Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam kolegów.

Dołączę się do dyskusji. Ja stosuje thetforda (bo w nazwie ma forda :] ), ale po zimie wydaje mi się że osłabły jego walory zapachowe. Przechowuję go pod kasetą. tam są takie chyba cztery miejsca na bodajże półlitrowe butelki thetrorda. W tym roku spróbowałem użyć tabletek do toi toi, nie powiem zapach i kolor OK co do rozpuszczania to przyznam się szczerze, że nigdy nie analizowałem wylewanej zawartości kasety. Odkręcam korek, rura w dziurę i poooszło. Jednak po Waszych wypowiedziach jak skończą mi się obecne płyny, to kupię płyny Tornado.

Pozdrawiam

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris zadam drugie, może gł..e pytanie. Wskaznik tzn. do końca szklanej rurki tak? Bo w tym roku wlewałem pod sam korek.

Chodzi mi o to ile wlać żeby zapełnić szambo i zapobiec przelaniu przez dzieciaki. Prędzej przecież powiedzą że woda się w spłuczce skończyła niż ze się przelewa...

 

Zwykle wlewam płyn z wodą do poziomu max.

Zaznaczyłem na foto, sorry za jakość, ale zdjęcie robiłem przed chwilą - jest już ciemno.

Musisz jednak pamiętać, że kaseta ma max. 20 l, przy czym już na starcie wlewasz ok. 120 ml płynu i 3 l wody.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed przepełnieniem, to nie możesz spłuczki napełnić na max, bo zostanie tylko ok. 2 l wolnego w kasecie,  a to zdecydowanie zbyt mało ;-)

Moim zdaniem, 6 l w spłuczce w takim przypadku powinno być ok., czyli ok. 2 cm. mniej, niż połowa szklanej rurki.

 

post-8228-0-18689900-1382114605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac 1 pełna spłuczka (15 litrów) to jedna pełna kaseta?

 

No, nie tak do końca. Wszystko zależy od dokładanej :pupa:  zawartości  ;)

Sam wiesz, jak to może w Twoim przypadku wyglądać (ilość osób, częstotliwość korzystania z WC i rodzaj zawartości - płynna / gęsta) :D

 

20 litrów, to max pojemność kasety. Teraz oblicz: (dodawaj)  "wsad  :pupa: " , + ok. 2 l zapasu bezpieczeństwa oraz początkowe 3l roztworu (płyn +woda), a zostanie Ci ilość płynu spłukującego, który możesz dolać.

Jeśli często będzie sikanie zamiast :pupa:, to kaseta możne zapełnić się jeszcze szybciej, więc 6 l w spłuczce, to moim zdaniem wszystko, a i tak polecam Ci częste sprawdzanie, ponieważ przepełnienie kasety, to baaaardzo śmierdząca sprawa :lol:

!5 litrów w spłuczce, to wygoda i zapas, ale nie oznacza, że kaseta jest dopiero pełna, gdy spłuczka jest pusta ...

Może być i tak, że napełnienie spłuczki na max, wystarczy Ci na dwie kasety :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie że koledzy są zadowolenie z naszych produktów 

postaram się wyjaśnić kilka aspektów

płyn Aqua Kem Blue

- barwnik niebieski ciężko zmywalny ,droższy (jest inny niżmy stosujemy w tornado ) po dodaniu do kasety z fekaliami dłużej będzie "trzymał" kolor niebieski roztworu albo zielonkawy ,ale kto trzyma fekalia dłużej niż 3 tygodnie w kasecie, barwnik nie rozkłada się do końca 

- roztwór wodny płynu wspomaga rozpuszczanie papieru i fekaliów (ale tak na prawdę ich nie rozpuszcza - tak samo jak każdy inny płyn dostępny na rynku), brzydko pisząc (no ale to ludzkie) jak ktoś ma zatwardzenie to zbita materia się nie rozpuści sama z siebie ani przy dodaniu płynu lub jego roztworu , oczywiście po pewnym czasie ulegnie zmiękczeniu i rozpuszczeniu a wspomoże to i przyśpieszy roztwór płynu i jego pH, elementem rozpuszczającym jest jazda w wypełnioną toaletą (nawet częściowo) wtedy wszystko się rozpuści 

- rozpuszcza się każdy papier celulozowy sam z siebie i nie ma znaczenia czy będzie z Lidla , Biedronki czy Thetforda , przy czym Papier Thetforda oprócz wady w postaci ceny  (zgrzewka 4 rolki detal 15 zł)  kilka zalet jest 3 warstwowy co eliminuje mało komfortowy efekt "przebicia palcem" i jest go na rolce więcej

- zapach to inna kwestia Thetford kupuje zapachy w firmie która robi dla nich tą kompozycje i niestety nie chce sprzedać tej kompozycji ani jej 3 komponentów innym firmom bo mają z nimi umowę ani my nie chcemy stosować takiej polityki żeby za wszelką cenę ........ dlatego używamy kompozycji zapachowej innej renomowanej firmy o bardzo zbliżonym zapachu a i tańszej 

-tak naprawdę każdy płyn do zbiornika z fekaliami w toalecie ma za zadanie dezynfekować - hamować rozwój bakterii i wstrzymywać smród odchodów wydzielając przy tym przyjemy zapach  

w tornado blue stosujemy barwnik rozkładający się i do tego mało brudzący, oraz zapach od innego producenta reszta jest identyczna 

płyny thetforda Kampa blue lub aqua kem weekender lub aqua kem blue light mają inne kompozycje zapachowe i mniej składników czynnych - są wersją tzw budżetową na markety 

gdzie zarobek jest większy dla firmy i marketu ale też trzeba dozować ich więcej 

 

butelka i korek rzeczywiście thetford ma bardzo dobrą butelkę i najlepszy korek na rynku (również najdroższy) 

od nowego sezonu nasza butelka będzie miała pasek (tzw pasek wodowskazowy) z podziałką, bezpieczną nakrętkę, plombę do zerwania przed pierwszym użyciem (tzw sreberko- platynka) 

 

 

 

post-3467-0-93176800-1382126348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy już macie to wypróbowane,a ja dopiero te płyny na półkach  w sklepie widziałem i nawet nie mam ich do czego wlać( dopiero zbieram na wc  :blagac:  -bankowo Thetford ze wskaźnikiem ).Gdyby ktoś trafił  w promocji  ten 15l/21 l w cenie ponizej  260 zł prosze o info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał nowy poniżej 260 zł BRUTTO na pewno nie znajdziesz. Chodzą chyba, w zależności od modelu od 450 - 650 zeta, zależy też czy spłuczka jest ręczna (pneumatyczna z pąpką) czy elektryczna. Ja mam ręczną i jestem zadowolony. Nie mam tego problemu co Commander, że płyn ze spłuczki szybko ubywa, bo nikomu nie chce sie kilkanaście razy naciskać. Trzy, cztery razy żeby było czysto i OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę kupić model  Thetford Campa Potti Cube XGL ze wskaznikiem -na necie chodza po 266 zł

 

To zmienia postać rzeczy :hmm:

 

Gdyby ktoś trafił  w promocji  ten 15l/21 l w cenie ponizej  260 zł prosze o info .

 

W takim razie proszę, np.   tu  :hmm:

 

Ewentualnie jeszcze tu    tu   .

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.