Skocz do zawartości

Campingi zimowe w Beskidach i Tatrach


gmikunda

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

z racji zbliżającego się nieuchronnie :) sezonu zimowego chciałbym zacząć wątek dot. polecanych przez Was kampów, również jakiś prywatnych ofert (działka, ogród) gdzie możnaby postawić przyczepę na zimę. Oczywiście w niedalekiej odległości od jakiś wyciągów narciarskich. Polska, Słowacja, Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w piątek byłem na slowacji pojeździć po kepingach 'zimowych', niestety (prywatne oferty nie wchodzą w grę bo słowacy boja się postawić przyczepę u siebie na ogrodzie, a napewno byoby taniej). w okolicach liptovskiego mikulasa, nad jeziorem, adny mały kemping z restauracją (elektryczność, wc, prysznice) właściciel życzy sobie 4 euro za dobe postoju przyczepy i 8 euro/osoba w momencie kiedy się z niej korzysta. planuję w przyczlym tygodniu zaciągnąć ją na mijsce i cos ponegocjować głównie jeśli chodzi o parkowanie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo miły kemping w Niedzicy (Polana Sosny). W tym roku będę starał się postawić u nich przyczepę w grudniu z założeniem sobotnio-niedzielnych wyjazdów na narty + parę dni w święta + ferie zimowe. Byłem u nich w maju i poruszałem ten temat. Nie powiedzieli nie. Może ktoś jeszcze z dziećmi (ja mam 3-letnie bliźniaczki + 6-letnią starszą siostrę) jest zainteresowany powalczeniem w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj rozmowiałem z właśicielem kampingu w demanovskiej dolinie (przy drodze dojazdowej na chopok) ustaliłem 50 eur/miesiąc za postój + stawka z cenika za pobyt (wtedy tylko liczą za osoby i prąd)

 

dorosla osoba/Adult 100,-Sk / 3,32 €

dieczko/Child 60,-Sk / 1,99 €

Auto/car 70,-Sk / 2,32 €

Karavan/Caravan 90,-Sk / 2,99 €

Stan/Tent 70,-Sk / 2,32 €

Príves/Trailer 55,-Sk / 1,83 €

Obytné auto/Camper 120,-Sk / 3,98 €

Autobus/Bus 150,-Sk / 4,98 €

Motocykel/Motorcycle 50,-Sk / 1,66 €

Elektrina/Electricity 110,-Sk / 3,65 €

Miestny poplatok/klimaticno 30,-Sk/ 1,00 €

pes 60,-Sk / 1,99 €

 

ale i tak szukam dalej :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Euro/miesiecznie za to tylko ze mu przyczepa stoi na pustym o tej porze roku polu ??

Jak dla mnie to bardzo drogo. To juz chyba lepiej zaczepic na hak i przyjechac za kazdym razem na weekend z przyczepa. Przynajmniej wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy się ma gdzie za darmo trzymać ten wynalazek przez nie-sezon.

A zimą to nieżle, jak jest przystosowana do zimy i w dobrym ( bezpiecznym i dach odśnieżają oraz przewiew pod spodem robią, czyli nie stoi w zaspie )miejscu to chyba warto, bo zimą z tym czymś jechać to nie za bardzo, szczegolnie w górach...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareko: kolego ale ja jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś zimą wybierał się w góry z przyczepą kempingową na weekend, chyba że jakiś samobójca. Weź pod uwagę, że 50 eur to niecałe 200 pln. ja za miejsce na parkingu musiałbym zapłacić 100 złotych. więc za drugą 100 nie opłaca mi się nawet mysle o ciąganiu przyczepy tam i spowrotem, zresztą jak ją ustawić w śnieg i najaważniejsze gdzie. z doświadczenia wiem, że jak już raz spadnie śnieg w górach to na camping nie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po postach widzę, że wspr. kempingów zimowych nic się nie zmieniło - brak informacji. Od siebie dodam, że w zeszłym roku byłem w Szklarskiej Porębie (kemping POD KLONEM) i było całkiem przyjemnie. Właściciel udostępnia łazienkę w której można się spokojnie wykąpać. Sam kemping jest odśnieżony i odpowiednio utrzymany. Właściciel jest b. sympatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareko: kolego ale ja jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś zimą wybierał się w góry z przyczepą kempingową na weekend, chyba że jakiś samobójca. Weź pod uwagę, że 50 eur to niecałe 200 pln. ja za miejsce na parkingu musiałbym zapłacić 100 złotych. więc za drugą 100 nie opłaca mi się nawet mysle o ciąganiu przyczepy tam i spowrotem, zresztą jak ją ustawić w śnieg i najaważniejsze gdzie. z doświadczenia wiem, że jak już raz spadnie śnieg w górach to na camping nie wjedziesz.

 

Faktycznie, nie trudno wyobrazic sobie, ze jazda po zasniezonych drogach z przyczepka to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ja jeszcze sie nie spotkałem, żeby ktoś zimą wybierał się w góry z przyczepą kempingową

A ja widziałam na własne oczy w tamtym roku w czeskim Harachowie camping pełen przyczep i camperów stojących na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu, kolega sie myli i to nie wie jak bardzo :zarowka:

 

W sezonie zimowym ciagnal karawany przyczep w Alpy, Dolomity. Wszystkie gorki i pagorki jakie mozna spotkac w blizszej i dalszej okolicy tz kempingi przy nich sa oblegane.... na Swieta i Sylwestra to miejsca trzeba rok wczesniej rezerwowac.

 

wintercamping_sonnen.jpg

 

wintercamping_aussicht.jpg

 

Nie mowiac o tym ze zima to sie do Szwecji i Norwegii jezdzi ... no chyba ze ktos chce przezimowac, to na Sycylie albo Costa del Sol sie udaje, Grecja jest tez ciekawa.

 

Ale w zeszlym roku ogladalam zdjecia wydm nadmorskich w sniegu nad Baltykiem, robione z przyczep.. ech tez pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Jule: ale jak się dobrze wpatrzysz na zdjęcia, które umeściłaś nie trudno zauważyć, że przedstawione tam przyczepy stoją od dłuzszego czasu a nie podjerzdżają na weekendowe wypady. co do camperów to się zgodzę, bo żaden problem się nim poruszać ale z przyczepką jakoś tego nie widzę (chociażby hamowanie i ruszanie na śniegu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałam na własne oczy w tamtym roku w czeskim Harachowie camping pełen przyczep i camperów stojących na śniegu.

 

bardziej chodziło mi o weekendowe wypady z przyczepka na haku, bo jeśli chodzi o korzystanie z campingu w zimie to wiem, że nie ma problemu bo sam używam podczas zimy przyczepy. problem w tym, że trzeba ją zaciągnąć zanim spadnie śnieg albo przez długi czas zacznie padać deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym wracając do zdjęć umieszczonych przez Jule, to przyczepy mają pozakładane dodatkowe dachy chroniące dach przyczepy przed ciężkim śniegiem, a nie uwieżę w to, że ktoś z tym jeździ albo montuje na wekend a potem zwija. są to przyczepy stacjonarne w sezonie zimowym :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.