Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O jakiej przykrywce mowa  bo nie mogę namierzyć  a zerknę u siebie  

 

Nie mam jak zrobić teraz fotki, więc przykładowa fotka z netu ("przykrywka" na foto nie jest położona, tylko odstawiona na bok):

post-8228-0-60178600-1496574237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, pytanie poza konkursem, Ty masz podświetlaną kasetę?

 

Jeśli poza konkursem, to odpowiem :] 

Tak, mam podświetloną całą przestrzeń kasety (włącznik widoczny w górnym, lewym narożniku).

Często zdarza mi się wykonywać czynność wymiany, gdy jest już ciemno, a wtedy doskonałe oświetlenie tego schowka jest bezcenne. Ogólnie, to mam mnóstwo oświetlonych miejsc przyczepy (wszystkie schowki kanap, pod łóżkiem francuskim, schowki zewnętrzne itd.), większość włącza się automatycznie, ale przy WC wolałem włącznik ręczny.

Oświetlenie kasety na bogato :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

No już nie naśmiewaj się :] , to naprawdę przydatny dla mnie gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd zasilanie pociągnąłeś? Z pompki spłuczki czy gdzieś dalej?

 

Jacku, zasilanie wszystkiego, co robiłem jest pociągnięte bezpośrednio od akumulatora, gdzie mam podział na poszczególne obwody i bezpieczniki.

W ogóle nawet przy kasecie tak masz wypucowane że jeść z tego można :)

 

Wracając jeszcze do wcześniej opisywanego schowka pod kasetą.

Trzymam w tym "schowku" dwie małe buteleczki z odmierzoną wcześniej dawką płynu, więc w przypadku, gdy potrzebuję całą operację wykonać szybko (np. będąc gdzieś w trasie), wlewam całą zawartość buteleczek do zbiorników + 2 l wody do kasety i nie muszę bawić się w odmierzanie płynów z dużych butli. Zbiornik spłuczki ma poj. 15 l, a kaseta 20, więc do buteleczek wlewam 100 ml różowego i 120 ml niebieskiego.

 

post-8228-0-60746400-1496584393_thumb.jpg

Gdy jestem już na miejscu i mam więcej czasu, to uzupełniam zawartość małych buteleczek, aby mieć na kolejną "szybką" zmianę.

Butelki zajmują mało miejsca w schowku, więc mam tam zawsze jeszcze jakiś spray czyszczący i rolkę ręczników papierowych, które z reguły zawsze się przydają, gdy podczas wlewania wody, trochę jej gdzieś kapnie, ewentualnie do wytarcia kurzu z obrzeża ramki drzwiczek, przed ich zatrzaśnięciem.

Co do tej czystości, być może przesadnej, to tacy już jesteśmy. :skromny:  Zawsze o to dbamy, co wcale nie jest uciążliwe, jeśli jest systematyczne, a w tym miejscu zwłaszcza zachowuję wręcz sterylną czystość, stąd takie, a nie inne wyposażenie wspomnianego schowka.

 

Teraz dla kontrastu, aby wstrząsnąć czytającymi ten temat, coś dla zobrazowania tego, jak różne może być podejście do tego zagadnienia u różnych ludzi. :look:

Zaobserwowane w czyjejś przyczepie:

 

post-8228-0-95765000-1496584394_thumb.jpg

 

Dla lepszego efektu, proponuję "kliknąć", aby powiększyć :miga:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglądało na wieloletnie zapuszczenie, a brak nakrętki nie był problemem (pewnie i zapach wnętrza również) :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

U mnie nie ma rurki i niby tak jest bo na schemacie występuje korek gumowy: http://prntscr.com/ffs9o3

Jednak spuszczanie wody to jest koszmar, woda mocno leje się w kierunku zewnętrznym, ciężko dokładnie trafić naczyniem w strumień.

Po każdym spuszczeniu wody ze zbiornika głównego mam mokro w schowku na kasetę, a raz mi się zdarzyło że woda delikatnie przedostała się do środka przyczepy.

Nie wiem kto to wymyślił ale jest to rozwiązanie tragiczne.

Może ktoś z Was zrobił na to jakiś patent/przeróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że masz fabryczny kibelek? Z tą kostką elektryczną na wierzchu i ucialane sylikonem? Ten kibelek to jakaś inwencja własna, spuszczanie wody tak samo, na prwno thetford nie zrobił tak że woda do środka się leje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie myślę ale wiem, spuszczanie wody jest fabryczne a silikon po to aby sie woda nie wlewała do przyczepy bo ktoś to wymyślił strasznie głupio.

Zerknij: http://prntscr.com/ffseol

No chyba, że ja o czymś nie wiem.

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam się w takim razie tak:

przypuśćmy, że zakończyłeś sezon i zostało w spłuczce ok. 12 l roztworu/wody do spuszczenia przed zimą.

Mógłbyś napisać dokładnie, krok po kroku, jak to robisz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam się w takim razie tak:

przypuśćmy, że zakończyłeś sezon i zostało w spłuczce ok. 12 l roztworu/wody do spuszczenia przed zimą.

Mógłbyś napisać dokładnie, krok po kroku, jak to robisz :hmm:

 

Spuszczam maksymalnie przez pompkę do zbiornika WC, a potem otwieram gumowy korek próbując wcelować w naczynie.

Zawsze zostaje ten litr może półtora wody której pompka nie pociągnie.

I wtedy jest loteria, często zapomnienie, że zaraz wyleje się przez 3 sekundy dużo wody.

Ot cały proceder.

Ale..

Czasem może być tak, że masz cały zbiornik wody a przed mrozami musisz spuścić a tu się okazuje ( oby nie) że pompka w spłuczce uległa awarii.

 

We wszystkich innych instalacjach korek spustowy (nawet jak nie ma rurki) jest "od dołu" i wtedy bym zrozumiał ideę tego rozwiązania bo podstawiasz naczynie i woda elegancko spływa.

 

Dodam, że mam wszystkie papiery i instrukcje na tą przyczepę i jestem pewny, że łazienka jest oryginalna jak z fabryki jak również i "schowek" na kasetę.

W instrukcji papierowej też jest pokazane, że wyciągamy tylko korek w celu spuszczenia po sezonie wody.

A ten silikon to się nie dziwię ze poprzedni właściciel zastosował bo sam bym to zrobił.

 

Ciekawy jestem czy można to jakoś rozwiązać, czy są w sprzedaży takie szklane rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.