podczas zjazdów praktycznie cały czas na 2 biegu bez dotykania gazu i umiejętne delikatne hamowanie - prędkość około 30 km/h. Był to mój pierwszy zimowy wyjazd z przyczepą i pierwsze tego typu doświadczenia, po których mogę powiedzieć, że jazda z budką w zimie przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności wcale nie musi być nie lada wyzwaniem . Zachęcam i polecam zimowe wypady z przyczepą. Duża frajda i zawsze to inaczej niż latem. Tak jak napisałem wcześniej z pewnością będziemy kontynuować zimowe wyjazdy na kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam. :bzik::jesc::D:D

 

Jacek. :-]

 

A nie zrobiłeś za dużego korka, jakie miny mieli inni uzytkownicy drogi ?

 

Ja to zawsze juz tam mam dosyć, bo mam za soba 300km...

Poza tym ja to z płaskiego pochodzę, to każde GÓRY to dla mnie WIELKIE są...

Niezwyczajny jestem, choć na nartach sie nie boję, jeżdzę juz ze 30 lat na dechach i bez strachu, ale za fajerą to inaczej jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że byli pod wrażeniem to byli tacy cierpliwi :bzik:

W recepcji była pani :jesc: , którą wcześniej uprzedziłem o naszym przyjeździe. No i na miejscu był już barwol ze swoją załogą, tak więc nie byliśmy sami na kempingu (co widać na fotce w tle). Polana Sosny to naprawdę fajne miejsce na zimowy wypad. Już myślę o zorganizowaniu sobie jakiegoś wolnego od pracy, żeby tam pojechać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w ogole jest fajnie, jeżdżę tam na narty, znaczy do Kluszkowców od paru lat nie ma tłoku i mozna jeżdzić do ciemnej nocy tak jak lubię..

Polana Sosny - fajny, dobrze zorganizowany kemping, tylko brak drzew w lecie trochę, ale za to jaki widok na zamki w Czorsztynie i Niedzicy, nie mowiąc o samej Zaporze i Zalewie...

Blisko do pieknego zamku w Starej Lubowli na Słowacji..

A w Czerwonym Klasztorze byliście ?, bo podobno JUŻ jest mostek ze Sromowcow ?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Czerwonym Klasztorze byliście ?, bo podobno JUŻ jest mostek ze Sromowcow ?

jest jest

Mostek-kładka dla pieszych i rowerów.

Gwoli ścisłości miejscowość po słowackiej stronie nosi nazwę ─îervený Kláštor

Aby dojść do samego Czerwonego Klasztoru (mowa o budowli a nie :jump: miejscowości) z kładki skręcamy w lewo i idzemy ok. 500m

Mówie o tym bo z kładki widać z prawej strony kościół z zabudowaniami i wiele osób tam się kieruje myśląć że to ten klasztor

nie ukrywam że ja też najpierw w prawo drałowalem :ok: a potem spowrotem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.